מי מופנה ליום שליפה?

מצב
הנושא נעול.

שלגייה13

New member
מי מופנה ליום שליפה?

מי מופנה ליום שליפה?
מי יכול לעשות לי סדר בין מחוננים למצטיינים, יום שליפה לכיתת מחוננים? האם מי שמאובחן "רק" כמצטיין זכאי גם הוא ליום שליפה, או שזה שמור רק למחוננים (3% העליונים, להבנתי)?
גרים בתל אביב אם זה משנה

ה

הפוך עם ראש כפול

Guest
אני לא מתל אביב, אבל אענה ברמה העקרונית:

מי מופנה ליום שליפה?
מי יכול לעשות לי סדר בין מחוננים למצטיינים, יום שליפה לכיתת מחוננים? האם מי שמאובחן "רק" כמצטיין זכאי גם הוא ליום שליפה, או שזה שמור רק למחוננים (3% העליונים, להבנתי)?
גרים בתל אביב אם זה משנה
אני לא מתל אביב, אבל אענה ברמה העקרונית:
רק מחוננים זכאים ליום שליפה. למצטיינים יש תוכניות אחרות, לרוב בשעות אחה"צ, ומקוצרות יחסית. במקום מגוריי, למשל, ביום שליפה המחוננים מקבלים 4 שיעורים (מ8 בבוקר ועד 15 בצהריים), והמצטיינים מקבלים 2.
לא לכולם יש בחירה בין יום שליפה לבין כיתת מחוננים. הדבר תלוי בכך שבכלל יש כיתת מחוננים במקום המגורים, ולא לכולם יש. כשאין כיתת מחוננים באזור, האלטרנטיבה היא יום שליפה.

tomi32

New member
בתל אביב יש גם יום שליפה וגם כיתת מחוננים

מי מופנה ליום שליפה?
גרים בתל אביב אם זה משנה

שלגייה13

New member
בתל אביב

בתל אביב
יש גם כיתות מחוננים וגם יום שליפה, ואני יודעת שלמחוננים ניתנת האפשרות לבחור ביניהם. אני לא בטוחה מה נותנים למצטיינים. איפה מבררים את זה?

tomi32

New member
למיטב ידיעתי בעיריה

בתל אביב
יש גם כיתות מחוננים וגם יום שליפה, ואני יודעת שלמחוננים ניתנת האפשרות לבחור ביניהם. אני לא בטוחה מה נותנים למצטיינים. איפה מבררים את זה?
למיטב ידיעתי בעיריה
לפחות עד לפני כמה שנים תוכניות המצויינים היו באחריות הראשות המקומית ולא משרד החינוך. יכול להיות שזה השתנה, אבל נראה לי שעדיין העיריה היא הכתובת לבירור ראשוני.
אגב, למחוננים אמנם ניתנת האפשרות לבחור בין המסגרות אבל אף אחד לא מבטיח שיכבדו את בחירתם בכיתת מחוננים. אם יש עודף תלמידים, לא כולם יתקבלו לכיתה. במקרה שאני מכיר (לפני 4 שנים) דובר על הגרלה שתיערך, אבל לאחר מכן הרבה ילדים ויתרו אז אני לא בטוח מה קרה בפועל.

מחוננים- יום שליפה או כיתת מחוננים

מי מופנה ליום שליפה?
גרים בתל אביב אם זה משנה
מחוננים בכיתת מחוננים - באים גם הם ליום השליפה
מצטיינים - חוגים כשל יום השליפה בשעות אחה"צ.
מאחר וזה אחהצ מדובר רק בשני קורסים לעומת 4 ביום השליפה

שלגייה13

New member
תגובות

מחוננים בכיתת מחוננים - באים גם הם ליום השליפה
מצטיינים - חוגים כשל יום השליפה בשעות אחה"צ.
מאחר וזה אחהצ מדובר רק בשני קורסים לעומת 4 ביום השליפה
תגובות
תודה לשניכם.
אורה הכפולה - האם זה בוודאות נכון גם לתל אביב?
טומי - בתל אביב בשנה האחרונה מה שנאמר להורים זה שהם יכולים לבקש יום שליפה או כיתת מחוננים, ואם יהיה עודף ביקוש לכיתת המחוננים יתקבלו בעלי הציונים הגבוהים ביותר מבין המבקשים. כך לפחות אמרו לי שתי אמהות שהילדים שלהם עברו את המבחנים. אני כרגע מנסה להבין האם ימי השליפה הם גם רק למחוננים או גם למצטיינים. לא שאני יודעת אם זה רלבנטי לנו, אבל אוהבת שיש לי את כל המידע מראש

זה נכון לישוב בו אני גרה שאינו תל אביב. הבת שלי

תגובות
תודה לשניכם.
טומי - בתל אביב בשנה האחרונה מה שנאמר להורים זה שהם יכולים לבקש יום שליפה או כיתת מחוננים, ואם יהיה עודף ביקוש לכיתת המחוננים יתקבלו בעלי הציונים הגבוהים ביותר מבין המבקשים. כך לפחות אמרו לי שתי אמהות שהילדים שלהם עברו את המבחנים. אני כרגע מנסה להבין האם ימי השליפה הם גם רק למחוננים או גם למצטיינים. לא שאני יודעת אם זה רלבנטי לנו, אבל אוהבת שיש לי את כל המידע מראש
זה נכון לישוב בו אני גרה שאינו תל אביב. הבת שלי
עברה את המבחן בכיתה ד ובמכתב שקבנלנו היה כתוב שאין מקום בכיתת המחוננים וניתן ללכת ליום שליפה בלבד .
לא יודעת מה קורה כשעוברים בכיתה ב והביקוש לכיתה עולה על ההיצע .
אצלנו בוודאות יום השליפה הוא למחוננים בלבד .
למצטיינים יש כאמור חוגים שהם נגזרת מיום השליפה אבל בשעות אחה"צ

tomi32

New member
ימי שליפה למצטיינים

תגובות
תודה לשניכם.
ימי שליפה למצטיינים
לא יודע לגבי תל אביב, יודע שבעיר שלי זה לא קיים.
קשה לי להאמין שזה קיים כי מדובר בהמון ילדים ולא נראה לי שהמערכת ערוכה להוצאה של מספר כל כך גדול של ילדים יום בשבוע. אולי במקומות קטנים זה קיים.
לגבי מה קורה כשיש עודף ביקוש לכיתת המחוננים, מה שכתבתי על בסיס ניסיון של ילדה שהיום בכיתה ז'. סביר שמאז חלו שינויים. בכל מקרה, לא בטוח שהמבחן מספיק מדוייק כדי להבחין בין ילדים שבתוך האחוזון העליון.

amir_aikido

New member
תל אביב - כהורה

תגובות
תודה לשניכם.
תל אביב - כהורה
למיטב ידיעתי, בת"א יש שתי כיתות מחוננים וכן בי"ס ייעודי שבו יום שליפה. כאשר כיתת המחוננים בבי"ס רוקח מגיעה ליום השליפה וכיתת המחוננים בבי"ס גרץ לא מגיעה אליו.
&nbsp
יום השליפה הוא רק למחוננים ולא למצטיינים, ואני לא מכיר שום תוכנית למצטיינים בת"א.
&nbsp
&nbsp
לא יודע האם המידע הנ"ל יישאר נכון גם בשנה הבאה ...
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה