שאלה

מצב
הנושא נעול.

acamolit

New member
שאלה

שאלה
האם תלמיד היוצא ליום שליפה למרכז מחוננים המסתיים בשעה 1, חייב לשוב ללמוד בבית סיפרו בו מסתיימים הלימודים בשעה 3?
תודה

יורה נחושתן

Member
מנהל
בדרך כלל לא, אולם רצוי לבדוק זאת מול בית הספר.

שאלה
האם תלמיד היוצא ליום שליפה למרכז מחוננים המסתיים בשעה 1, חייב לשוב ללמוד בבית סיפרו בו מסתיימים הלימודים בשעה 3?
תודה
בדרך כלל לא, אולם רצוי לבדוק זאת מול בית הספר.

הייתי יוצאת מנקודת הנחה שלא.

שאלה
תודה
אלא אם בבית הספר מנסים לדרוש שיחזור. לשאול את בית הספר מיוזמתך, למשל = שאלת קיטבג.

acamolit

New member
שאלה נוספת

אלא אם בבית הספר מנסים לדרוש שיחזור. לשאול את בית הספר מיוזמתך, למשל = שאלת קיטבג.
שאלה נוספת
במידה והתלמיד ומשפחתו מעדיפים לא לשוב לבית הספר. (מדובר על כיתה ט), ומתקיים מבחן או עבודת כיתה, מה עם התלמיד שנעדר? האם בית הספר חייב לבחון אותו במועד אחר? לא מדובר בארוע חד פעמי , אלא במבדקים בערך שניים בחודש. תודה

אה, אם זה המצב נראה לי שאין ברירה אלא לדבר עם בית הספר

שאלה נוספת
במידה והתלמיד ומשפחתו מעדיפים לא לשוב לבית הספר. (מדובר על כיתה ט), ומתקיים מבחן או עבודת כיתה, מה עם התלמיד שנעדר? האם בית הספר חייב לבחון אותו במועד אחר? לא מדובר בארוע חד פעמי , אלא במבדקים בערך שניים בחודש. תודה
(להתחיל מהמורה הרלבנטי) ולבקש שיבחנו אותו במועד אחר. או שביקשתם וסירבו? יש אחרים שכן חוזרים לבית הספר? אם כן, אתם יותר בבעייה. אם לא, אולי יילכו לקראתכם.

acamolit

New member
ישנם

(להתחיל מהמורה הרלבנטי) ולבקש שיבחנו אותו במועד אחר. או שביקשתם וסירבו? יש אחרים שכן חוזרים לבית הספר? אם כן, אתם יותר בבעייה. אם לא, אולי יילכו לקראתכם.
ישנם
מספר תלמידים בשכבה שחוזרים.
השאלה היא בהחלט מהותית - האם בית הספר או המורים הרלוונטיים חייבים להכין מבחנים כפולים, עבודות כפולות?
שוב, לא מדובר על ארוע אחד,זו נורמה.

אה, אם יש כאלה שחוזרים

ישנם
מספר תלמידים בשכבה שחוזרים.
השאלה היא בהחלט מהותית - האם בית הספר או המורים הרלוונטיים חייבים להכין מבחנים כפולים, עבודות כפולות?
שוב, לא מדובר על ארוע אחד,זו נורמה.
אה, אם יש כאלה שחוזרים
זה עניין אחר - עכשיו צריך לתת סיבה למה אתם לא חוזרים, בלי קשר למבחנים.

לגבי מבחנים כפולים ועבודות כפולות - עבודות בוודאי שלא צריכות להיות כפולות - הוא פשוט צריך לעשות אותן ביום אחר (אם יש לו שעה חופשית במערכת למשל - אז בזמן הזה). מבחנים גם יכולים לא להיות כפולים אם סומכים עליו שהוא לא ייקח את המבחן ממישהו אחר. אלא אם המבחנים האלה אמורים להיות חשובים למשהו (לקביעת מגמה בתיכון או משהו בסגנון), זה לא צריך לשנות.

acamolit

New member
תודה לך

אה, אם יש כאלה שחוזרים
זה עניין אחר - עכשיו צריך לתת סיבה למה אתם לא חוזרים, בלי קשר למבחנים.

לגבי מבחנים כפולים ועבודות כפולות - עבודות בוודאי שלא צריכות להיות כפולות - הוא פשוט צריך לעשות אותן ביום אחר (אם יש לו שעה חופשית במערכת למשל - אז בזמן הזה). מבחנים גם יכולים לא להיות כפולים אם סומכים עליו שהוא לא ייקח את המבחן ממישהו אחר. אלא אם המבחנים האלה אמורים להיות חשובים למשהו (לקביעת מגמה בתיכון או משהו בסגנון), זה לא צריך לשנות.
תודה לך
מצד אחד אני מבינה שאין הוראה או החלטה על חזרה לבית הספר.
מצד שני, מי שאמור "לשאת" בזה הוא המורה או המורים המקיימים עבודות ומבדקים. (זה על חשבון זמנם ורצונם).
נראה משהו לא תקין.

שוב,לא ברור לי על איזו עבודה

תודה לך
מצד שני, מי שאמור "לשאת" בזה הוא המורה או המורים המקיימים עבודות ומבדקים. (זה על חשבון זמנם ורצונם).
נראה משהו לא תקין.
נוספת של המורה את מדברת. אם פשוט נותנים לו לעשות את אותן עבודות ומבדקים מאוחר יותר (לאו דווקא כשהמורה שם - בספרייה נניח), המורה פשוט בודק אותם מאוחר יותר אבל זו לא תוספת עבודה.
לגבי הוראה או החלטה על חזרה לבית הספר - לא ידוע לי אם יש או אין. בגדול לא רואה סיבה להניח שהילד לא חייב לחזור לבית הספר ברגע שהפעילות שבגללה הוא יצא מבית הספר הסתיימה, גם אם לא נותרו שעות רבות ליום הלימודים.

acamolit

New member
לא יכולות להנתן אותן עבודות

נוספת של המורה את מדברת. אם פשוט נותנים לו לעשות את אותן עבודות ומבדקים מאוחר יותר (לאו דווקא כשהמורה שם - בספרייה נניח), המורה פשוט בודק אותם מאוחר יותר אבל זו לא תוספת עבודה.
לגבי הוראה או החלטה על חזרה לבית הספר - לא ידוע לי אם יש או אין. בגדול לא רואה סיבה להניח שהילד לא חייב לחזור לבית הספר ברגע שהפעילות שבגללה הוא יצא מבית הספר הסתיימה, גם אם לא נותרו שעות רבות ליום הלימודים.
ואותם מבחנים. אנחנו לפני בגרויות, הציון שהתלמיד משיג צריכך ליהיות בהלימה לידיעותיו. ברגע שאתה בוחן באותו מבחן יש מן הלא הוגן כלפי האחרים. המורה צריך להיות זמין לשאלות הילד כך שלא ניתן לבחון בסיפריה או עם מורה אחר.
שאלה נוספת ברשותכם - האם מתקיים קשר בין בית הספר למרכז המחוננים? האם ישנן שיחות? האין מעקב כלשהו?

לא הבנתי את המשפט "אנחנו לפני בגרויות,

ואותם מבחנים. אנחנו לפני בגרויות, הציון שהתלמיד משיג צריכך ליהיות בהלימה לידיעותיו. ברגע שאתה בוחן באותו מבחן יש מן הלא הוגן כלפי האחרים. המורה צריך להיות זמין לשאלות הילד כך שלא ניתן לבחון בסיפריה או עם מורה אחר.
שאלה נוספת ברשותכם - האם מתקיים קשר בין בית הספר למרכז המחוננים? האם ישנן שיחות? האין מעקב כלשהו?
לא הבנתי את המשפט "אנחנו לפני בגרויות,
הציון שהתלמיד משיג צריך להיות בהלימה לידיעותיו". מדובר בשנה שיש בה ציוני מגן לבגרות? כלומר, לציונים יש חשיבות כלשהי מבחינת תעודת הבגרות? אם לא, אני לא רואה מה החשיבות של הציון (והילד שלך יכול לדאוג לא להשיג את הבחינה כך שהוא עצמו יידע שהוא קיבל ציון שמשקף את ידיעותיו). אם כן, באמת לא יסכימו לבחון אותו באותו מבחן, ואת צריכה לשוחח עם המורה, שאני מניחה שאם הבן שלך הוא החריג היחיד שלא חוזר לבית הספר והאחרים כן חוזרים - לא יסכים, והבן שלך יצטרך לחזור לבית הספר.

אגב, עצם זה שבנך יעשה את המבחן במועד אחר

אגב, עצם זה שבנך יעשה את המבחן במועד אחר
כבר לא הוגן, כי הוא מקבל יותר זמן ללמוד למבחן מהאחרים, כך שזו עוד סיבה מצד המורה לא להסכים לדחות את המבחן אם באמת יש לציון חשיבות כלשהי.

tomi32

New member
אין כאן עניין חריג

תודה לך
נראה משהו לא תקין.
אין כאן עניין חריג
ילדים נעדרים מבית הספר כל הזמן בגלל סיבות מוצדקות (ופחות מוצדקות) ולא נכון לראות את התחשבות המורים בכך כעניין לא תקין.
נראה לי עדיף להגיע להסדר עם המורה או שניים שעליהם מדובר מאשר לנסות לפתור את הבעיה באופן מערכתי. כפי שכתבו מעלי, מבחינת המערכת אין באמת סיבה טובה לא להיות בלימודים כשהסיבה שבגינה הילד יצא מלכתחילה כבר לא קיימת.
מצד שני, אני מניח שאם היו אומרים לבן שלי (כיתה ח') לחזור לבית הספר, הוא היה עושה הכל כדי להעביר את רוע הגזירה, וכנראה היה יוזם משהו ביום השליפה שישאיר אותו שם (ממילא עשה זאת בעבר גם בלי המקל של חזרה לבית הספר).

יורה נחושתן

Member
מנהל
לבדוק ולסכם דברים עם בית הספר, לא להשאיר זאת פתוח

שאלה נוספת
לבדוק ולסכם דברים עם בית הספר, לא להשאיר זאת פתוח
ובקשר להעתקת מבחנים? זה תלוי במורה המלמד/ת האת הנושא הנבחן. לכל מורה שיטות משלו/ה, לי למשל, אין בעיה כזו, יש לי מבחן שונה כמעט לכל תלמיד כך שזה ממש לא מסובך.

הכיתה של הבן שלי יוצאת באופן מרוכז ליום שליפה וחוזרת לביהס

שאלה
תודה
הכיתה של הבן שלי יוצאת באופן מרוכז ליום שליפה וחוזרת לביהס
גם כן באופן מרוכז להמשךיום הלימודים כרגיל, כך גם כל הילדים והכיתות האחרות אשר יוצאים ליום שליפה

מצב
הנושא נעול.
למעלה