בר אילן

מצב
הנושא נעול.
בר אילן

בר אילן
שלום, בתי בכתה ז, קיבלה זימון למבחנים של תוכנית בר-אילן שמתחילה בכתה ח'. אשמח לדעת מה משמעות התוכנית, עד כמה היא תובענית, האם ישלה באמת הרבה יתרונות ואיך המבחן.

tomi32

New member
המשמעות היא בגרות בכיתה י'

בר אילן
שלום, בתי בכתה ז, קיבלה זימון למבחנים של תוכנית בר-אילן שמתחילה בכתה ח'. אשמח לדעת מה משמעות התוכנית, עד כמה היא תובענית, האם ישלה באמת הרבה יתרונות ואיך המבחן.
התוכנית תובענית מאד. כמות עצומה של שיעורי בית שגם ילדים שמבינים היטב את החומר צריכים להשקיע בהכנתם שעות רבות מדי שבוע.
היתרון הוא שבכיתה י' מסיימים עם הבגרות במתמטיקה.

יש אפשרויות נוספות לילדים מחוננים "לעקוף" את לימודי המתמטיקה בתיכון אבל גם להן יש מחיר.

תודה + שאלות נוספות

התוכנית תובענית מאד. כמות עצומה של שיעורי בית שגם ילדים שמבינים היטב את החומר צריכים להשקיע בהכנתם שעות רבות מדי שבוע.
היתרון הוא שבכיתה י' מסיימים עם הבגרות במתמטיקה.

יש אפשרויות נוספות לילדים מחוננים "לעקוף" את לימודי המתמטיקה בתיכון אבל גם להן יש מחיר.
תודה + שאלות נוספות
ידוע לך איך הלימודים בתוכנית משתלבים עם תוכנית לימודי המתיטיקה בבית הספר? האם לומדים את תטכנית משרד החינוך במקביל ומפסיקים לאחר הבגרות בכתה י'?
החומר ברמה של 5 יחידות או יותר? כמו כן, ידוע לך כמה פעמים בשבוע מתקיימים השיעורים עצמם?

האם נלמדים שם גם מקצועות מדעיים נוספים כמו פיזיקה וכו'?

תודה + שאלות נוספות
ידוע לך איך הלימודים בתוכנית משתלבים עם תוכנית לימודי המתיטיקה בבית הספר? האם לומדים את תטכנית משרד החינוך במקביל ומפסיקים לאחר הבגרות בכתה י'?
החומר ברמה של 5 יחידות או יותר? כמו כן, ידוע לך כמה פעמים בשבוע מתקיימים השיעורים עצמם?

לא. זה מכווןן מטרה של בגרות במתמטיקה. ולגבי בית הספר -

לא. זה מכווןן מטרה של בגרות במתמטיקה. ולגבי בית הספר -
אני משערת שזה תלוי בית ספר. אבל בשני בתי ספר שאני מכירה, בשנה הראשונה של התוכנית התלמידים נדרשו ללמוד בכיתה ביחד עם כל בני כיתתם. אולי גם מתוך מחשבה שיש סיכוי שינשרו מהתוכנית.
בשלב מסויים - הם מקבלים פטור משיעורי מתמטיקה בבית הספר, ויש להם זמן פנוי.

זו תוכנית שדורשת המון השקעה. גם תלמידים חרוצים ומשקיענים מתארים אותה כתובענית.
לעניות דעתי - לא כדאי לעשות זה. יש בחיים עוד דברים חוץ ממתמטיקה. למשל - עדיף שהילד ישקיע את זמנו בליגת הלגו. שם יש גם פעילות חברתית, יצירתיות,...

דיברגנט

New member
פעמיים בשבוע

תודה + שאלות נוספות
פעמיים בשבוע

tomi32

New member
כפי שכתבו לך

תודה + שאלות נוספות
כפי שכתבו לך
נדמה לי שלפי הכללים אמורים ללמוד עם הכיתה עד אמצע ט' או משהו דומה. בפועל, כל בית ספר והמדיניות שלו. אצל הבן שלי הם נכנסים לכיתה, עושים מבחנים, אבל בזמן השיעור עושים שיעורים של בר אילן.
החומר ברמה של 5 יח"ל ולמיטב ידיעתי מוכוון בגרות ולא יותר מזה.
גם לדעתי התוכנית לא כדאית. אפילו למי שמאד מאד אוהב מתמטיקה יש מסגרות אחרות מקדמות יותר הן ברמה המתמטית והן מבחינה אקדמית (נקודות זכות באונ' בנוסף לבגרות).
היתרון של בר אילן הוא שהיא מתחילה מוקדם ויש שיתוף פעולה מבתי הספר, כך שלילדים רבים זה פשוט ההמשך של החוגים בבר אילן בכיתות ו' ו-ז'.

נשמע תובעני

כפי שכתבו לך
נדמה לי שלפי הכללים אמורים ללמוד עם הכיתה עד אמצע ט' או משהו דומה. בפועל, כל בית ספר והמדיניות שלו. אצל הבן שלי הם נכנסים לכיתה, עושים מבחנים, אבל בזמן השיעור עושים שיעורים של בר אילן.
החומר ברמה של 5 יח"ל ולמיטב ידיעתי מוכוון בגרות ולא יותר מזה.
גם לדעתי התוכנית לא כדאית. אפילו למי שמאד מאד אוהב מתמטיקה יש מסגרות אחרות מקדמות יותר הן ברמה המתמטית והן מבחינה אקדמית (נקודות זכות באונ' בנוסף לבגרות).
היתרון של בר אילן הוא שהיא מתחילה מוקדם ויש שיתוף פעולה מבתי הספר, כך שלילדים רבים זה פשוט ההמשך של החוגים בבר אילן בכיתות ו' ו-ז'.
נשמע תובעני
הבת שלי לומדת בכתה ז' בכפר הירוק ורוקדת 4 פעמים בשבוע. אשמח לקבל מידע על תוכניות העשרה נוספות במתימטיקה. איך מגיעם ללימודים באוניברסיטה? זה בטח בגיל מאוחר יותר, לא? היא נהנתה מהתוכנית של בר אילן בכתה ו' אבל אני מבינה שזה יהיה שונה מאוד.

tomi32

New member
יש הרבה תוכניות

נשמע תובעני
הבת שלי לומדת בכתה ז' בכפר הירוק ורוקדת 4 פעמים בשבוע. אשמח לקבל מידע על תוכניות העשרה נוספות במתימטיקה. איך מגיעם ללימודים באוניברסיטה? זה בטח בגיל מאוחר יותר, לא? היא נהנתה מהתוכנית של בר אילן בכתה ו' אבל אני מבינה שזה יהיה שונה מאוד.
יש הרבה תוכניות
רובן אכן מתחילות ב-ט' או י'.
תגגלי אקדמיה בתיכון ומדעני העתיד.
ספציפית למתמטיקה יש עוד תוכניות באונ' תל אביב, בלי קרדיט אקדמי או בגרות.

יורה נחושתן

Member
מנהל
יתרונות בתכנית בר אילן?

בר אילן
יתרונות בתכנית בר אילן?
זה מאוד תלוי. יש לקחת בחשבון שזו תכנית תובענית מאוד (במיוחד בחלק השני שלה) כשהסיום בא לידי ביטוי במעבר בחינת הבגרות במתמטיקה ברמת 5 יח' וזה מוקדם יותר ביחס ללומדים בבית הספר בקצב הרגיל. ישנם תלמידים רבים שלמדו בתכנית בר אילן וסיימו אותה בהצלחה כשהמשיכו ישר בלימודים אקדמיים באונ' בר אילן במח' למתמטיקה כשהשעות מוכרות באופן רשמי (וזה לכשעצמו, יתרון משמעותי ביחס לתכניות אחרות במסגרת האקדמיה שנותנות העשרה בלבד - חשובה לכשעצמה -). אז יתכן שהחסרונות קיימים אולי במישור החברתי ובתהליך ההתבגרות הטבעי כשקיים עומס שכזה שאינו פשוט כלל וכלל. לא לכל תלמיד ולא לכל מחונן התכנית הזו מתאימה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה