לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום מזכרת בתיה, פורום זה מיועד לתושבי המושבה מזכרת בתיה להבעת דעות, הצעות, ביקורות וכל מה שקשור במושבה ולשימוש ככלי קהילתי המקשר בין התושבים לראשות המקומית .

אני מבקש לשמור בפורום על כללי הדיון נאותים ,לכבד דעות של האחר ,ראו בפורום ככלי חיוני וחשוב לתקשורת בין המועצה לתושבים כולי תקווה שנדע לנצל את הבמה האינטרנטית לטובת הכלל.
גיא מנשרוב

פרטים על מזכרת בתיה:
מרכז הארץ, במרחק 5 ק"מ דרומית מזרחית לרחובות. 25 ק"מ מתל אביב ו- 30 ק"מ מירושלים.

ראשיתה של המושבה מזכרת בתיה ב"שיגעון לדבר" של איש אחד, הרב שמואל מוהליבר. הפרעות ברוסיה בשנים 1882 – 1881, הביאו להקמת אגודת "חובבי ציון", שהרב מוהליבר היה בין מייסדיה. אנשי האגודה תלו תקוות בהתיישבות בארץ ישראל והאמינו שאם יבואו אליה יהודים, אשר יעבדו את האדמה, הם יוכיחו לעולם שהארץ מתאימה לחקלאות והיהודים מתאימים להיות חקלאים. בהתאם לתפיסה זו, יצא הרב מוהליבר לפריס, כדי לנסות לשכנע את הנהגת "כל ישראל חברים" לתמוך ברעיונו. הוא נכשל במשימה זו אך הצליח להתקבל אצל הברון רוטשילד. הפגישה ביניהם התקיימה ב- א' סוכות תרמ"ג (1882) ואפשר לכנותה היסטורית, מכיוון שהיא הביאה את הברון לרעיון התמיכה בהתיישבות בא"י. באותה פגישה התייחס הברון בספקנות לנושא ההתיישבות, אך הסכים לתמוך בקבוצת יהודים, אם תמצא אחת כזו, אשר הם עובדי אדמה מנעוריהם ויהיו מוכנים לעלות לא"י מרצונם ועל חשבונם. בהתאם לסיכום זה, יצא הרב מוהליבר לחפש קבוצת יהודים מתאימה. החיפושים הוטלו על יחיאל בריל, עורך עתון "הלבנון" במיינץ, גרמניה והוא הגיע אל כפר איכרים יהודים בשם פבלובקה, ליד העיר רוז'ינוי בפלך גרונדה, פולין (היום – רוסיה הלבנה). במקום נערכה אספה כללית ובה נבחרו 10 משפחות, שחתמו על הסכם הקובע: תחילה יעלו הגברים על חשבונם, יעברו הכשרה במקוה ישראל, בית הספר החקלאי הראשון, ואם יוכיחו את עצמם כחקלאים, יקים למענם הברון מושבה. אז יוכלו להעלות גם את משפחותיהם. זמן קצר לאחר מכן, יצאו 11 הגברים (נוסף אחד על העשרה המקוריים) בדרכם לא"י. לאחר תלאות רבות בדרך ובחופי הארץ, ירדו בחוף יפו ב – 14 בדצמבר 1882 והגיעו אל מקווה ישראל, בה שהו כ – 10 חודשים. באותו זמן החלו לחפש אדמה מתאימה להקמת מושבה. החיפושים נמשכו כשנה ובאוקטובר 1883 נרכשו 2,660 דונם מהכפר הערבי עקיר. היו אלו אדמות מישור כבדות, מתאימות למזרע, כפי שהיו רגילים בארץ מוצאם. מיד עם רכישת האדמות, עזבו הגברים את מקווה ישראל, שכרו בתים בכפר הערבי, החלו לעבד את אדמותיהם ולבנות את בתיהם. אז הביאו את משפחותיהם, אליהן הצטרפו 7 משפחות נוספות והחלו לחיות במושבה.

סגירת פורום מזכרת בתיה
26/04/09 17:00
212צפיות
עקב מיעוט פעילות, אנו מודיעים בצער על סגירת פורום מזכרת בתיה.

גן אירוס - מישהו מכיר?
24/04/09 08:57
76צפיות
אתם ממליצים?
יש לכם מספר טלפון?
תודה
גן אירוס
26/04/09 13:11
58צפיות
ממליצה בחום על גן אירוס,הילד שלי נמצא שם השנה וגם בשנה הבאה,הגננת אסתר פשוט נפלאה ושלא נדבר על זהבה המדהימה ושאר המחליפות.כל יום הוא חוזר הבייתה עם מילים ומושגים חדשים והוא נהיה עצמאי נורא מהר.
טלפון של גן אירוס-08-9349818.
מחפשת גן פרטי לילד ן 4 באזור רחובות
23/04/09 08:38
30צפיות
אחותי חוזרת מ LA בחודש הבא אחרי 7 שנים שם. הם מתכוונים לגור באזור רחובות (נס ציונה, מזכרת בתיה, באר יעקב). הם צריכים עזרה למצוא גן לילד בן 4,  מופנם ורגיש. היא חוששת לשים אותו בגן עירייה עם כל כך הרבה ילדים כשהכל חדש לו ומחפשת גן פרטי עם קבוצה יותר קטנה בשביל לעזור לו להסתגל.
אשמח לקבל המלצות.
תודה.
מחלקת הגביה
22/04/09 22:07
94צפיות
אני תושבת מזכרת בתיה מזה 13 שנים משלמת מיסי מועצה בזמן ללא פיגורים,בחשבון האחרון פיספסתי בכמה ימים קבלתי קנס של 50 ש"ח, 1 לא קבלתי מכתב התראה
2.התקשרתי מס' פעמים  כדי לשלם טלפונית או שלא עונים או שתפוס
3.בחול המועד מחלקת הגביה היו בחופש (אולי תושבי מזכרת בתיה צריכים לממן את החופש של העובדים ואז מחייבים בקנסות)
4.היום היתקשרתי כדי לשלם והבטיחו שיחזרו אלי אך לא חזרו

לסכום אני בטוחה שאני לא היחידה שחוייבתי בקנס,ולכן אני מוחה ואנני מוכנה לשלם את הקנס של 50 ש"ח .
במסע הבחירות לא התנהגתם בצורה הזאת, אנא בידקו את היתנהולתכם.

שאלות לגבי חינוך
18/04/09 20:41
57צפיות
שלום, אני מבקשת לדעת: האם יש בתי ספר לחינוך מיוחד במזכרת בתיה? אם כן-מה סוג הלקויות? אם לא-היכן לומדים תלמידים בעלי צרכים מיוחדים? תודה
חינוך מיוחד
19/04/09 18:41
34צפיות
אין בית ספר לחינוך מיוחד, אך יש כיתה לחינוך מיוחד בבית ספר הרצוג יש שם ילדים בכיתות ב' - ג'. פני למחלקת החינוך והם יענו יותר במדוייק.
º
והאם יש גנים משולבים?
24/04/09 17:26
27צפיות
מיטת נוער למכירה
13/04/09 17:44
16צפיות
למכירה מיטת נוער דגם "עפרונות" של "איקו", כולל מזרן ומגן מיטה.
400 ש"ח.
פורומים חדשים בתפוז אנשים
07/04/09 16:07
7צפיות

לא יכולים להעביר יום בלי "Enjoy the Silence"? חייבים לשמוע את "Shake The Disease" עם הקפה של הבוקר? חושבים ש"חגיגה שחורה" היא דבר משמח? הצטרפו עוד היום לפורום דפש מוד שנפתח מחדש רגע לפני שהם נוחתים להופיע בישראל
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

רוצה לדעת אם את ובן הזוג מתאימים? לא מבין למה היא עושה לך פרצופים חמוצים? בואו לפורום זיווג משמיים – זוגיות רוחנית ושמעו מה אומרים הנומרולוגיה, האסטרולוגיה והקלפים על הזוגיות שלכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

דרושים:

מכורים למדורי הרכילות? לא יכולים להעביר יום אחד ללא תמונת פפרצ'י או סקופ על הסלבס הכי שווים בישראל? פורום פפראצי, בידור ומדיה מחפש מנהל/ת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

החבר בצבא? רוצות לקטר ולחלוק עם בנות אחרות במצב דומה את החוויה? פורום חברות של חיילים מחפש מנהלת:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
המרת קלטות וידיאו ל-DVD במבצע לחג -רק לתושבים
05/04/09 18:48
19צפיות
תושבים יקרים,
SOH הפקות תקשורת, היושבת במזכרת בתיה יוצאת במבצע לרגל חג הפסח.
אנו אוספים מביתכם את קלטות הוידיאו הישנות ומעבירים אותם ל-DVD.
כל קלטת לדיסק והמחיר 25 ש"ח לקלטת.... (יש הנחה לכמויות...)

אנו ממירים את כל סוגי הקלטות: VHS, VHSC, HI8, 8M, קלטות טייפ, DV, miniDV
בקרוב המרת תקליטי ויניל ל-CD ול-MP3

דווקא עכשיו כשכולם עושים סדר וניקיון בארונות,
יש לכם הזדמנות לחסוך מקום, ועדיין לשמור על היקר לכם...

בברכת חג פסח שמח  וכשר (-;

מתן מלך - מנכ"ל SOH
לפרטים: 054-6364338
הצהרון של הדס פועל גם ביום שלישי
02/04/09 20:26
25צפיות
לכל מי שלא מצא סידור לילדים בחופשת פסח, בצהרון של הדס קבוצה קטנה של ילדים בגילאי א' - ג'. הצהרון פועל ביום א' - ג' (כולל), אפשר להגיע גם לימים בודדים. לפרטים נוספים:  054-2071333 הדס
כמו כן, החלה ההרשמה לשנה הבאה, מספר מקומות מוגבלים.
יחידת דיור להשכרה
31/03/09 17:51
44צפיות
להשכרה יחידת דיור חדשה בת 2.5 חדרים בגני המושבה, כולל מזגן, תנור ומקרר.
ריהוט חלקי.
לפרטים: צחי 050-3935365
מחפש דירה להשכרה
31/03/09 06:33
20צפיות
נאים השכנים בעיניי
האם מכירים מי שמעוניין להשכיר את דירתו ? בין 4-5 חדרים
צחי 0522864108
המלצות - ספרי ילדים לגיל שנתיים וחצי
29/03/09 14:12
34צפיות
אשמח לשמוע המלצות על ספרי ילדים לגיל שנתיים וחצי
על גמילה ממוצץ ומחיתול
ובכלל ספרים יפים שילדיכם אהבו/אוהבים
גמילה
29/03/09 17:24
16צפיות
הבת שלי בת שנתיים וחצי ומאוד אוהבת ספר יחסית חדש שנקרא: "קנגורה" שמדבר על שיחרור מההדבקות לאמא...
לגבי חיתולים מה שעזר לי מאוד זה הדיוידי "בלי חיתולים" ושל "חיתולי".... וכמו כן עשיתי לה לוח שמש/גשם כמו ב"בלי חיתולים" וזה עבד מדהים. בהצלחה
טיפול בכלבים
28/03/09 20:54
15צפיות
נערה בת 13, אחראית ואוהבת בעלי חיים, מעוניינת בדוג ווקינג (טיול כלבים) ודוג סיטר  (שמירה על כלב בזמן חופשה שלכם)
תמורת תשלום.
ליצירת קשר:
טלפון : 08-8585751
אי מייל: totoras111@gmail.com
"מפה מצבית" \ לכאורה זיוף, מירמה והפרת אמונים
25/03/09 18:53
36צפיות
כל מילה מיותרת. חבל על הזמן.

מתוך האתר של תושב המקום, ד"ר ירח צור.

קבלו לינק ישירות :

http://www.mazkeret.org/LicenseByFraud.htm

למי שמתעניין בנושאים נוספים שהעלה, אתם מוזמנים ל :

http://www.mazkeret.org/whatsNew.htm

בייביטר לילדים במזכרת בתיה בלבד
19/03/09 20:52
41צפיות
לתושבי מזכרת בתיה
ילדה אחראית מאוד ומסורה בחטיבת ביניים מעוניינת לעשות בייביסיטר לילדים קטנים .
לפרטים אנא צרו קשר עם בני - לנייד 0524203043

בני

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה