לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1021810,218 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למחוננים

ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים
הפורום הזה הוא בשבילכם.
כאן תוכלו להתייעץ, להעלות לבטים ושאלות הקשורות בילדים מחוננים, במבחני איתור מחוננים ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד באשר הוא. 
אשמח לענות על שאלותיכם.

זכרו: השמיים הם לא גבול, הם רק מדרגה. 
תהנו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורים למחוננים. הנהלת הפורום הנכנסת רוצה להודות למנהלת הפורום היוצאת, ולאחל לה הצלחה.
 בהזדמנות זו, רק נזכיר כי הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על כללי שיח נאות ולאפשר לכל אחד להשמיע את דעותיו.
המשך >>

לצפיה ב-'מכירים מנסיון את התוכניות אודיסאה, אלפא או אידאה?'
מכירים מנסיון את התוכניות אודיסאה, אלפא או אידאה?
26/12/2019 | 09:29
39
136
הילדה בכיתה ח', ואנחנו מוצפים בהודעות על המיון לתוכנית אודיסאה, שמתחיל כבר השנה. לתוכניות הבאות המיונים יהיו בשנה הבאה.
היינו בערב להורים לילדים מחוננים בחטיבות הביניים, וקיבלנו הסברים כלליים על כל התוכניות. 
כרגע הילדה לא מתלהבת. בדיון משפחתי הסיכום היה שכל התוכניות מוסיפות הרבה מאוד לחץ, שכנראה לא שקול לתועלת שמפיקים מהן לטווח הארוך.
אשמח לתובנות נוספות לפני שנגיע להחלטה סופית.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'ילדים רבים בכיתה של הבת שלי הולכים,'
ילדים רבים בכיתה של הבת שלי הולכים,
26/12/2019 | 09:43
29
138
ונראה לי שאלה שהולכים נהנים מזה ועומדים בעומס, אבל הם מראש היו כאלה שמאוד רצו ללכת לזה, תחרותיים, וכו' (למשל החברה הכי טובה שלה). כמו כן בית הספר מאוד מתחשב במי שהולך לתכנית - והלו"ז שלהם אפילו משולב בלוח החודשי של השכבה בבית הספר. החברה שלה גם מגבירה פחות מקצועות ממנה בבית הספר (הבת שלי בעתודה מדעית טכנולוגית), אבל נראה לי שיש גם כאלה גם בעתודה וגם באודיסאה.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'יודעת ממה נובעת ההנאה?'
יודעת ממה נובעת ההנאה?
26/12/2019 | 10:14
28
97
שמעתי מהורים שהילדים מרגישים שהם חלק מקבוצה נבחרת, ושזה גם עונה להם על צורך חברתי (בעיקר באלפא). 
אף אחד משני אלה לא יתן מוטיבציה לבת שלי. היא בעיקר רוצה לדעת שההשקעה תישא פירות.
כרגע היא לא מרגישה לחוצה. חוץ מבתקופת מבחנים, יש לה זמן לכמה שעות יומיות של בהיה/ מחשב/ קריאה. היא אוהבת את הזמן הפנוי שלה, ותוותר עליו רק אם היא תשתכנע שהמאמץ יביא לה תועלת מוחשית. היא מאוד מרוצה חברתית, ולא מעוניינת בתחרות עם אף אחד.
היא אוהבת ללמוד תחומים חדשים, ולכן היא מתלבטת. מצד שני, היא יכולה לקחת קורס או שניים באוניברסיטה הפתוחה, וזה יאפשר לה ללמוד בקצב שלה.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'בדיוק לפני יומיים החברה שלה הייתה פה,'
בדיוק לפני יומיים החברה שלה הייתה פה,
26/12/2019 | 10:39
27
114
חבל שלא שאלת אז, הייתי יכולה להתעניין אצלה (היא באודיסאה, לא באלפא - לא יודעת אם יש כאלה באלפא). הבת שלי גם מצאה לעצמה חוג מתמטיקה שהיא אוהבת באוניברסיטה (שאפילו צריך להתקבל אליו, אז גם הצד התחרותי קצת קיבל מענה) - וזה רק כמה שעות בשבוע (פגישה אחת בשבוע) + שיעורים (שהם בעצם סוג של חידות מתמטיות) - פשוט חוג מאתגר בתחום שמעניין אותה. זה מתאים לה, מעניין לה, ולא מוסיף המון עומס. לה ממש לא אכפת מה "ייצא לה" מהדברים שהיא בוחרת - היא פשוט הולכת למה שמעניין אותה.

והערת אגב: אני ממש לא מבינה למה יש "תקופות מבחנים" בחטיבה - בניגוד לאוניברסיטה, הם לא מקבלים חופש בתקופת המבחנים ועדיין מקבלים שיעורים + עבודות בכל המקצועות, ואין שום סיבה לדחוס את כל המבחנים לתקופה קצרה, אם כל השאר ממשיך כרגיל.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'התייחסת למסלול בר אילן?'
התייחסת למסלול בר אילן?
26/12/2019 | 12:05
3
70
אם כן, מכיתה ח', זה אומנם רק פעם בשבוע, אך מפציצים אותם בש"ב.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'לא.'
לא.
26/12/2019 | 12:10
2
31
לצפיה ב-'אז לאיזה מסלול התייחסת?'
אז לאיזה מסלול התייחסת?
28/12/2019 | 19:11
1
23
לצפיה ב-'זה לא "מסלול" אלא חוג. חוג כמו שיש לילדים חוגים,'
זה לא "מסלול" אלא חוג. חוג כמו שיש לילדים חוגים,
28/12/2019 | 19:23
54
לא חוג כמו שיש באוניברסיטה מחלקה וחוג.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'מסכימה בעניין תקופת המבחנים,'
מסכימה בעניין תקופת המבחנים,
26/12/2019 | 12:54
22
63
אבל בפועל, זה מה שקורה.
היא הולכת לחוג בניית אתרים, מצד המעניין, ולחוג ריקוד, מצד אמא שלי מכריחה אותי לעסוק קצת בפעילות גופנית. פעילה בצופים, בעיקר מצד ביה"ס מכריח לעסוק בפעילות התנדבותית, וצופים ברשימה. גם חוג וירטואלי לכתיבה יצירתית, גם מצד המעניין.
היא הורידה חוג נגינה וחוג ציור, כדי שיהיה לה פנאי.
לא נתקלתי בחוגים שמסתיימים בכיתה ו'.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'ברצינות? אצלנו כמעט הכל נגמר ב-ו'.'
ברצינות? אצלנו כמעט הכל נגמר ב-ו'.
26/12/2019 | 13:26
21
76
באמת חוג ציור קצת יותר (ונגינה זה לא חוג אלא שיעור פרטי). אפילו חוג ריקוד נגמר אצלנו ב-ו'.
אצלי הגדולה הולכת לפסנתר ולמתמטיקה (ולדיבייט כחוג בתוך בית ספר - נרשמה גם לבניית מכונות או משהו כזה, אבל בסוף שיבצו את שני החוגים באותו זמן) - מוסיקה היא תחום עניין מרכזי שלה כרגע. כתיבה יצירתית יש לה באנגלית לדוברים, ומחשבים בשיעור מחשבים של העתודה (שכלל בשנה שעברה לפחות גם בניית אתרים). מבחינת ספורט, אני בגישה שלך של להכריח - לריקוד הצלחתי להכניס אותה בכיתה ו' (היא לא רקדה בכלל מאז שחזרנו מחו"ל - כשהיה קטנה כן רקדה בחוגים מעפנים יחסית), אבל שם זה נגמר כי החוג לא ממשיך לכיתה ז'. רשמתי אותה לטניס ב-ז' (גם אני מאסכולת אמא מכריחה ללכת לחוג ספורט) אבל היא כמעט לא הלכה. ב-ח' ו-ט' כבר אין מה לנסות - רק טניס פתוח לגיל שלה, וזה היא כבר הראתה שלא עובד.
אצלנו בחטיבה אין התנדבות, וגם אצלנו יש תקופות מבחנים בחטיבה.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'שכחתי דיבייט, גם בתוך ביה"ס.'
שכחתי דיבייט, גם בתוך ביה"ס.
26/12/2019 | 13:40
20
45
התעניינה גם ברובוטיקה, אבל הם באותה שעה, והיא היתה צריכה לבחור.
היא רוקדת פלמנקו בקבוצת הנשים, יש שם עוד נערה בגילה בערך.
יש בביה"ס כיתה מדעית טכנולוגית, וילדים מכיתת המחוננים לא יכולים להצטרף. אמרו לנו שהם לומדים לפחות כמו הכיתה המדעית טכנולוגית, אבל אני לא יכולה להיות בטוחה. בכיתה ז' הם למדו חומר של שנתיים במתמטיקה ובאנגלית, אבל עכשיו חזרו לקצב רגיל. הם יבחנו בבחינות הבגרות בשני המקצועות האלו שנה מוקדם יותר. מתגברים להם מדעים, אבל לא בצורה שמשנה הרבה או מאפשרת להבחן מוקדם. מה מקבלים אצלכם בעתודה המדעית טכנולוגית? אולי נוכל להתארגן וללחוץ על ביה"ס.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'אצלנו לומדים בעתודה טכנולוגית'
אצלנו לומדים בעתודה טכנולוגית
26/12/2019 | 14:09
19
52
בחטיבה מתמטיקה, פיסיקה, מחשבים ומקצוע מדעי נוסף שאני חושבת שמשתנה (שנה כימיה, שנה ביולוגיה, או משהו). אפשר ללמוד מתמטיקה מוגבר, פיסיקה מוגבר, ביולוגיה מוגבר (לא יודעת אם יש כימיה) גם בלי להיות בעתודה - אבל רק בעתודה לומדים מחשבים. לא יודעת שום דבר לגבי בגרויות אצלנו - רק שצריך לקבל ציונים טובים ב-ט' כדי להיות ב-5 יח"ל. לא בטוחה איזו בגרות, אם בכלל, עושים מוקדם, ואם כן, מתי, ומי עושה אותה מוקדם.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'כנראה שאין לי מה לעשות.'
כנראה שאין לי מה לעשות.
26/12/2019 | 14:20
18
42
דיברתי בתחילת השנה עם רכזת המחוננים על האפשרות שהם ילמדו מחשבים, והיא הודתה שאין לבביה"ס מורים מספיק מוצלחים ולכן וויתרה מראש.

הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'טיפה'לה מוזר, כי אם הבנתי נכון'
טיפה'לה מוזר, כי אם הבנתי נכון
26/12/2019 | 14:28
17
53
בעתודה בעצם התוכן מגיע ממשרד החינוך - צריך רק מישהו שיעביר אותו. וזו לא הנדסת טילים מה שהם לומדים שם. ומה זה אין מורים מספיק מוצלחים? הרי יש עתודה טכנולוגית - ושם יש מורה למחשבים. או שאצלכם אין מחשבים?

בפועל, נפגשתי פעם עם המורה למחשבים של ח', והוא הציג את עצמו (לא יודעת למה) ופירט את קורות החיים שלו, שלמיטב זכרוני היו מרשימים (אבל לא זוכרת מה היו בדיוק - עובד באיזו חברת מחשבים נחשבת? באקדמיה? לא יודעת).
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'מוזר מאוד, '
מוזר מאוד,
26/12/2019 | 14:47
16
32
אבל היא עיקבית.
כשהגענו לראיון קבלה לכיתת המחוננים, לפני כיתה ז', הרכזת שאלה את הילדה אילו תחומים אהובים עליה.
כחלק מהשיחה שלנו, אם לילדה כדאי להעדיף כיתת מחוננים שצריך להגיע אליה בהסעה, ושהיא לא מכירה בה כמעט אף אחד, לעומת תיכון מצוין ליד הבית. היא  הסבירה לנו שיש בביה"ס מורים מצוינים למתמטיקה ומדעים, אבל הרבה פחות במחשבים. לדעת הרכזת, לילדים שתחום העניין העיקרי שלהם מחשבים, עדיף להשאר בביה"ס בישוב שלנו.
ידוע לי שאחוז נכבד מהמחוננים נבחנים בחמש יחידות מחשבים, ולא שמעתי על תלונות מיוחדות כלפי המורים. אני לא יודעת מה קורה שם בדיוק, ולמה היא מזלזלת במורים למחשבים, או סתם לא אוהבת אותם. 
הבנתי מהבנים הגדולים שלי, שכל החומר בחמש יחידות מחשבים, מאוד פשוט. לדבריהם זו בגרות מאוד קלה ומעלה ממוצע. אם זה נכון, ואין לי סיבה לא להאמין להם, אז באמת לא צריך מורה מוכשר במיוחד.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'לפחות שנה שעברה, המורה למחשבים'
לפחות שנה שעברה, המורה למחשבים
26/12/2019 | 15:10
15
45
נתן את כ-ל החומר הבייתה, כך שזה לא ממש משנה כמה הוא מורה טוב (מעבר ללכתוב את החוברת, בהנחה שהוא עשה את זה) - אפשר פשוט לקרוא את החומר, לעשות את התרגילים וזהו. גם בפיסיקה מקבלים ממשרד החינוך חוברת עם כל החומר. מבחינת החומר, מחשבים זה כמו מתמטיקה - אם יש לך הבנה מתמטית, זה באמת יהיה קל. אם אין לך - זה יהיה יותר קשה. לא מאוד תלוי במורה.

הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'יש לך את החוברת?'
יש לך את החוברת?
26/12/2019 | 20:32
14
35
יכול להיות נחמד ללמוד את החומר בבית, בלי מורה.
המליצו לי על תכנית בשם מגשימים. היא לא מטעם משרד החינוך, כך שלא הזכירו אותה בכנס. אני אחפש עליה מידע.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'איזו חוברת? בפיסיקה או במחשבים?'
איזו חוברת? בפיסיקה או במחשבים?
28/12/2019 | 08:31
7
17
לצפיה ב-'מחשבים.'
מחשבים.
28/12/2019 | 09:04
6
24
פיסיקה הם לומדים.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'כשנחזור הבייתה,'
כשנחזור הבייתה,
28/12/2019 | 13:19
5
24
אחפש. אם לא חזרתי אלייך תוך שבוע, בקשי שוב כי אולי שכחתי. אם אזכור אחזור אלייך בכל מקרה, גם אם זה כדי להגיד שלא מצאתי.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/12/2019 | 14:11
4
6
לצפיה ב-'שלחתי (לא ישירות). קיבלת?'
שלחתי (לא ישירות). קיבלת?
28/12/2019 | 19:34
3
14
לצפיה ב-'דווחתי שהגיעתודה!'
דווחתי שהגיעתודה!
28/12/2019 | 19:57
2
13
לצפיה ב-' רק נא לא להעביר הלאה.'
רק נא לא להעביר הלאה.
29/12/2019 | 08:18
1
15
לצפיה ב-''
29/12/2019 | 08:34
2
לצפיה ב-'מגשימים היא תכנית ממוקדת סייבר'
מגשימים היא תכנית ממוקדת סייבר
28/12/2019 | 19:04
5
31
לצפיה ב-'מכיר את התכנית?'
מכיר את התכנית?
28/12/2019 | 19:26
4
32
אשמח למידע.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'איזה מידע? תהיי יותר ממוקדת'
איזה מידע? תהיי יותר ממוקדת
29/12/2019 | 10:58
3
16
לצפיה ב-'כמה שיותר מקיף.'
כמה שיותר מקיף.
29/12/2019 | 11:19
1
26
על התוכניות שמוצעות מטעם אגף המחוננים קיבלנו ברושורים, מיילים, והרבה מאוד מלל של קידום מכירות. על מגשימים- כלום.
שני חברים של הבן שלי השתתפו בתוכנית, היום שניהם בקבע בתפקידי סייבר נחשבים ונחשקים. במידה וזה הכיוון המקצועי שהם מכוונים אליו, עתידם מובטח.
ניסיתי ליצור איתם קשר, אבל שניהם לא היו פנויים בזמן האחרון.
רוצה להבין את כמות ההשקעה, בעיקר. כמה ומה לומדים, עד כמה זה פוגע  בלימודים בביה"ס. האם זה מחליף בחינת בגרות, וכל מידע אחר שלא עולה בדעתי לשאול כרגע.
הגיעו אל הבת שלי לכיתה, בתחילת כיתה ז', נציגים משם שניסו לשכנע את הילדים להצטרף לתוכנית ניצני מגשימים. הם היו כנראה ממש לא משכנעים, כי אף אחד מילדי הכיתה לא הפגין עניין. הם גם קבעו את המפגשים לימי שלישי אחה"צ, בדיוק בזמן הפעילות בצופים.
רק אחרי כמה שבועות הילדה סיפרה בבית על הביקור ממגשימים בכיתה, עד כדי כך הם לא הצליחו להרשים.
כרגע אנחנו רוצים לאסוף מידע על כמה שיותר תוכניות אפשריות, כדי שהילדה תדע למה היא רוצה לנסות  להתמיין.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'זה לא מחליף בחינת בגרות והם מאוד נוקשים וגם חובת נוכחות'
זה לא מחליף בחינת בגרות והם מאוד נוקשים וגם חובת נוכחות
29/12/2019 | 15:12
37
יש הרבה עבודות, גוזלות זמן רב, כי להבדיל משיעורים רגילים, כאן זה על מחשב וכל התעסקות עם מחשב לוקחת יותר זמן.
בהקשר של הצבא, יש קאט'ש, כי מי שלא מתקבל ליחידת סייבר נזרק לגמרי מהמיונים למודיעין וכנראה, שני חבריו של בנך היו מאותם אלו שהתקבלו.

אגב, גם אני לא שמעתי מעולם על נייצני מגשימים ורוב אלו שהולכים למגשימים אלו תלמידים אשר לומדים בכיתות מצוינות של סייבר.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'כמובן שקראתי את המידע ברשת,'
כמובן שקראתי את המידע ברשת,
29/12/2019 | 11:28
22
מחפשת יותר פירוט מחוויה אישית.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'הלימודים שם הם פעמיים בשבוע משעה 4 עד 7'
הלימודים שם הם פעמיים בשבוע משעה 4 עד 7
<< ההודעה הנוכחית
26/12/2019 | 12:01
6
67
זה אומר שהילדים צריכים לחתוך באמצע יום הלימודים שלהם בכדי להגיע לשם, אלא אם כן אתם גרים בקירבת האוניברסיטה ומסיימים ללמוד עד אז.

ברגע שאת בתכנית, סביר להניח שזה יבוא על חשבון חוגים אחרים, לכן זה מאוד תלוי ילד, מה יותר כייף לו?
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'נראה לי שלרוב הילדים אין כמעט חוגים בחטיבה.'
נראה לי שלרוב הילדים אין כמעט חוגים בחטיבה.
26/12/2019 | 12:12
3
59
חוג פה חוג שם (נניח צופים ונגינה או משהו). רוב החוגים פשוט לא פתוחים לגיל שלהם (השנייה שלי, בכיתה ו', תמיד לוקחת מיליון חוגים, ואוטוטו היא מבוגרת מדי בשביל כולם).
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'ה-2 חוגים שציינת תופסים את כל השבוע'
ה-2 חוגים שציינת תופסים את כל השבוע
26/12/2019 | 17:27
2
39
צופים זה מינימום פעמיים בשבוע וככל שעולים בגיל, מס' הפעמים גדל.
נגינה זה גם לפחות פעמיים בשבוע + אימונים בבית.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'אצלנו נגינה זה פעם בשבוע,'
אצלנו נגינה זה פעם בשבוע,
26/12/2019 | 17:42
1
46
וצופים, למי שיש, זה בשלישי ושישי (לא יודעת מה קורה בהמשך ואם נוספות פגישות בהמשך). כך שמתוך חמשת ימי הלימודים בשבוע, יש חוגים ביומיים למי שהנגינה שלו פעם בשבוע. אימונים בנגינה בבית אפשר לעשות מתי שרוצים וזה לא תופס זמן כמו חוג.
הנקודה הייתה, בכל מקרה, שרוב החוגים בגיל הזה כבר לא קיימים (נגינה זה שיעור פרטי, לא חוג), כנראה כי ילדים בגיל הזה כבר לרוב לא רוצים ללכת לחוגים.

הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'גם אצלנו זה כך'
גם אצלנו זה כך
27/12/2019 | 16:28
32
הולכים למעט חוגים בחטיבה ומי שהולך, בדרך כלל כבר מדובר בעיסוק רציני יותר מאשר "חוג".
הסיבה היא גם מה שכתבת, שאכן פחות רוצים, וגם שמאחר שהחוגים היום מתחילים בגיל צעיר, אין אפשרות לצרף לקבוצות הקיימות מתחילים. ילד שמתאמין כבר 5 שנים בג'ודו והולך לתחרויות לא יכול להיות באותה קבוצה עם מי שבא לנסות בפעם הראשונה.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'תודה! הרבה חומר למחשבה.'
תודה! הרבה חומר למחשבה.
29/12/2019 | 18:09
28
לוחצים עליהם מכל הכיוונים לבחור תוכנית, ולהשקיע את הזמן הפנוי שלהם בלימודים.
אני תוהה עד כמה זה באמת כדאי.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'חברה של הבן יצרה קשר.'
חברה של הבן יצרה קשר.
30/12/2019 | 08:58
29
לדבריה השתתפות מצריכה תכנון זמן מדוקדק, כי בנוסף לכל מפגש יש עומס של כמה שעות עבודת בית.
יש אפשרות ללכת לחוג נוסף, אבל לא כזה שמצריך תרגול בבית, כמו נגינה.
החומר לא חופף לחומר של חמש יחידות מחשבים, אבל כל כך הרבה יותר מורכב ממה שלומדים בביה"ס, עד שהבגרות נראית ממש קלילה וזניחה.
בי"ב הם עושים פרויקט גדול, ואפשר להגיש אותו גם למשרד החינוך. נחשב כחמש יחידות סייבר.
מיונים לגאמה אכן חוסמים מיונים אחרים, ולכן אם רוצים להגיע למקום אחר במודיעין או בכלל, עדיף לחתום וויתור בשלב מוקדם.
צריך לאהוב את התחום כדי להשקיע כל כך הרבה. ההמלצה שלה, לקחת בשנה הקרובה  קורס וירטואלי בפייתון, כדי לראות אם באמת מעוניינים להצטרף לתוכנית.
חושבים שיש משהו משמעותי שלא שאלנו? נוכל לשלוח לה שאלות נוספות בווטסאפ, אז אשמח להערות ותוספות.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'לא מניסיון'
לא מניסיון
27/12/2019 | 16:26
1
50
הבן שלי החליט לא לגשת למבחן השני באודיסאה.
בימי החשיפה (אחד לפני השלב הראשון והשני לפני השני) דיברו על אחוז נשירה עצום ובשורה התחתונה אתה לומד לקראת תואר. בניגוד לאונ' הפתוחה, לא ברור כמה קרדיט נשאר לך אם אתה עוזב באמצע התוכנית.
מצד שני הם הבטיחו (אונ' תא) את המורים הכי טובים שיש, קבוצה של התוכנית שהולכת שנים יחד והרבה השקעה מצד האונ' בהעשרות נוספות.
העומס עצום. נדמה לי שדיברו על 10-15 שעות בשבוע בנוסף לשעות הלימוד באונ'.
הורים למחוננים >>
לצפיה ב-'הרושם שלי, שמדובר '
הרושם שלי, שמדובר
28/12/2019 | 09:03
53
בפיתוח/ המשך / הרחבה של מה שנקרא תוכנית הנשיא.
בן של חברה שלי למד שם. הם עשו בערך שליש תואר. היה עמוס, אבל מהנה, ונתן להם תחושת גאווה והישג.
אחרי הצבא הוא החליט לשנות כיוון. במקום פיסיקה, מחשבים. קיבל פטורים רק מכמה קורסים מתמטיים, וטוען היום שעדיף למצוא תוכנית אחרת.
הורים למחוננים >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
יורה נחושתן, הנו הבעלים של "דעת יורה", מפעילת תוכנית לימודי ההעשרה לילדים בשכבות הגיל של כיתות ב' - ה', אם בהוראה יחידנית ואם בקבוצות קטנות ובכיתות גד
עוד...

הודעות אחרונות

20:19 | 29.03.20 אורחים בפורום
13:10 | 28.03.20 אורחים בפורום
14:31 | 25.03.20 יורה נחושתן
09:38 | 13.03.20 אורחים בפורום
17:12 | 09.03.20 יורה נחושתן
09:33 | 25.02.20 wile e coyote1
15:33 | 19.02.20 אורחים בפורום
12:31 | 10.02.20 wile e coyote1
15:17 | 08.02.20 אורחים בפורום
22:16 | 07.02.20 אורחים בפורום
08:32 | 02.02.20 אורחים בפורום
13:12 | 30.01.20 אורחים בפורום
10:02 | 27.01.20 סנדרה828
11:08 | 23.01.20 עופר221

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ