לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ציפורים בטבע וצפרות. מאז הקמתו, הפורום מהווה את מקום המפגש המרכזי של צפרים וחובבי ציפורים בישראל, ורוב המידע על תצפיות בציפורים זורם דרך הפורום.

כאן בפורום תוכלו לשתף בתצפיות ובצילומי הציפורים שלכם, בשאלות זיהוי, בשאלות לגבי אתרי תצפית ובכל נושא הקשור לצפרות ולציפורים בטבע.

בפורום חברים צפרים מקצוענים לצד צפרים חובבים ומתחילים, ויש בפורום מקום לכולם.

אבקש מכל הגולשים לנהוג בכבוד ובנימוס כלפי כל הגולשים האחרים, ולנהוג תמיד לפי תקנון תפוז, ובמיוחד סעיף 20 - ממליץ מאד לקרוא אותו לפני גלישתכם בפורום.

לשאלות אישיות ניתן תמיד להשתמש במערכת המסרים האישיים.

שאלות להנהלת הפורום - כנ"ל, אלי במסר אישי.

גלישה מהנה.

סחר בבז מצוי - מפורסם לעיני כל!
16/06/09 22:05
9צפיות
טרי טרי מהיום:
http://www.hydepark.co.il/usercard.asp?uid=348960

הבנתי ששנה שעברה רט"ג טיפלה בו אבל מתברר שהבחור לא למד את הלקח.
גם השנה מוכר פרחונים, והורים מאולפים. הכל כתוב בכרטיס ובפורום!
יש לתת את הכרדיט למיכאל מאתר ציפורי ישראל
16/06/09 23:22
הוא זה שיזם את הטיפול בקשר ישיר לאורך כל הדרך עם הרט"ג.
הוא מטפל בזה גם הפעם, אני מאמין שיהיו תוצאות בקרוב.
לאנשים אין גבול לניצול של הטבע, בשנה שעברה הוחרמו זוג ו-4 גוזליהם.
עם זוג הבוגרים היתה בעיה מכיוון שהם אולפו וגדלו מוחתמים, הגוזלים נימסרו לטיפולה של עינת ואת בני הזוג העבירו קילקול החתמה.
º
ד"א במקרה שהזכרתי מדובר באותו אדם.
16/06/09 23:23
נכון!!!! שכחתי לגמרי!
17/06/09 00:49
מתנצלת.
ניצול הטבע רק פוגע במנצלים
18/06/09 09:29
"בעבר, כשהיינו פחות אגואיסטים, חיינו בהרמוניה עם הטבע. אבל ככל שהתקדמנו התחלנו לכופף את הסביבה הקרובה והרחוקה שלנו לטובתנו . בחלוף שנים, הגענו למסקנה שאפשר לשנות את הסביבה כך שתתאים לצרכים ולרצונות שלנו!
ההכרה הזו שינתה את העולם לתמיד.
אנחנו מוכרחים להבין שכולנו חיים על אותו כוכב עגול וקטן ושכולנו קשורים אחד לשני. זה כל כך פשוט. תחשבו על זה: מי היה זורק זבל בתוך הבית שלו? מי היה זורק פסולת לבריכה הפרטית שלו, כשהוא יודע שהילד שלו לא יוכל להיכנס אליה כי המים יהיו מזוהמים?
אך עוד לא הכול אבוד. השינוי יכול להגיע. כדור הארץ הזה הוא של כולנו, ואנחנו חיים בו ביחד, תלויים אחד בשני. האדם הוא כבר לא אי בודד, אלא חלק בלתי נפרד מהעולם כולו, הוא גם היחיד שיכול לגרום לשינוי".

מתוך הספר: היום שאחרי המשבר"
                       לפרטים על הספר לחץ כאן
17/06/09 00:19
בז בז בזבז מבוזבז
הרט"ג חייב להסגר ! ויפה שעה אחת קודם.
17/06/09 04:08
1צפיות

הנזקים שהם גורמים מעצם היותם הגוף היחידי האמון מבחינה חוקית על שמירת ערכי הטבע, ומעצם התעלמותם המופגנת כמעט מכל כך הרבה נזקים ועבירות פליליות שהולכות ומתגברות רק מצביעה על אופן ניהול הארגון הזה.

אחת הבעיות לדעתי היא שדמויות מפתח רבות חוששות להביע ביקורת פומבית כנגד הרשות בשל ניתוק קשרים, אינטרס אישי, מקצועי או פשוט מחוסר תקווה וייאוש.

יש לרשות המון מפקחים בשטח, המון עובדים (לדעתי יותר ממה שהארגון באמת צריך) אבל אין מי שיפעיל את העובדים בצורה יעילה (רמז עבה למה אני מתכוון)

סיור בשוק הציפורים בכפר קאסם יציג לכל דורש שלל חוחיות, תפוחיות, ירקונים, בזים, תנשמות ואפילו דורסים גדולים יותר, רק צריך לדעת איך לדבר ולאן לפנות שם...זה ידוע היום לכולם.

הרשות מודעת טוב טוב לבעיה האקוטית הזו - והיא לא עושה דבר כבר שנים (!!!) מתנהל שם סחר מזעזע בחיות בר, ישנם אתרי צייד מוכרים לכל והם אינם טורחים לאסוף מודיעין פשוט שילד בן 14 משיג ב 4 דקות.
זה נכון גם לגבי דייגים המשתמשים בשיטות דיג פסולות והרסניות ביותר, הם יודעים ולא עושים הרבה, וזה נכון גם לגבי ציד יונקים וזוחלים, שלא לדבר בכלל על חוסר הטיפול המרגיז הזה במינים פולשים בשנים האחרונות, למרות שמחקרים מצביעים על שיטות פעולה מוצלחות בתחום הזה.

מה שהכי מרגיז הוא שמידי פעם הם דואגים לייחצן את עצמם בכתבות (רודפים אחרי הכתבים בשביל זה) כשהם תופסים איזו ציפור בר או משהו אחר אצל מישהו, כדי להציג מצג שווא לציבור כאילו הם מאוד משתדלים לעשות את מלאכתם.

אין מנוס מסגירת הרט"ג לאלתר , והקמת גוף עם הנהלה חדשה שבאמת תתחיל לעשות משהו לפני שיהיה מאוחר מידי... בקצב הזה בעוד 15 שנה הטבע בישראל יהיה מאוד שונה ממה שאנחנו רואים פה אם לא נתעורר.
הבנתי שנכנסו בבעל השטח בכפר קאסם
17/06/09 08:30
1צפיות
ושעכשיו הסחר שם מוסדר יותר. האם זה לא כך?
בכפר קאסם המשטרה ומשרד החקלאות פעלו
17/06/09 11:49
המשטרה ומשרד החקלאות, אני מקווה שלרט"ג היה חלק בזה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
מסכים על חוסר היעילות וההתעסקות בנושאי סרק
17/06/09 11:43
והחשוב ביותר הם הכתבות.
שלא לדבר על חוסר ההתייחסות גם כאשר יש דיווח על החזקה לא חוקית.
כאשר מהאתר שהזכרתי לעיל דווח על נץ קצר אצבעות פצוע כמעט רצו ברגליים לכיוון המקום ושהיה בז מצוי שמוחזק באופן לא חוקי היה צריך את הפרוטקציה שיש למיכאל עם מפקחי האיזורים כדי להזיז משם מישהו שיחרים את הבז בגלל שהמפקח השתמש בטענה המטופשת ביותר שהיא: "בשביל בז מצוי אני לא עושה את כל הדרך לשם".
אז ככה אוכפים את החוק ברשות, קצת מוזר.
הפליה בין ציפורים אין ספק שקיימת שם, הרי אף אחד יתרגש מהצלת בז מצוי שיש מספיק בארץ ובטח שלא יעשו על זה כתבה.
הם לא יתרגשו מבז מצוי כי הם שומרי טבע
17/06/09 21:20
ולא שומרי ראש
בז מצוי הוא לא ערך טבע מוגן ?
18/06/09 09:11
אז על מה אנחנו מדברים כאן, האדם צדיק עזבו אותו בשקט שימשיך לסחור בבזים.
בהחלט ערך טבע מוגן
18/06/09 12:54
אך בשטחים שהוכשרו לחקלאות  או בניה בשנים האחרונות גדל מספיק מזון ל10000 בזים.
ובהחלט יש הבדל אם זה בז אחד או 300.
דיברתי כאן על אדם שהחזיק בז באופן לא חוקי
18/06/09 13:21
1צפיות
דיברתי כאן על אדם שהחזיק בז באופן לא חוקי
זה עסק של עבריינות שאסור שיתרחב, גם למי שלא חשוב "בז אחד ורגיל" (מאוד לא מסכים עם החשיבה הזו) הרעיון הוא שמשנה כאן שאנשים חומסים את הטבע.
שלא אוכפים את החוק למה שיפחדו לסחור בבעלי-חיים מוגנים, היום זה בז מחר זה משהו אחר.
הזכרת לי סיפור באותו הזמן שהתעסקנו בבז היה בצד השני לא פחות ולא יותר אדם שהחזיק בבית חיוויאי והציג אותו למכירה באחד האתרים, הוא הוחרם לאחר שדיווחנו לרשות על המקרה ואני מעריך שכבר שוחרר לטבע מזמן.
אבל אתה מבין חיוויאי בבית עוף לא ממש קטן, אנשים לא נורמאלים ואי אכיפה רק נותן להם חיזוק.
בתמונה המצורפת מסוכם חלק ממה שעבר בשנה הקודמת, אולי חלק לא ירצו להירשם אז צירפתי את זה בתור תמונה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
"אנשים חומסים את הטבע": סימן שיש טבע
18/06/09 20:49
1צפיות
אם יש טבע - הרשות היא לא גוף כל כך כושל. נכון שלחמוס בזים מצויים מהטבע זה אסור, אבל אם שמירת טבע היא בראש סדר העדיפויות שלך לא בזה תשקיע את מירב מאמציך, אלה, תשאיר גחלת בנושא. ותפעל בחריצות לשימור שטחים יקרים ומעטים שמהם באים אותם בזים(או חוברות, קטות, עיטמים, נשרים, וכו').

אולי זה נשמע מזלזל אבל לדעתי לרוב המכריע של הציפורים ה'מוצלות' האלה אין שום השפעה בטבע אלה על מצפונם של אנשים בלבד(שהוא גם דבר חשוב מאוד).
לדוגמא (לא 100%): טיפול בציפורים מורעלות\מחושמלות מנסה לנקות את המצפון על כך שלא נמנעה ההרעלה\התחשמלות עצמה(שגם היתה חוסכת את הטיפול).

במחשבה שניה את 'לנקות את המצפון' אפשר להחליף ב'לקחת אחריות' אבל זה קשור בהשקפת עולמו של האדם על הנושא.
º
מעניין מי השפן שמסתתר תחת הכינוי Birdlife
18/06/09 23:07
אז א בדווח על חוחית שמוחזקת בכלוב
17/06/09 09:56
2צפיות
לעיני כל במתחם כנסיית "וירי גלילי" שבהר הזיתים.
º
אני מניחה שדיווחת כבר לרשות...
17/06/09 11:33
º
כן, עכשיו.
17/06/09 13:52
דיווחתי עליו לפני כמה שבועות לאהד הצופה
17/06/09 16:07
הבטיח שיטופל
חבל שאתם מקשקשים ברשת
17/06/09 18:35
לכל הידענים, שלא מבינים שאי אפשר על רק סמך הודעה ברשת ל"הוציא להורג" בו במקום - אתם ממש עוזרים לעבריין בזה שאתם מספרים שזה ידוע, ושזה צריך להיות מטופל (או כבר מטופל) וכד'. אני לא אתן לו עצות מה לעשות כדי שלא ניתן יהיה להוכיח או לעלות עליו, אבל אתם לבטח לא הקשתם עליו. ואולי גם סייעתם לעבריין הבא מה לא לעשות. ודי לחכימא ברמיזה!

ומריפרוף על דברי הבלע שנכתבו: לא הרשות פוסקת מה יקבל מי שסחר וניתפס. אגב, גם עבריין תנועה (בסוף) חוזר לנהוג. גם גנבי רכב. אז זה שהוא נתפס בעתר - מה זה מוכיח? אוזלת יד של מי?

ובהקשר אחר לאיוולת שנכתבה: אכיפה דיג (אכזרי או שלא) אינה בסמכות הרט"ג (גם אם לא תיסגר...). כך גם לגבי שימוש ברעלים וכד'. השלכת פסדים, איכות האויר, יבוא לארץ של צומח, נמלת האש הארגנטינית ועוד.

לשני אלו שנושאים לשוא (?) בשמם את המילה ציפור: הצלחתם להגיע לחיבור והסכמה מרשימים: בין מי שתוקף את רט"ג מצד אחד ומגן בחירוף על מינים פולשים וזה שתבע לסגור את רט"ג גם בשל אוזלת ידע באי טיפול במינים פולשים.
והצלחתם עוד דבר: לגרום לי להצטער על ביקור, גם אם נדיר יחסית, בפורום מהנה על עופות בר בישראל.
מה הבעיה עם ביקורת
18/06/09 09:29
יכול להיות שהיא נכונה ויכול להיות שלא אבל אפשר להביע דעה מדי פעם.
לגבי הרעש סביב הסיפור עם הבז אתה צודק שעושים מהומה זה לא טוב, הבעיה היא אחרת איך שבמכירה הקודמת שלו הוא עשה את זה הרבה זמן וזה לא עניין אף אחד עד שאנחנו הפעלנו לחץ מתוך הרט"ג ואז זה פתאום קרה בתוך שבוע וחצי בערך. אז כנראה שהוא היה ממשיך עם זה עוד שנים ארוכות כל עוד לא היתה פנייה רצינית שיש לה קצת פרוטקציה.
ההסכמה היתה על התייעלות, אין מערכת בישראל שלא צריכה התייעלות אתם לא לבד, גם ביקורת של אזרחים טוב שתאמר היא לא קשקוש אלה הסקת מסקנות לגבי פעילות טובה יותר.
גם שמתחלף שלטון בישראל יש את אותו צבא, יש מי שבוחר להשאיר את הכל ולהגיד יהיה טוב ושמגיע רגע הלחימה נשארים עם פה פתוח, לעומת זאת יש שלטון שמייעל את המערכת ומשתמש בה להחלשת האוייב גם לפני הלחימה ואז הקרב יותר "קל" עם הרתעה יותר טובה או שהוא בכלל נמנע.
אוהד היקר, הביקור שלך הוא חשוב מאוד כאן בגלל שאתה הייצוג הכי טוב של הרט"ג וטוב שתראה גם את הברכות אבל גם את הביקורת והדעות האחרות שאולי גם מאיתנו הקטנים אפשר לשקול ולשפר כמה דברים.
אני מתנצל, אך איני חבר בפורום הזה,
18/06/09 22:29
למרות שאני חושב שהוא נהדר.

ההתנצלות שלי מופנת לחברי הפורום אם גרמתי להרחקתו של אדם רצוי מכאן,
אני לא אחד מהגולשים בפורום, לא מוכר בקרב חוגי צפרות ולכן אין שום סיבה ולTORGOS להדיר רגליו מכאן.

איני מתנצל על הדברים שאמרתי, ובטח שלא בפני האדון המכובד. הנ"ל מסלף לצערי את המציאות לגבי איכפת הדייג וחובתה החוקית של הרט"ג בנושא. להלן דוגמה מספר 1 המוכיחה את טענתי. (פתאום זה כן בסמכות הרט"ג...)

דבר שני אני מציע לחפש את הביקורת של מבקר המדינה על הרט"ג בנושאים מסויימים.

את הרט"ג אני מכיר מצויין, ויש לי עוד המון ביקורת שרק קומץ ממנה נכתב כאן (מפאת המידה הטובה אני נמנע מהרחבה)

אאני לא מופתע שהמגיב כאן מגיב מתוך אינטרס אישי מובהק המגן על מטה לחמו, אבל לפחות שיגיב עניינית ל"דברי הבלע", ולא ינסה להסית את הדיון בעובדות מסולפות בנוגע לחובות הבסיסיות ביותר של הרט"ג, גם לגבי נושא הדייג שמנסה להתנער ממנו הכותב כאן, וגם לגבי נושא המינים הפולשים. ביקורת מהסוג הזה שהשמעתי פה משמיעים אנשים מכובדים מאוד בישראל שבאים מהתחום, ולא אני אחשוף את שמם (רצונם כבודם).

אני משוכנע שהרשות תסגר בשלב כזה או אחר לאחר שהדברים יתבררו למקבלי ההחלטות בצורה ברורה יותר, ואני מתנצל בפני כל באי הפורום אם הגזמתי בלהיטות בה הצגתי את הדברים, יתכן והייתי צריך להתבטא בצורה מתונה יותר.
מר ידעני אתה באמת לא מכיר את רט"ג
18/06/09 23:31
למרות שיש לי הרגשה שעבדת שם ואולי זרקו אותך משם כי לא היו צריכים אנשים כמוך.
אני רוצה להגיד לך  אתה זה שמסלף ולא יודע כלום, נושא הדייג באחריות ובסמכות אגף הדייג במשרד החקלאות ויש שם יחידה שעוסקת בפיקוח על פקודת וחוקי הדייג בישראל.
לסגור את הרשות
19/06/09 10:27

א- Birdlife- עם כל הביקורת על רט"ג, שחלקה מוצדקת, אל לך לקוות שרט"ג תפוזר.
עדיין, זהו הגוף הממלכתי היחיד בישראל שעוסק בנושאים האלו, ולכן הוא חשוב.
גם באמא ישראל הגדולה (מונח סוריאליסטי משהו) ישנן בעיות שעושות חשק לפזר את השורות ולהתחיל מחדש, ועדיין אם רט"ג תפוזר (מה שככל הנראה לא יקרה בקרוב) נקודת המוצא תהיה גרועה בהרבה. זה מה יש, ואם זה צריך לנסות להתמודד.
יכול להיות שצריך בכלל לסגור את המשרד לאיכו"ס ולהשיבו להיות אגף במשרד הפנים. אל תהיה בטוח (או- תהיה בטוח שלא...) שהמצב ישתפר בשל כך. אולי תקציבית העסק יהיה יותר יעיל.

ב- נושא הדגה (שקשור לציפורים דרך שחפים ושלכים, וגם זה בקושי) הוא סיפור אידיוטי. רט"ג עוסקת (אם אני לא טועה) רק בתחומי השמורות הימיות בנושא, ורק דרך חוק ג"ל-ש"ט. דגים אינם מינים מוגנים לפי החוק להגנת חיית הבר, ויש בזה המון פוליטיקה מול משרד החקלאות.

ג- נושא הדגה שקשור לציפורים דרך שחפים ושלכים וגם זה בקושי...

מזעזע!!‫
17/06/09 20:07
אי לעזאלזאל אפשר לעשות כזה דבר לחיית טבע!!!
לפני כמה שבועות דווח על גזל גוזלי בז
18/06/09 08:06

מתיבות קינון.

מי שדיווח היה שקדי - בפורום גינון.

קינוןשל כוס החורבות
16/06/09 19:21
10צפיות
בגג מתברר יש קן עם גוזלים בוגרים  של כוס החורבות , אבא ואמא.
לפני כמה רגעים, החתולה שלנו בוחנת בגאווה משהו הולך על הפרגולה.
מתברר שאחד הגוזלים הגיע מהגג (אולי נפל?) לגג של הפרגולה (גג פלסטיק נגד גשם) מתהלך שם בפחד ולידו עקרב שחור גדול מת!
הפחד שלי שהעקרב עקץ אותו ולכן הוא לא עף (או שעדיין לא יודע) ורק מתהלך שם. או נפל, אחד הבוגרים מביט עליו מרחוק, הבוגר השני מביט מהגג.
מה עושים?  למי עלי לפנות?  

כרגע היה מרדף בין החתולה שבנתיים נכנסה הביתה לבין הגוזל, הבוגרים, תקפו את החתולה. לא נותנים לאף אחד להתקרב.

לא לעשות כלום, ההורים ידאגו לו.
16/06/09 19:37
גוזל לא צריך ללמוד לעוף, זו שאלה של יכולת פיזית בלבד (גיל ומצב גופני).
העקרב הגיע לשם במקור של ההורים (כל אחד והתאבון שלו...) ולא סביר כלל שהצעיר נעקץ כי ההורים מגישים אותו כבר מת.
תמונה יכולה מאוד לעזור.
מסתבר שיש על מי לסמוך. ההורים
16/06/09 19:41
באמת דאגו לגוזל לא יודעת בדיוק איך הם לקחו אותו, אבל הוא כבר לא בגינה.
שיחררנו את החתולה שנראית מאוד מפוחדת - טוב, גם אני.
מסתבר שיש אצלינו לא 2 בוגרים אלא 4 מעניין כמה גוזלים....

הם מתעופפים לנו חופשי בחצר. ישנים על אדן החלון של הבן. בסה"כ נחמדים עד שהם תוקפים .

º
והנה התמונה
17/06/09 07:20
כוס החורבות
איזה כיף לך!!
17/06/09 12:22
גם אני רוצה קינון של כוס חורבות בחצר שלי!
ועוד על הסיסים
16/06/09 19:06
2צפיות
היהלום שבכתר
והפעם: סיסים בשידור חי.

נכון שרוב הסיסים כבר נדדו מכאן בחזרה לאפריקה, אבל:
במסגרת הפרויקט "כן לציפור - קן לסיסים", נעשה לאחרונה שיתוף פעולה ייחודי בין עמותת "ידידי הסיסים", החברה להגנת הטבע, בנק דיסקונט ומחלקת השימור של העיר הלבנה תל אביב ובבניין השימור "בית שיף" שבמרכז תל אביב הישנה שומרו קיני הסיסים שנתגלו במהלך עבודות השיפוץ בבתי תריסי הגלילה, הותקנו בהם מצלמות וידיאו משוכללות, הותקנו 20 תאי קינון נוספים על גג המבנה והודפסו חולצות T עם ציורו היפה של טוביה קורץ: "מחזירים את הסיסים לתל אביב".

2 הגוזלים המתבגרים עומדים לפרוח בתוך כשבוע.

ניתן לצפות בהם בשידור חי דרך האינטרנט ע"י קישור מאתר עמותת "ידידי הסיסים" ומאתר החברה להגנת הטבע.
בסך הכל יש 3 מצלמות. הקן הפעיל נקרא "תריס הרצל קומה 2", ויש עליו גם תצפית חיצונית. הסיסים הבוגרים יצאו הבוקר לחלץ עצמות בשעה 05:14 - "אור ראשון".
להבטחת הצפייה, יש לפעול לפי ההנחיות, הכוללות הורדת תוכנת צפיה.

להנאתכם בבקשה אתר "ידידי הסיסים":
http://www.sisim.co.il/

אמנון

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מבט מרחוק
16/06/09 19:09
מבט מרחוק
º
מבט מהצד
16/06/09 19:15
מבט מהצד
ומבט מקרוב
16/06/09 19:18
ומבט מקרוב
20 תאי קינון מרווחים, תרומת התעשייה הצבאית לישראל.
º
שרשור תצפיות
16/06/09 17:27
1צפיות
חרמון ,אתמול 5\15 ,עם קוויגה.
16/06/09 18:26
5צפיות
נבדקו רק המקומות שמותר לטייל בהם והם מעטים מאוד - ''גבעות הקרב'' (ללא עמק בולען ואפילו ללא עמק ''בן חרצית'' עם הבקתה האלפניסטית ) וכן הר חבושית בחלקו העליון . למעט הזה צריך לשקלל את הסטיות הפרטיות של כל אחד (קוויגה מרים כל מה שניתן להזזה בחפוש אחר קשקשים,אני מכרכר סביב עלי כותרת למיניהם) -והתוצאה - מעט מאוד ציפורים..

נשר                         5 ביחד . ה'שוס'' הגדול של היום (הכל יחסי..). בטרמיקה ואח''כ בתנועה מזרחה. נראה שבאו מכוון לבנון ועפו לעבר סוריה ,מנצלים את האוכף הנמוך יחסית של החרמון הישראלי.
חוויאי                         4 ביחד בשעה מאוחרת .
עקב עיטי                     1-2
בז מצוי                       זוג . נראים שמנים ודשנים מהרגיל בקור של הגבהים..
קוקייה מצוייצת              1 בהר חבושית
צוקית בודדת                1 בהר חבושית ,מהרכבל
סבכי חורש                 1 בדרך ליד סיבוב נחל גובתא . כנראה פרט צעיר \פרחון .מלוכלך למדי. מבלבל בין טוחנים ''גידול'  או חורש 'חולה''. לפי המקור  וגודל הזנב בכ''ז חוקרש. מצד שני לא נראה צבע לבן בצדי הזנב.( נשמעים כמובן המונים)
סבכי  קוצים                   1 זכר בגבעןת הקרב. (נראה קוצים ולא ערבות)
גבתון אדום מקור           1 נצפתה  בדרך ,1-2 נשמעו בהר חבושית
חכלילית סלעים חרמונית - פוסט קינון ( + 2צעירים) באיזור גבעות הקרב . יפהפה בהר חבושית .
סלעית אירופית              10+ פרטים . הרבה זכרים. 1-2 פרחונים בקינון ליד זה של החכלליות . נראים לעומתן בשלב הרבה יותר ראשוני .
בזבוז לבנון               5-6
בארית הרים             4-5
טסיות                       הרבה..
חוגת עצים                  5+ גם ברום וגם בהר חבושית
תפוחיות                     המין הבולט בשטח     25
צחיחנית חרמון             1. זכר יפהפה. באיזור הקינון של החכליליות וליד שלוגית שעוד נותרה. זה מה יש - וגם הוא בזכות קוויגה שגילה אותה..

בשטח הנ''ל עדיין 2 שלוגיות (לפני 10 ימים היו עוד 2 שהפכו בנתיים לבדלים עלובים) כדי למהר  - השלוגיות מושכות ציפורים.
º
חוקרש= חורש. כדי= כדאי .
16/06/09 18:29
º
15/5 = 15/6 ?
18/06/09 21:04
1צפיות
º
וואלה טעות
19/06/09 19:37
2צפיות
שקנאים מעל השורק
18/06/09 13:08
1צפיות
בתאריך 17.06 לפנות ערב באזור יסודות - טל-שחר להקה המונה בערך 50 פרטים.
יונה פצועה
16/06/09 11:16
1צפיות
ירדתי לטייל עם הכלבים ובאמת מפינות האכלה של החתולים  שלי מצאתי יונה (האפורות הנפוצות) יושבת על הקרקע עם עיניים עצומות ונוצות מעט נפוחות. יש לי ג'אקו בבית ובעבר גם היו תוכונים וקנרים מאז אני יודעת שהפוזה הזו לא מסמנת טוב. בנתיים שמתי אותה בכלוב ענק (הכלוב הקודם של הג'אקו) שמתי לה לחם בתוך קערת מים.. לא ניראה שהיא מגיבה. ניסיתי לפתוח את הכנפיים אחת מהם ניראה כאילו שבורה אבל אני לא בטוחה אני לא מבינה בזה עד כדי כך.
בעבר מצאתי יונה שניראתה כך-במצב קצת יותר טוב ואחרי יומיים ראיתי שמסוגלת לעוף שיחררתי אותה בחזרה.
שאלתי לבנתיים שהיא פה מה לתת לה לאכול? שמתי לה קערת מים מישהו אמר לי שאפשר לשים מזון חתולים רטוב,ולנסות לטפטף לה לפה סוכר ענבים מהול במים.
מקווה שתשרוד תתחזק ותוכל לחזור לטבע.
אשמח לכל טיפ ועזרה
מירי
עכשיו ראיתי שם פיפי ירוק
16/06/09 11:42
1צפיות
זה ממש נוזלי ומקודם שהסתכלתי על פי הטבעת לא ניראו שילשולים אז אני מניחה שמדובר בפיפי חלקו שקוף וחלקו ירוק בינוני משהו מוזר
מצאתי אותה עם הראש בתוך הצלחת של הלחם המורטב כשראתה אותי ניסתה לזוז הניפה קצת כנפיים אבל אין ספק שלא מסוגלת לעוף
תצפית בעקעק "מקומי"
15/06/09 22:11
5צפיות
לפני כשנה ואולי אף יותר היה נדמה לי שראיתי עקעק חולף את הכביש הראשי בבסיס פלמחים.
חשבתי שאני הוזה כששוב ראיתי אותו עובר ביעף.
היום סוף כל סוף הוא עמד בצד הדרך על עמוד תאורה וצפיתי בו ממרחק של כ15 מטרים. לאחר מכן התרחק מעט ונעמד על גג אחד מהבנינים עם הזנב כלפי מעלה כמו "בספרים".
להערכתי מדובר בפרט שברח מהיכן שהוא. ומרגיש בבסיס כמו בבית...
מי שיכול להיכנס מוזמן לנסות ולאתרו לאורך הכביש הראשי.
יש אפשרות שמדובר בקוקיה מצוייצת ?
16/06/09 09:36
3צפיות
העקעק אינו ידוע כציפור כלוב
º
כמו זה???
16/06/09 18:07
4צפיות
כמו זה???
כן בהחלט כמו זה
18/06/09 09:51
5צפיות
הדבר היחידי שהיה חסר לי זה שהגוונים היו מאד שחור ולבן ולא הצלחתי לראות, למרות המרחק הקצר והזמן הממושך יחסית, גוונים של ירוק בכלל.
ממש לא קוקיה!
18/06/09 09:46
3צפיות
אין סיכוי!
º
התמונות צולמו בינואר בלונדון
18/06/09 20:51
5צפיות
התמונות צולמו בינואר בלונדון
ההתנחלות נמשכת: גוזלי מיינה עומדים לפרוח מקן
15/06/09 21:12
45צפיות
במרכז זיכרון יעקב, בעמוד חשמל.  פרט שר נראה לפני מספר שבועות גם ליד שכונת חלומות זיכרון, על הכביש העוקף ממזרח (דרך יצחק רבין) אך לא בדקתי אם יש במקום קינון.  זאת בהמשך להופעה השנה באליקים וברמת השופט.  
כבר כמה שנים עוקב אחרי המיינה
16/06/09 15:36
8צפיות
השנה שמתי לב להתגברות משמעותית של הצפיות - אפשר לפגוש אותן בכל מקום.
ציפורים אחרים כבר קשה לראות!
השנה ראיתי פחות מעשרה בולבולים ואני גר בגבעתיים.
º
זה לא קשור למיינות.
16/06/09 16:58
6צפיות
נכון. זה לא קשור למאינות
17/06/09 08:44
8צפיות
המאינות מאיימות בנוכחות שלהן רק על מקנני חורים. הן אינן טורפות גוזלים או מתחרות במיוחד על מזון עם אף אחת מציפורי ארצנו. מי שעשוי להיות מאוים הם ירגזים, סיסים, דוכיפת, דרורים, דררות ויש עוד מישהו?. על פי תוצאות ספירת ציפורי הבר תשס"ט והשוואה לשנים קודמות לא ניכרת ירידה משמעותית במספרי הציפורים האלה אך כן ניכרת ירידה במספרי המאינות כנראה בגלל פעילות של רט"ג...
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
שכחתי כמובן את הנקר שאולי הוא המאוים ביותר
17/06/09 08:46
4צפיות
º
שחרור!!!!
17/06/09 09:24
5צפיות
שחרור? מאוים על ידי מאינות? למה?
17/06/09 09:34
6צפיות
הם  לא חיים באותו בית גדול, דרישות הקינון של הם שונות. אין שום תחרות ביניהם. מי שמאים על שחרורים כמו גם על הבולבולים אלה בעיקר עורבנים
זרזיר בורמזי
17/06/09 09:03
5צפיות
אכן גם אני מבחין בירידה במספר הבולבולים בגבעתיים.

השנה הגיעו פולשים חדשים לגבעתיים הזרזירים הבורמזים שהספיקו להשתלט כבר על 2 תאי קינון של סיסים שהתקנתי בעיר.

אמנון
אמנון, כמו שראית גם הבורמזי מקנן בחורים.
17/06/09 11:16
5צפיות
אין קשר לבולבולים שמקננים בשיחים סבוכים.
º
אי החולדות נקי מחולדות
15/06/09 10:16
4צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
שלום,שלום, האם זה אכן בז אדום בתמונה ב ynet ?
15/06/09 11:37
1צפיות

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3729441,0...

נראה לי עאפס.. שונה. אני צודק?
כתובות אינטרנט מצורפות:
ברור שלא בז אדום
15/06/09 12:10
2צפיות
הכתב טעה. אדום חזה.
סרטון נחמד - מה עושות הצוצלות? :)
15/06/09 04:27
3צפיות
צילמתי את זה אתמול בבוקר, וניסיתי להבין על מה כל המהומה.

http://www.youtube.com/watch?v=lgK8vcFTjTg

הסברים יתקבלו בברכה.

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
נראה כמו קרב . כנראה על מקום קינון
15/06/09 08:40
º
15/06/09 17:40
טווסת + 3 טווסונים משוטטים ליד כביש
14/06/09 18:46
13צפיות
לפני שעה קלה בדרכי הביתה ראיתי בחצר בין בתים טווסה עם 3 טווסונים (לא ממש גוזלים... בגודל של חתול בערך),
משוטטים בהנאה, מחטטים באדמה, נראו מבסוטים, אבל... זה לא קצת מוזר?

לא היה מפריע לי אלמלא הקרבה האיומה לכביש די סואן... חבל עליהם.

בקיצר, התקשרתי לגן החיות הסמוך - לא ענו; התקשרתי למוקד העירוני ואמרו לי "הטווסים עפים וחוזרים מתי שהם רוצים".

שוין!
ואני דיברתי היום בספארי עם מישהו מעפולה
14/06/09 22:18
1צפיות
שדרש שנבוא לקחת טווס שמתסובב אצלו בחצר...
הסברתי לו בעדינות שאין לנו צורך בטווס הזה
ושיפנה לפינות חי באזור
עזרה בזיהוי ציפור
14/06/09 17:07
5צפיות
עזרה בזיהוי ציפור
שלום לכולם
האם מישהו יכול לעזור לי לזהות את ציפור השיר הזאת?
נדמה לי שזו נקבה של דוחל חום גרון אבל אני לא בטוחה.
הנה התמונה:
אגב, צילמתי אותה לקראת סוף החורף באתר לצפייה בציפורים תל שקמונה, חיפה.
º
תפוחית זכר
14/06/09 18:31
1צפיות
º
תודה...
14/06/09 18:45
1צפיות
º
שרשור תצפיות 14.06.09
14/06/09 09:24
1צפיות
משום מה לא ראיתי פרסום תאריכים
14/06/09 13:04
2צפיות
לטיבוע חרמון השנה.
מה פספסתי?
º
פרחון לילית
15/06/09 07:46
3צפיות
º
והקובץ
15/06/09 07:58
2צפיות
והקובץ
האמא היתה גם בסביבה
15/06/09 08:08
4צפיות
האמא היתה גם בסביבה
עמדה מעליו על העץ והשמיעה קולות הזהרה
בתעופה
15/06/09 08:09
3צפיות
בתעופה
קרופ קטן להוריד את הגג למטה
º
איפה צולם?
15/06/09 08:38
2צפיות
º
ברמת מנשה
15/06/09 09:35
2צפיות
באיחור של חודש וחצי אבל עדיין משעשע
15/06/09 13:13
1צפיות
סליחה, בעיות בהבנת הנקרא
15/06/09 13:16
2צפיות
תצפית רביעית ב-35 שנה.
º
שלישית, שלישית (זה החום )
15/06/09 13:20
1צפיות
º
כל מקום וה''צרות'' שלו..
16/06/09 17:26
זה באמת מצחיק..ולחשוב שאצלנו הם
17/06/09 17:09
1צפיות
כאלה"פושטים"
º
מתבייש,עפרוני מצוייץ.
17/06/09 19:13
2צפיות
מתבייש,עפרוני מצוייץ.
º
עוד תמונות של ינשופי עצים..בעיקר הפרחונים
13/06/09 22:55
7צפיות
עוד תמונות של ינשופי עצים..בעיקר הפרחונים
º
עוד אחת של הפרחון
13/06/09 22:57
2צפיות
עוד אחת של הפרחון
º
הצטרפתי לשרשור עם פירחוניים
13/06/09 22:58
1צפיות
פירחון ינשוף עצים
º
ועוד אחת
13/06/09 22:59
1צפיות
ועוד אחת
º
עוד אחד ממשפחה של חמישה
13/06/09 23:00
2צפיות
פירחון ינשוף עצים
º
ואחת אחרונה של הפרחון
13/06/09 23:02
1צפיות
ואחת אחרונה של הפרחון
º
ולקינוח תמונה של הבוגר
13/06/09 23:05
2צפיות
ולקינוח תמונה של הבוגר
ועוד בעינין דורסי לילה -הכוונה לתנשמת פוטגנית
14/06/09 09:44
2צפיות
אשמח לקבל במסר אישי הכוונה לתנשמת שאפשר לצלמה
º
עוד צירחון מהחבורה של הצפובונים
14/06/09 10:37
2צפיות
פירחון ינשוף עצים
º
נהדר!
15/06/09 08:42
º
איזה יופי, רוצים עוד תמונות של ינשופים! :)
15/06/09 09:28
1צפיות
º
רוצים עוד?!
15/06/09 21:21
4צפיות
פרצופחון ינשוף עצים
מה יש לו מתחת לעין?
16/06/09 00:32
2צפיות
גידול?
םקר ינשופים - בכל זאת יש דגירות
15/06/09 12:14
1צפיות
הלילה 14.6
כפר מעש   7 משפחות
נחלים        2     "
מגשימים    0     "  
מזור          1     "
בני עטרות  1     "
גני יהודה   1      "
סביון        2      "

סה"כ       14    "

אהוד דברת
º
מרשים!. ליד קרית שאול אמש 17.6 2 פרחונים
18/06/09 08:00
2צפיות
בתי מספרת על קולות פרחונים
18/06/09 10:43
2צפיות
שנשמעים בלילה בקרית חינוך שדות נגב, בצידה המערבי של נתיבות.
º
אתמול 17.6 מספר ינשופי עצים במזרח עמק חפר.
18/06/09 10:52
1צפיות
שאלה לגבי המרכז לחיזוי ולנדידת ציפורים בלטרון
13/06/09 10:48
2צפיות
מאמינה שלא ניסחתי את השם כראוי, מאחר ולא מצליחה למצוא שום דבר ברשת.
שאלתי: האם האתר פתוח לקהל ואם כן איך יוצרים איתם קשר (טלפונים, אתר ברשת)?

תודה מראש .
מצאתי
13/06/09 10:58
1צפיות
מצאתי
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
שרשור תצפיות 13.06.09
13/06/09 01:27
1צפיות
במסגרת סקר
13/06/09 13:45
8צפיות
כרוון ביער קולה
שאני עורך [שאני קורא לו "סקר עוטף אלעד"] ושמטרתו המקווה היא ידיעת אילו וכמה ציפורים חיות בחגורה שעוטפת את העיר הצעירה "אלעד". מאחר ולדעתי היא לא תוכל להישאר בממדיה ותהיה מוכרחה להתפשט. מזרחה היא לא יכולה בגלל קו 400 ועוד סיבה שלא כאן המקום לפרט. מערבה גם כן לא בגלל כביש 443 וכביש 6 . 2 האפשרויות שיש הן דרומה לכיוון נחל "מזור" ויער קולה ואפילו דרומה מהכביש לבית אריה .שלחרדתי זו האפשרות הקלה ביותר ואסביר בהמשך.והשניה היא לצפון לכיוון יער "נחשונים" והקיבוץ "נחשונים".
אמנם יש לעיר עוד קצת מקום לצפון לכיוון "נחשונים" אבל לדעתי הבחירה תהיה דרומה כי  שם אין ישוב והזחילה תוכל להגיע  אפילו עד המחצבות המשיקות לצומת ברקת על כביש 443,אמנם עוד חזון למועד אבל לפי קצב הריבוי הטבעי [בלי עין הרע]זה הזמן המתאים להתחלת בדיקת חיי הציפורים באיזור כי זה לא ליום ולא ליומיים.בשיחות שעשיתי עם צפרים ותיקים ידענים ובקיאים
נאמר לי שבשנות ה-80 -90 היו כאן קינונים של זהבנים וסבכי אפור ועוד הרבה ציפורים שהיום לא נראות כמעט באיזור.סיבה נוספת שבגללה לא מצפרים באיזור היא  הניידות שעלתה עם השנים וכבר לא כ"כ מעניין לצפר כאן כשאפשר להגיע בקלות לאילת, ערד  ואפילו לחרמון.בלי להזכיר את ענין איבוד סביבת הגידול באיזורי המרכז.
כדי שהסקר יצליח וכשענין התפשטות העיר יעלה על הפרק נוכל להעלות התנגדויות להרס בתי גידול נוספים כשאנחנו כבר מוכנים אני צריך עזרה מכל מי שיהיה מוכן לשים כתף ולתרום פה ושם כמה שעות צפיה הדבר כרוך בהליכה רגלית לא קשה כי מסביב לעיר אין דרכי גישה אלא הולכים בתוואי נחלים ושבילי אש של היערות שמסביב לעיר. למי שיש רכב שטח לא תהיה בעיה להיכנס ולשלב טיול שטח עם התצפית.  אין כאן מגוון מיוחד של ציפורים אבל תזכרו את המטרה "הגנה על השטח שנשאר" [יער קולה או יער נחשונים]
כל מי שמעוניין לתרום מזמנו אנא כתבו לי מסר אישי ונתאם איזור תצפית. בתודה, דודו
אני מצרף תמונה של כרוון שצילמתי היום ביער קולה.
ממי נאמר לך על קינונים של זהבנים וסבכי אפור
13/06/09 14:27
4צפיות
בשנות ה- 80-90
º
שלחתי מסר
13/06/09 15:19
3צפיות
סבכי אפור לא מקנן בארץ וזהבנים לא נמצאו
13/06/09 21:53
5צפיות
מקננים באזור המרכז ובוודאי לא באזור אלעד. בעונת הנדידה רואים את שניהם בעצי תאנים ועצי תות.

תראו, יבש מאוד מאוד מאוד באילת וסביבתה
13/06/09 17:01
8צפיות
תראו, יבש מאוד מאוד מאוד באילת וסביבתה
חוץ מכמה חמסנים מדי בוקר במרחק רב בים ומזרם קבוע ומייאש של שחפיות ים ושחפיות קטנות, אין כמעט כלום.
בז מדברי בK19, זה המקסימום שאני יכול להציע בשלב זה.
מצד שני, יוני בכל הארץ
º
ועוד זווית
13/06/09 17:02
5צפיות
ועוד זווית
חופמי חוף מדרום לחוף פלמחים
13/06/09 20:45
5צפיות
15 פרטים היום, כמו בשנתים האחרונות (2007 ו-2008) בחודש יוני בעת סריקות להטלות צבי ים נצפות להקות קטנות לאורך החוף על החולות שבמרחק של כמה עשרות מטרים מקו המים.

אית צרעים - 06:20 אתמול החוף השרון, לנה על מצוק הכורכר
להקת חסידות
13/06/09 20:46
2צפיות
היום שוב נצפתה להקה של כ 100 חסידות בשעה 10:00 בערך עולה בטרמיקה מעט מיזרחית לציפורי.
ולצערי הרב בדרך לשם בצומת גולני מחזה ממש מפחד  זוג מאינות עומדות על גדר ההפרדה בצומת,
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום