מכירים מנסיון את התוכניות אודיסאה, אלפא או אידאה?

תודה

כשנחזור הבייתה,
אחפש. אם לא חזרתי אלייך תוך שבוע, בקשי שוב כי אולי שכחתי. אם אזכור אחזור אלייך בכל מקרה, גם אם זה כדי להגיד שלא מצאתי.
תודה

דיברגנט

New member
מגשימים היא תכנית ממוקדת סייבר

יש לך את החוברת?
יכול להיות נחמד ללמוד את החומר בבית, בלי מורה.
המליצו לי על תכנית בשם מגשימים. היא לא מטעם משרד החינוך, כך שלא הזכירו אותה בכנס. אני אחפש עליה מידע.
מגשימים היא תכנית ממוקדת סייבר

כמה שיותר מקיף.

איזה מידע? תהיי יותר ממוקדת
כמה שיותר מקיף.
על התוכניות שמוצעות מטעם אגף המחוננים קיבלנו ברושורים, מיילים, והרבה מאוד מלל של קידום מכירות. על מגשימים- כלום.
שני חברים של הבן שלי השתתפו בתוכנית, היום שניהם בקבע בתפקידי סייבר נחשבים ונחשקים. במידה וזה הכיוון המקצועי שהם מכוונים אליו, עתידם מובטח.
ניסיתי ליצור איתם קשר, אבל שניהם לא היו פנויים בזמן האחרון.
רוצה להבין את כמות ההשקעה, בעיקר. כמה ומה לומדים, עד כמה זה פוגע בלימודים בביה"ס. האם זה מחליף בחינת בגרות, וכל מידע אחר שלא עולה בדעתי לשאול כרגע.
הגיעו אל הבת שלי לכיתה, בתחילת כיתה ז', נציגים משם שניסו לשכנע את הילדים להצטרף לתוכנית ניצני מגשימים. הם היו כנראה ממש לא משכנעים, כי אף אחד מילדי הכיתה לא הפגין עניין. הם גם קבעו את המפגשים לימי שלישי אחה"צ, בדיוק בזמן הפעילות בצופים.
רק אחרי כמה שבועות הילדה סיפרה בבית על הביקור ממגשימים בכיתה, עד כדי כך הם לא הצליחו להרשים.
כרגע אנחנו רוצים לאסוף מידע על כמה שיותר תוכניות אפשריות, כדי שהילדה תדע למה היא רוצה לנסות להתמיין.

דיברגנט

New member
זה לא מחליף בחינת בגרות והם מאוד נוקשים וגם חובת נוכחות

כמה שיותר מקיף.
על התוכניות שמוצעות מטעם אגף המחוננים קיבלנו ברושורים, מיילים, והרבה מאוד מלל של קידום מכירות. על מגשימים- כלום.
שני חברים של הבן שלי השתתפו בתוכנית, היום שניהם בקבע בתפקידי סייבר נחשבים ונחשקים. במידה וזה הכיוון המקצועי שהם מכוונים אליו, עתידם מובטח.
ניסיתי ליצור איתם קשר, אבל שניהם לא היו פנויים בזמן האחרון.
רוצה להבין את כמות ההשקעה, בעיקר. כמה ומה לומדים, עד כמה זה פוגע בלימודים בביה"ס. האם זה מחליף בחינת בגרות, וכל מידע אחר שלא עולה בדעתי לשאול כרגע.
הגיעו אל הבת שלי לכיתה, בתחילת כיתה ז', נציגים משם שניסו לשכנע את הילדים להצטרף לתוכנית ניצני מגשימים. הם היו כנראה ממש לא משכנעים, כי אף אחד מילדי הכיתה לא הפגין עניין. הם גם קבעו את המפגשים לימי שלישי אחה"צ, בדיוק בזמן הפעילות בצופים.
רק אחרי כמה שבועות הילדה סיפרה בבית על הביקור ממגשימים בכיתה, עד כדי כך הם לא הצליחו להרשים.
כרגע אנחנו רוצים לאסוף מידע על כמה שיותר תוכניות אפשריות, כדי שהילדה תדע למה היא רוצה לנסות להתמיין.
זה לא מחליף בחינת בגרות והם מאוד נוקשים וגם חובת נוכחות
יש הרבה עבודות, גוזלות זמן רב, כי להבדיל משיעורים רגילים, כאן זה על מחשב וכל התעסקות עם מחשב לוקחת יותר זמן.
בהקשר של הצבא, יש קאט'ש, כי מי שלא מתקבל ליחידת סייבר נזרק לגמרי מהמיונים למודיעין וכנראה, שני חבריו של בנך היו מאותם אלו שהתקבלו.
&nbsp
אגב, גם אני לא שמעתי מעולם על נייצני מגשימים ורוב אלו שהולכים למגשימים אלו תלמידים אשר לומדים בכיתות מצוינות של סייבר.

דיברגנט

New member
הלימודים שם הם פעמיים בשבוע משעה 4 עד 7

הילדה בכיתה ח', ואנחנו מוצפים בהודעות על המיון לתוכנית אודיסאה, שמתחיל כבר השנה. לתוכניות הבאות המיונים יהיו בשנה הבאה.
היינו בערב להורים לילדים מחוננים בחטיבות הביניים, וקיבלנו הסברים כלליים על כל התוכניות.
כרגע הילדה לא מתלהבת. בדיון משפחתי הסיכום היה שכל התוכניות מוסיפות הרבה מאוד לחץ, שכנראה לא שקול לתועלת שמפיקים מהן לטווח הארוך.
אשמח לתובנות נוספות לפני שנגיע להחלטה סופית.
זה אומר שהילדים צריכים לחתוך באמצע יום הלימודים שלהם בכדי להגיע לשם, אלא אם כן אתם גרים בקירבת האוניברסיטה ומסיימים ללמוד עד אז.
&nbsp
ברגע שאת בתכנית, סביר להניח שזה יבוא על חשבון חוגים אחרים, לכן זה מאוד תלוי ילד, מה יותר כייף לו?

נראה לי שלרוב הילדים אין כמעט חוגים בחטיבה.

זה אומר שהילדים צריכים לחתוך באמצע יום הלימודים שלהם בכדי להגיע לשם, אלא אם כן אתם גרים בקירבת האוניברסיטה ומסיימים ללמוד עד אז.
&nbsp
ברגע שאת בתכנית, סביר להניח שזה יבוא על חשבון חוגים אחרים, לכן זה מאוד תלוי ילד, מה יותר כייף לו?
חוג פה חוג שם (נניח צופים ונגינה או משהו). רוב החוגים פשוט לא פתוחים לגיל שלהם (השנייה שלי, בכיתה ו', תמיד לוקחת מיליון חוגים, ואוטוטו היא מבוגרת מדי בשביל כולם).

דיברגנט

New member
ה-2 חוגים שציינת תופסים את כל השבוע

חוג פה חוג שם (נניח צופים ונגינה או משהו). רוב החוגים פשוט לא פתוחים לגיל שלהם (השנייה שלי, בכיתה ו', תמיד לוקחת מיליון חוגים, ואוטוטו היא מבוגרת מדי בשביל כולם).
צופים זה מינימום פעמיים בשבוע וככל שעולים בגיל, מס' הפעמים גדל.
נגינה זה גם לפחות פעמיים בשבוע + אימונים בבית.

אצלנו נגינה זה פעם בשבוע,

צופים זה מינימום פעמיים בשבוע וככל שעולים בגיל, מס' הפעמים גדל.
נגינה זה גם לפחות פעמיים בשבוע + אימונים בבית.
וצופים, למי שיש, זה בשלישי ושישי (לא יודעת מה קורה בהמשך ואם נוספות פגישות בהמשך). כך שמתוך חמשת ימי הלימודים בשבוע, יש חוגים ביומיים למי שהנגינה שלו פעם בשבוע. אימונים בנגינה בבית אפשר לעשות מתי שרוצים וזה לא תופס זמן כמו חוג.
הנקודה הייתה, בכל מקרה, שרוב החוגים בגיל הזה כבר לא קיימים (נגינה זה שיעור פרטי, לא חוג), כנראה כי ילדים בגיל הזה כבר לרוב לא רוצים ללכת לחוגים.

tomi32

New member
גם אצלנו זה כך

וצופים, למי שיש, זה בשלישי ושישי (לא יודעת מה קורה בהמשך ואם נוספות פגישות בהמשך). כך שמתוך חמשת ימי הלימודים בשבוע, יש חוגים ביומיים למי שהנגינה שלו פעם בשבוע. אימונים בנגינה בבית אפשר לעשות מתי שרוצים וזה לא תופס זמן כמו חוג.
הנקודה הייתה, בכל מקרה, שרוב החוגים בגיל הזה כבר לא קיימים (נגינה זה שיעור פרטי, לא חוג), כנראה כי ילדים בגיל הזה כבר לרוב לא רוצים ללכת לחוגים.
גם אצלנו זה כך
הולכים למעט חוגים בחטיבה ומי שהולך, בדרך כלל כבר מדובר בעיסוק רציני יותר מאשר "חוג".
הסיבה היא גם מה שכתבת, שאכן פחות רוצים, וגם שמאחר שהחוגים היום מתחילים בגיל צעיר, אין אפשרות לצרף לקבוצות הקיימות מתחילים. ילד שמתאמין כבר 5 שנים בג'ודו והולך לתחרויות לא יכול להיות באותה קבוצה עם מי שבא לנסות בפעם הראשונה.

תודה! הרבה חומר למחשבה.

&nbsp
תודה! הרבה חומר למחשבה.
לוחצים עליהם מכל הכיוונים לבחור תוכנית, ולהשקיע את הזמן הפנוי שלהם בלימודים.
אני תוהה עד כמה זה באמת כדאי.

חברה של הבן יצרה קשר.

&nbsp
חברה של הבן יצרה קשר.
לדבריה השתתפות מצריכה תכנון זמן מדוקדק, כי בנוסף לכל מפגש יש עומס של כמה שעות עבודת בית.
יש אפשרות ללכת לחוג נוסף, אבל לא כזה שמצריך תרגול בבית, כמו נגינה.
החומר לא חופף לחומר של חמש יחידות מחשבים, אבל כל כך הרבה יותר מורכב ממה שלומדים בביה"ס, עד שהבגרות נראית ממש קלילה וזניחה.
בי"ב הם עושים פרויקט גדול, ואפשר להגיש אותו גם למשרד החינוך. נחשב כחמש יחידות סייבר.
מיונים לגאמה אכן חוסמים מיונים אחרים, ולכן אם רוצים להגיע למקום אחר במודיעין או בכלל, עדיף לחתום וויתור בשלב מוקדם.
צריך לאהוב את התחום כדי להשקיע כל כך הרבה. ההמלצה שלה, לקחת בשנה הקרובה קורס וירטואלי בפייתון, כדי לראות אם באמת מעוניינים להצטרף לתוכנית.
חושבים שיש משהו משמעותי שלא שאלנו? נוכל לשלוח לה שאלות נוספות בווטסאפ, אז אשמח להערות ותוספות.

tomi32

New member
לא מניסיון

הילדה בכיתה ח', ואנחנו מוצפים בהודעות על המיון לתוכנית אודיסאה, שמתחיל כבר השנה. לתוכניות הבאות המיונים יהיו בשנה הבאה.
היינו בערב להורים לילדים מחוננים בחטיבות הביניים, וקיבלנו הסברים כלליים על כל התוכניות.
כרגע הילדה לא מתלהבת. בדיון משפחתי הסיכום היה שכל התוכניות מוסיפות הרבה מאוד לחץ, שכנראה לא שקול לתועלת שמפיקים מהן לטווח הארוך.
אשמח לתובנות נוספות לפני שנגיע להחלטה סופית.
לא מניסיון
הבן שלי החליט לא לגשת למבחן השני באודיסאה.
בימי החשיפה (אחד לפני השלב הראשון והשני לפני השני) דיברו על אחוז נשירה עצום ובשורה התחתונה אתה לומד לקראת תואר. בניגוד לאונ' הפתוחה, לא ברור כמה קרדיט נשאר לך אם אתה עוזב באמצע התוכנית.
מצד שני הם הבטיחו (אונ' תא) את המורים הכי טובים שיש, קבוצה של התוכנית שהולכת שנים יחד והרבה השקעה מצד האונ' בהעשרות נוספות.
העומס עצום. נדמה לי שדיברו על 10-15 שעות בשבוע בנוסף לשעות הלימוד באונ'.

הרושם שלי, שמדובר

לא מניסיון
הבן שלי החליט לא לגשת למבחן השני באודיסאה.
בימי החשיפה (אחד לפני השלב הראשון והשני לפני השני) דיברו על אחוז נשירה עצום ובשורה התחתונה אתה לומד לקראת תואר. בניגוד לאונ' הפתוחה, לא ברור כמה קרדיט נשאר לך אם אתה עוזב באמצע התוכנית.
מצד שני הם הבטיחו (אונ' תא) את המורים הכי טובים שיש, קבוצה של התוכנית שהולכת שנים יחד והרבה השקעה מצד האונ' בהעשרות נוספות.
העומס עצום. נדמה לי שדיברו על 10-15 שעות בשבוע בנוסף לשעות הלימוד באונ'.
הרושם שלי, שמדובר
בפיתוח/ המשך / הרחבה של מה שנקרא תוכנית הנשיא.
בן של חברה שלי למד שם. הם עשו בערך שליש תואר. היה עמוס, אבל מהנה, ונתן להם תחושת גאווה והישג.
אחרי הצבא הוא החליט לשנות כיוון. במקום פיסיקה, מחשבים. קיבל פטורים רק מכמה קורסים מתמטיים, וטוען היום שעדיף למצוא תוכנית אחרת.

למעלה