לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1025510,255 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'בקשה למבחן מחוננים מותאם - קיבלנו תשובות ואני תוהה'
בקשה למבחן מחוננים מותאם - קיבלנו תשובות ואני תוהה
<< ההודעה הנוכחית
02/02/2020 | 09:32
37
305
אם מישהו כאן קיבל התאמות אחרות בשנים עברו,
או טוב יותר - השנה (כי אולי עם שינוי המכון האחראי למבחן נוצרו גם הבדלים אחרים) - אשמח.

אנחנו פנינו בעיקר כדי לקבל הארכת זמן. לוקח לה זמן להתארגן ולהשיב. צירפנו מסמך מהנוירולוג וחוות דעת מהמורה לפי הטפסים המבוקשים. בחלק בו המורה יכלה בחופשיות לכתוב אלו התאמות נחוצות לדעתה, רשמה הארכת זמן וסביבה שקטה.

קיבלנו אישור למבחן מותאם,
קיבלה סימון בגוף המבחן (מכך אני מסיקה שהסימון הוא בטופס נפרד, לא ידעתי). בהחלט יכול לחסוך טעויות,
וקיבלה הפסקות בין חלקי המבחן - בהחלט יכול לסייע ולרענן.

א ב ל לא קיבלה הארכת זמן בעת המבחן, וזה בעצם מה שרצינו עבורה, ומה שגם הנוירולוג וגם המורה ממליצים עליו.

קרה למישהו כאן?
יש מישהו שכן קיבל הארכת זמן כהתאמה, או שזו אינה התאמה מקובלת במבחני מחוננים?

תודה
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'חוצפה וקוצר רואי'
חוצפה וקוצר רואי
02/02/2020 | 09:59
2
193
כל אחד יכול לשלם כסף עבור אבחון וחוות דעת של נוירולוג שכמובן יתן חוו"ד תומכת תמורת 1000 זוזים. המטרה היא לייצר תחרות לא הוגנת במבחן מול ילדים אחרים וזה בזוי בעיני. אם הילד/ה איטית, הרי שזה בודאי יבוא לידי ביטוי גם בכיתת מחוננים שבה קצב הלימוד מהיר דרמטית.. ככה גם פוגעים בסיכויי נבחנים טובים יותר, וגם מייצרים תסכול אצל ילדה שזקוקה לקצב מותאם.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'איטיות במענה על מבחן לא קשורה לאיטיות בלמידה.'
איטיות במענה על מבחן לא קשורה לאיטיות בלמידה.
02/02/2020 | 11:08
1
140
וילד שיותר זריז במענה על מבחן מילד אחר, זה בהחלט לא אומר שהוא יותר חכם ממנו. (שלא לדבר על כך שאתה מדבר על קצב לימוד בכיתה - שם מדובר על למידה משמיעה ולא על מהירות כתיבה, או קריאה).
האדם הכי חכם שאי פעם היכרתי (שגם זכה להכרה בגאונותו על ידי פרס בינלאומי) הוא האדם שמדבר הכי לאט שאי פעם היכרתי. מה זה אומר עליו שהוא מדבר לאט? כלום. זה אומר שאין קשר בין כמה מהר אתה מביע את מה שאתה יודע ומבין לבין הכישורים הקוגניטיביים שלך. נכון שמבחני המחוננים מבוססים בין היתר על זריזות, אבל לדעתי זו טעות. אין קשר בין איטיות לבין אינטליגנציה (יתכן שיש קורלציה, אבל אין קשר לפחות במובן שאם אתה יותר איטי משכנך לבחינה, זה ממש ממש ממש לא אומר שהוא יותר חכם ממך, ולמעשה אתה יכול להיות פי 1000 יותר חכם ממנו). אפשר לומר שאלה "נבחנים טובים יותר" במובן שהם טובים יותר בהיבחנות במבחן מבחינת מהירות, אבל אי אפשר לומר שאלה "נבחנים טובים יותר" במובן שהם מחוננים יותר או חכמים יותר - כי הם פשוט לא.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'אין קשר בין דיבור איטי לחשיבה מהירה או לפיתרון מבחן בצורה '
אין קשר בין דיבור איטי לחשיבה מהירה או לפיתרון מבחן בצורה
03/02/2020 | 01:51
69
מהירה, כך שדוגמתך לא רלוונטית ולא מראה כלום.

אני אישית גם נגד כל אלו שמתכוננים למבחן וכך אי אפשר לבחון באמת את מחוננותם בהשוואה למי שהגיע פרייש למבחן כפי שמשרד החינוך רוצה שיקרה.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'זה ממש נהדר שהיא קיבלה סימון בגוף המבחן,'
זה ממש נהדר שהיא קיבלה סימון בגוף המבחן,
02/02/2020 | 12:22
133
ומעלה את השאלה למה זה לא כך לכולם. סימון בטופס אחר סתם מעלה את הסיכוי שילדים יפשלו בלי קשר ליכולות שלהם (נניח יפספסו שאלה, יתחילו לסמן בשורה הלא נכונה - והלך כל החלק הזה של המבחן).
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'כל הקושי במבחן נובע מלחץ הזמן'
כל הקושי במבחן נובע מלחץ הזמן
02/02/2020 | 13:35
1
113
ההתקשקשות של מהו מחונן, ומדוע יש חכמים שהמבחן עושה להם עוול אינם רלבנטיים. זה המבחן שנקבע כמדד להתאמה בין אם זה מוצדק ובין אם זה מופרך.
אי אפשר לבוא לתחרות 100 מטר חתירה ולבקש תוספת זמן מול שחיינים אחרים כיוון שזה יוצר יתרון בלתי הוגן. מאידך, אין צורך בכלל להתחרות ב- 100 מטר חתירה מלכתחילה.

גם אני יכול ללכת לנוירולוג ולהוציר חוות דעת שמצדיקה תוספת זמן של 30% כיוון שלבני לוקח זמן לעבד את הנתונים או לקבל החלטות, אבל זו התנהגות של חנטריש. ככל שיותר אנשים ינקטו בדרך זו, זה יגרור גם אחרים לכך ואז מדובר בפארסה.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'זה לא נכון שכל הקושי במבחן נובע מלחץ הזמן.'
זה לא נכון שכל הקושי במבחן נובע מלחץ הזמן.
02/02/2020 | 14:15
105
גם עם אינסוף זמן לא תכיר פתאום מילה שאתה לא מכיר, למשל.
זה כן נכון שחלק מהקושי במבחן נובע מלחץ זמן, ולכן זה בעייתי לתת תוספת זמן לחלק מהאנשים (גם אם הם מאובחנים) ולא להתחשב בהשלכות האפשריות שלה על התוצאה. אם רוצים להוריד את מגבלת הזמן צריך למצוא דרך לעשות את זה בלי שזה יפגע בתקפות של התוצאות (למשל לשנות את המבחן לכזה שלא תלוי בזמן).
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'איטיות דורשת כתה טיפולית ושעות פרטניות'
איטיות דורשת כתה טיפולית ושעות פרטניות
02/02/2020 | 16:47
4
94
התשובה לאיטיות היא ממש לא כיתת מחוננים, אלא כתה ייעודית שמתמחה בקשיי לימוד. אדם עם מוגבלות צריך להיות במסגרת תומכת, ולא במסגרת מאתגרת. זה לחלוטין לא מעיד על החוכמה של הילד, אבל זה כן מעיד על בעיה בהסתגלות למסגרת מאתגרת
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'פחחח... אני מבינה שאתה עוסק בחינוך מיוחד'
פחחח... אני מבינה שאתה עוסק בחינוך מיוחד
02/02/2020 | 17:25
2
109
שאתה יודע למה בדיוק זקוקה הבת שלה? חבל שלא פגשת את זה שדיברתי עליו שכל כך כל כך הרבה יותר חכם ממך, ואז נראה אותך מדבר על מוגבלות.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'יודע גם למה את זקוקה...אבל אציע כבר בדיסקרטיות המתבקשת'
יודע גם למה את זקוקה...אבל אציע כבר בדיסקרטיות המתבקשת
02/02/2020 | 18:21
1
60
לצפיה ב-'אין לי סודות - אתה מוזמן להגיד גם פה,'
אין לי סודות - אתה מוזמן להגיד גם פה,
02/02/2020 | 18:36
90
שכולם יידעו למה אני זקוקה.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'רק בשביל אלה שקוראים כאן,'
רק בשביל אלה שקוראים כאן,
03/02/2020 | 08:49
123
כי אני ממש לא מעוניינת להתנצח איתך.
בכיתת המחוננים של הבת שלי, יש ילד שמקבל תוספת זמן בבחינות. זה ילד שבולט בחוכמה ובכריזמה שלו. אין לו שום צורך בחינוך מיוחד ובמסגרת תומכת.
יש בכיתה גם ילד על הספקטרום האוטיסטי, וגם הוא משתלב.
אז הורים לילדים עם לקויות למידה, אל תחששו. הילדים האלה נקלטים בכיתות מחוננים בלי בעיות מיוחדות.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'גם בר אילן לא נותן הארכות'
גם בר אילן לא נותן הארכות
02/02/2020 | 23:07
51
לצפיה ב-'מחונן עם גלגלי עזר? לא סביר'
מחונן עם גלגלי עזר? לא סביר
03/02/2020 | 09:50
18
116
מי שזקוק לזמן נוסף, יתכבד וישאר בחינוך הרגיל. יש מספיק ילדים סופר מוכשרים ללא צורך בתוספת זמן ושאר ירקות. אין סיבה למהול כתה מואצת בגורמים מאטים... שהרי זו הסיבה ששולחים אותם למסגרת חינוכית מואצת ומאתגרת יותר. נחמד שיש אוטיסט, דיסלקט דיסגרף ודיסקלקול במערכת לשם הפוליטקלי קורקט...אבל אפשר להסתדר גם בלעדיהם. אם הם אכן נבונים, לא זה מה שיפגע בעתידם
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'וואו, הדיסגרף שהיה איתנו בתלפיות היה סופר-גאון,'
וואו, הדיסגרף שהיה איתנו בתלפיות היה סופר-גאון,
03/02/2020 | 10:54
5
126
הכניס למדינה מיליונים, ופיאר את שמה בעזרת ההמצאות שלו והסטארט-אפים שהקים (בנוסף לשירות הצבאי הארוך שלו שבו הוא תרם לה). לא להיות בכיתת מחוננים לא יפגע בעתיד של אף מחונן, אבל זה ינעים לו את ההווה. 
הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות היא לקבל לתכניות מחוננים למיניהן רק ילדים "רגילים". מחוננים רבים הם לא רגילים, וזה כנראה גם לא במקרה - כנראה יש איזשהו קשר בין הבעיות האלה לבין המחוננות שלהם. אתה מבקש לסנן החוצה את הגאונים בשם ה"רגילים". העיקר שיפנו עוד קצת מקום לילדים שלך, גם אם הם לא ממש גאוני הדור (אבל "אין להם צורך בתוספת זמן ושאר ירקות". וואו! שמעתי שמקבלים על זה פרס נובל. בטח גם הכתב שלהם ממש יפה. עוד סימן לגאונות על...).
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'לפעמים סיגר הוא רק סיגר'
לפעמים סיגר הוא רק סיגר
03/02/2020 | 11:01
4
86
לא כל דיסגרף הוא גאון ולא כל דיסלקט מבריק... היכולת לשבת מול דף, לקרוא מהר להבין מהר ולתת מענה מהיר יותר מ- 90% מהאחרים מעידה על משהו. ברור שאפשר לחשוב על מבחן השוואתי שונה, אבל זה הכי טוב שמצאו בעת הזו. מי שלא מסוגל להבריק במבחן לא מספיק טוב ביחס לפול הקיים. זה לא מגמד אותו, רק אומר שזה לא המקצה שלו
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'אתה רוצה לסנן אותו אם הוא דיסגרף,'
אתה רוצה לסנן אותו אם הוא דיסגרף,
03/02/2020 | 11:14
2
74
בין אם הוא גאון ובין אם לא. לקרוא מהר מעיד על משהו? הצחקת אותי. יש קורסים לקריאה מהירה - כולם יוצאים משם גאונים?
המטרה בהתאמות היא להימנע מסינון על סמך גורמים לא רלבנטיים - למשל כמו מהירות קריאה. המטרה פה היא לא למצוא את מי שעושה את המבחן הנתון הכי מהר, אלא להשתמש במבחן כדי לאתר את מי שהכי חכם. אז למי שאספקט מסוים במבחן הופך אותו למבחן שאינו מתאים עבורו מנסים לתקן את האספקט הזה כך שהמבחן כן יהיה מתאים, זה הכל.
אין שום קשר בין הביצוע במבחן לבין מהירות ועומק הק-ל-י-ט-ה של הילד. מחונן הוא לא מי שכותב וקורא הכי מהר, אלא מי שקולט ומבין הכי טוב, ובהמשך יוכל להשתמש בקליטה וההבנה הזאת כדי להפיק תוצרים מקוריים שמבטאים את הידע וההבנה שלו.
אם הילדים שלך קוראים וכותבים מאוד מהר אני ממליצה להם לפנות לכיוונים כמו קצרנות, הקלדה, תמלול, וכו' - שם הכישורים האלה מאוד יועילו. אבל למחוננות אין קשר.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'על פניו תפיסה מהירה אינה הצד החזק שלך (גנטי ככל הנראה)'
על פניו תפיסה מהירה אינה הצד החזק שלך (גנטי ככל הנראה)
03/02/2020 | 11:26
1
67
המבחן לא מכיל שום משימות שדורשות העמקה, אלא משימות שדורשות הספק. אם תעניקי זמן בלתי מוגבל כמעט כל ילד יצליח בו ברמה גבוהה. הקונספט של המבחן הוא לבחון מי מסוגל לאתגרים לא מעמיקים אלה בזמן נתון. את לא מבסוטה מהרעיון הזה ואולי את גם צודקת, אבל זה המבחן לטוב ולרע. אם את סבורה שיש שיטה טובה יותר דסקסי את זה עם הגורמים הרלבנטיים. בנטרול גורם הזמן למבחן מסוג זה אין כל משמעות. הפסיכומטרי זהה למבחן זה וכפי שאת ודאי יודעת הוא 95% מבוסס על זמן
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'הפסיכומטרי ל-א זהה למבחן הזה בכלל.'
הפסיכומטרי ל-א זהה למבחן הזה בכלל.
03/02/2020 | 11:36
96
אם המבחן לא היה מכיל שום משימות שדורשות העמקה, הוא לא היה מבחן מחוננים.
זה ל-א נכון שכמעט כל ילד יצליח אם יעניקו זמן בלתי מוגבל. השאלות הן שאלות חשיבה, כמו אנלוגיות בין מילים, וכו', שחלקן דורשות גם ידע, למשל אוצר מילים. אם אתה לא מצליח להבין את הקשר בין מילים (שדורש חשיבה) ולא מכיר את המילים (דורש ידע) גם אינסוף זמן לא יספיק לך כדי לענות נכון על השאלה. הקונספט של המבחן הוא לא מי מצליח בשאלות פשוטות מספיק מהר, אלא מקסימום מי מצליח בשאלות חשיבה וידע מספיק מהר.
הגורמים האחראים הם אלה שמחליטים אילו התאמות יקבלו כך שלא ייפגע התוקף של המבחן - וככל הנראה כנראה אכן לא נוטים לתת הארכת זמן, אולי כי הם לא יודעים איך לשקלל ציון עם הארכה. אבל אין ש-ו-ם קשר בין זה לבין "מחוננים עם גלגלי עזר" - אפשר להיות עם שלל לקויות ועדיין להיות מחונן. הבעייה שלי בהודעה שלך הייתה הפסילה שלך של האפשרות שאפשר להיות מחונן בכיתת מחוננים וגם עם לקויות כאלה או אחרות (שאף פירטת) - ואלה שטויות. (וכמו כן אין קשר בין התאמות שהם צריכים במבחנים לבין התפקוד שלהם בכיתה, מהירות הקליטה שלהם, וכו').

אין לי שמץ של מושג כמה הפקטור של הזמן בפסיכומטרי חשוב - עשיתי אותו לפני שנים, ולא זכור לי לחץ מיוחד של זמן. היה לי זמן לאכול בין פרקים, לצאת לשירותים וכו'.

הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'אגב, הבחינות לתלפיות אורכות 9 שעות,'
אגב, הבחינות לתלפיות אורכות 9 שעות,
03/02/2020 | 11:24
90
ובתואר (מתמטיקה ופיסיקה) נתנו לנו הארכות אינסופיות - עד שמסיימים את המבחן. ואתה יודע למה? כי מהירות פתרון המבחן היא פשוט לא רלוונטית ולא אומרת כלום. משנה אם פתרת את המבחן בשלוש שעות או ארבע שעות? יש לזה איזשהו קשר למשהו? התשובה היא לא.
במסגרות גדולות מטעמים לוגיסטיים מקצים זמן למבחנים - וזה חבל, כי זה אומר שהתוצאה במבחן לא משקפת את הידע והיכולת של חלק מהנבחנים, ואז מה עשית פה?

גילוי נאות - אני קוראת וכותבת מהר מאוד (ובין היתר אכן עסקתי בתרגום כתוביות ושם זה מועיל), ולא נזקקת להתאמות מיוחדות. ומה זה אומר? כלום.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'לא כל מי שדיסגרף זקוק לתוספת זמן בבחינה'
לא כל מי שדיסגרף זקוק לתוספת זמן בבחינה
03/02/2020 | 14:13
11
70
לעתים זה בדיוק הפוך, הם אלו שמגישים ראשונים את המבחן, אך עושים טעויות של חוסר תשומת לב (קשב).
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'חבל שאתה מקשקש על דברים שאתה לא מבין בהם כלום'
חבל שאתה מקשקש על דברים שאתה לא מבין בהם כלום
05/02/2020 | 16:41
10
33
לצפיה ב-'השתכנעתי'
השתכנעתי
07/02/2020 | 00:51
27
לצפיה ב-'דווקא נראה לי שאתה לא מבין'
דווקא נראה לי שאתה לא מבין
08/02/2020 | 00:26
8
49
דיסגרפי/סלקציה/קלוקל ועוד לא קשור למהירות ולעתים ההפך הוא הנכון, הם יותר מהירים מהשאר, לרוב מגישים ראשונים את המבחנים, דבר אשר מגביר את הטעויות שלהם וחוסר תשומת הלב.

נ.ב. היום כבר לא קוראים לזה דיס... אלא לקויות למידה.
2) מצטער שנכנסתי ביניכם.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'אני מאבחנת לקויות למידה 16 שנים, בעלת תואר שני בלקויות למידה'
אני מאבחנת לקויות למידה 16 שנים, בעלת תואר שני בלקויות למידה
08/02/2020 | 10:35
7
79
אז כן, אני יודעת על מה אני מדברת.
וגם אתה אומר דברים שהם פשוט לא נכונים.
ועדיין קוראים לדיסלקציה דיסלקציה, ועדיין קוראים לדיסקלקוליה דיסקלקוליה.
כל קשר בין מה שאתה כתבת לבין המציאות פשוט לא קיים.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'אז את טוענת שניצן לא מבינים מהחיים שלהם?'
אז את טוענת שניצן לא מבינים מהחיים שלהם?
08/02/2020 | 14:31
6
47
המאבחנת שם אמרה שכבר לא משתמשים במונח הזה, אלא בלקויות למידה.

זה שאת כותבת שאת מאבחנת 16 שנים לא אומר לי כלום מאחר שאת עם כינוי ולא עם שמך האמיתי שאפשר לראות, אם את דוברת אמת.
אם לפחות, היית מוסיפה מלל במקום לכתוב 'שטויות' או 'דברים שהם פשוט לא נכונים' היה אפשר להתייחס יותר ברצינות לתגובתך.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'אני בעצמי מאבחנת גם בניצן. אין לי שום כוונה לעשות אאוטינג '
אני בעצמי מאבחנת גם בניצן. אין לי שום כוונה לעשות אאוטינג
08/02/2020 | 18:47
5
59
לעצמי.
ומה שהמאבחנת אמרה לכם לא נכון. אין מונח כללי "לקויות למידה". לקויות למידה הן מאוד ספציפיות - לקות קריאה (דיסלקציה), לקות שפה, לקות מתמטית (דיסקלקוליה). היום לא משתמשים יותר במונח דיסגרפיה, ומדברים על יעילות גרפו-מוטורית נמוכה. אלו לקויות הלמידה היחידות, ואי אפשר לדבר על "לקות למידה" באופן כללי. מי שאמר לכם דבר כזה טועה.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'תודה ומה לגבי טענתך שהם צריכים תוספת זמן על כך כאשר בפועל הם'
תודה ומה לגבי טענתך שהם צריכים תוספת זמן על כך כאשר בפועל הם
09/02/2020 | 14:16
4
38
המהירים מכיתתם?
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'מי זה הם?'
מי זה הם?
09/02/2020 | 15:02
3
41
ילדים לקויי למידה הם לא המהירים מכיתתם. ההיפך הוא הנכון, בעיקר בגילאים האלו.
ילדים עם לקות קריאה קוראים בקצב מאוד איטי ביחס לילדים עם קריאה תקינה, והם זקוקים ליותר מקריאה אחת של שאלות והוראות כדי להבין אותן.
ילדים מחוננים בד"כ מעבדים מידע הרבה יותר מהר מאחרים, ולכן יכולות ההבנה שלהם מהירות יותר. אבל מבחני אינטליגנציה פורמליים לא דורשים מהם מיומנויות אורייניות של קריאה בכלל, כך שאין קשר בין איך שבודקים פורמלית אינטליגנציה לבין מבחני המחוננים שמתבצעים בכיתה ב/ג.
מאחר ולקויות למידה/הפרעות קשב וריכוז יכולות להופיע גם אצל ילדים מחוננים (ואין סיבה שלא), הארכת זמן לא סותרת, כשהיא ניתנת באופן מוצדק.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'מי שענית לגביהם (הדיס... למיניהם)'
מי שענית לגביהם (הדיס... למיניהם)
09/02/2020 | 17:26
2
38
אז זהו שהם לא קוראים לאט, אלא מחפפים בקריאה ומנחשים את אשר כתוב וע"ס זה משיבים.
לרוב, זה מצליח להם, אך לעתים זה גורם להם לטעות.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'זה מאוד נחמד שאתה מלמד אותי מה זה דיסלקציה'
זה מאוד נחמד שאתה מלמד אותי מה זה דיסלקציה
10/02/2020 | 07:29
1
39
ואיך דיסלקטים מתמודדים עם הקושי שלהם (וברור שכולם מתמודדים באותו אופן, נכון?).
היה נדמה לי ששני תארים שניים בתחום (אחד בפסיכולוגיה והשני בלקויות למידה)+16 שנים של ניסיון מקצועי (3-4 אבחונים בשבוע, כל שבוע, במשך 16 שנים)+כמה וכמה שנות ניסיון של לימוד קורסי דיאגנוסטיקה ואבחונים בחוגים המדוברים באוניברסיטה היו עוזרים לי להבין מה זה אומר. אבל אתה כנראה יודע יותר טוב, אז בזה סיימתי את הדיון.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'שוב, זה שאת כותבת שיש לך רזומה עם כינוי ולא עם שמך האמיתי לא'
שוב, זה שאת כותבת שיש לך רזומה עם כינוי ולא עם שמך האמיתי לא
10/02/2020 | 13:38
37
עושה עליי רושם.

אני לא בא ללמדך כלום, אלא לנהל עם דיון כפי שעושים בפורומים אלו שאין להם אף בשמיים ומתפארים בידע, שכנראה אין להם, אחרת היו כותבים מלל במקום לנפנף במשהו וירטואלי שכביכול יש לך.

אפילו, עם ההתנשאות שלך, מבלי ששמת לב, כתבת שאני צודק ויש כאלו שבהחלט מהירים למרות הדיס... שלהם.

בשורה תחתונה, היה יותר מכבד אותך עם היית מגיבה במלל במקום בהתנשאות והרושם הראשוני שעשית עליי הוא שלילי מאוד.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'וואו. מדהים מה זה הציף. תודה למי שענה עניינית לשאלה '
וואו. מדהים מה זה הציף. תודה למי שענה עניינית לשאלה
03/02/2020 | 11:09
4
54
לצפיה ב-'אז בעצם את לא מודה לאף אחד?'
אז בעצם את לא מודה לאף אחד?
03/02/2020 | 14:48
3
97
אף אחד פה לא נתן מידע לגבי אם כן או לא נותנים הארכות זמן. 

גיגלתי טיפה, ונראה שלטענת מכון נועם זה אפשרי:
https://www.machon-noam.co.il/תנאי-בחינה-מותאמים-למחוננים
"תלמידים אשר הוכרו כבעלי צרכים מיוחדים או לקות למידה, זכאים להגיש בקשה להיבחן במבחן שלב ב' של מבחן המחוננים בתנאים מותאמים.
התנאים המותאמים עשויים לכלול תוספת זמן, הקראה של השאלות או הגדלת גודל הכתב בו תופיע הבחינה בהתאם לאבחון שהוכר על ידי משרד החינוך."

וגם לפי המסמך הזה האפשרות קיימת:
"בשלב האיתור מתקיים אותו תהליך במגזר היהודי ובמגזר הלא-יהודי, אך המבחנים עצמם שונים.  בשני המגזרים יש תנאים המותאמים לתלמידים עם לקויות למידה, הפרעות קשב או צרכים מיוחדים ולתלמידים עולים או תושבים חוזרים. ההתאמה היא בתנאי המבחן, ולא במבחן עצמו, ובין התנאים המותאמים אפשריים תוספת זמן, סימון תשובות בגוף המבחן, תרגום ונוכחות סייעת." 

אבל באף אחד מהמקורות האלה לא מדברים על כמה באמת נוטים לתת את ההתאמה הזאת. יכול להיות שבאמת מעט מאוד אם בכלל.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'הערכת זמן'
הערכת זמן
03/02/2020 | 16:11
81
בקיצור, הצלחת כבר להיטיב את מצבה של הילדה, ותעריכי את הזמן שניתן לך... 
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'הודיתי לכם, אלו שלא הפכו את השאלה שלי לבמה לפרוס עליה'
הודיתי לכם, אלו שלא הפכו את השאלה שלי לבמה לפרוס עליה
05/02/2020 | 08:46
1
84
את משנתם,
ושהגיבו לתוכן - גם אם לא היה להם מענה.

וספציפית תודה לך ראיתי את הכיתובים האלו, התהיה שלי היתה האם מישהו בפועל קיבל את ההארכה. אולי שינוי המכון הבודק משפיע על כך. קיבלנו התאמות מבורכות, שלא העליתי על דעתי לבקש, ולא הארכת זמן - שאני יודעת שתזדקק לה.
מה שיהיה - יהיה
ולגבי האחרים, לא ראיתי לנכון לענות. שני אחיה הגדולים מחוננים. האחת זקוקה לכל הארכת זמן והתאמה אפשרית, וזה לא סותר את העובדה שהיא מבריקה ולא מאטה את הכיתה שלה כהוא זה. ההיפך. רק במבחנים עצמם היא נזקקת לזמן רב יותר.
השני מהיר כברק. אולי מהיר מדי. מפספס בגלל זה דברים.

אפשר היה לפתוח את הדיון. הוא בהחלט יכול להיות מעניין ומפרה. אבל הלך הרוח של הכותבים היה ברור, ולא נראה שהוא מאפשר דיון כזה

תודה
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-' גם אני לגמרי איתך'
גם אני לגמרי איתך
05/02/2020 | 16:41
30
לצפיה ב-'מציע לפנות לרפרנטית המחוזית בתחום זה. יתכן שלה יהיו תשובות'
מציע לפנות לרפרנטית המחוזית בתחום זה. יתכן שלה יהיו תשובות
04/02/2020 | 06:21
37

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

הודעות אחרונות

09:04 | 26.05.20 גולושונקה
22:22 | 17.05.20 אורחים בפורום
19:11 | 03.05.20 ורדית2020
08:16 | 28.04.20 יורה נחושתן
17:59 | 19.04.20 אורחים בפורום
00:53 | 10.04.20 אורחים בפורום
19:39 | 08.04.20 יורה נחושתן
00:37 | 08.04.20 אורחים בפורום
00:31 | 08.04.20 אורחים בפורום
10:46 | 06.04.20 אורחים בפורום
12:38 | 05.04.20 wile e coyote1
20:19 | 29.03.20 אורחים בפורום
13:10 | 28.03.20 אורחים בפורום
14:31 | 25.03.20 יורה נחושתן

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ