נוער מוכשר במתמטיקה בבר אילן

מצב
הנושא נעול.

שלום,
בבר אילן מופעלות מספר תוכניות הפונות לילדים מחוננים ויכולות להתאים לבני הלומד בכיתה ד': בנוער שוחר מדע יש חוג של חשיבה מתמטית ובאגף "נוער מוכשר במתמטיקה" יש לימודי מתמטיקה (לא הלימודים לבגרות). התוכנית הראשונה פתוחה לכל המחוננים. לתוכנית השניה מתקבלים מחוננים שעברו מבחן קבלה. שתי התוכניות מציעות העשרה מעבר לחומר הנלמד בכיתה.
השאלה לאלה שמכירים את התוכניות הנ"ל - האם ישנו הבדל מהותי בין השתיים?

דיברגנט

New member
לא קשור למחוננות

שלום,
בבר אילן מופעלות מספר תוכניות הפונות לילדים מחוננים ויכולות להתאים לבני הלומד בכיתה ד': בנוער שוחר מדע יש חוג של חשיבה מתמטית ובאגף "נוער מוכשר במתמטיקה" יש לימודי מתמטיקה (לא הלימודים לבגרות). התוכנית הראשונה פתוחה לכל המחוננים. לתוכנית השניה מתקבלים מחוננים שעברו מבחן קבלה. שתי התוכניות מציעות העשרה מעבר לחומר הנלמד בכיתה.
לא קשור למחוננות
ישנם מחוננים שלא מתקבלים וישנם הרבה מאוד לא מחוננים בתכנית.
&nbsp
הקבלה היא ע"ס מבחן פנימי שלהם.

yarela

New member
לא נכון. הם דורשים אישור של

לא קשור למחוננות
ישנם מחוננים שלא מתקבלים וישנם הרבה מאוד לא מחוננים בתכנית.
&nbsp
הקבלה היא ע"ס מבחן פנימי שלהם.
סאלד/קרני. שוחחתי איתם.
בכל מקרה, תודה אך זאת לא היתה השאלה.

דיברגנט

New member
זה מתחיל שם מכיתה ו', כך שגם אם תרצי, עדיין לא יהיה לך את

סאלד/קרני. שוחחתי איתם.
בכל מקרה, תודה אך זאת לא היתה השאלה.
קרני ובנוסף, אני מסביר לך שרוב הלומדים שם לא עברו את סאלד.

yarela

New member
חבל על הויכוח

קרני ובנוסף, אני מסביר לך שרוב הלומדים שם לא עברו את סאלד.
חבל על הויכוח
שוחחתי איתם ואת כל המידע האדמנסטרטיבי כבר קיבלתי. מה שחשוב לי להבין זה מה הם ההבדלים בין התוכניות. אודה לתשובה ממי שמכיר.

tomi32

New member
התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה

שלום,
בני למד שם. לפחות עד השנה לא היתה דרישה לאישור על מעבר בחינות מחוננים. הרוב המכריע של הילדים שאני מכיר שלמדו שם לא אותרו כמחוננים.
החוגים מצויינים, קרוב לבית (לפחת בערים), החומר לא קשור לחומר הנלמד (יתרון כמובן). חבל שלא ממשיך בכיתה ח', אבל כנראה בגיל הזה הילדים כבר מוכוונים מטרה ולכן הולכים לתוכנית לבגרות.

yarela

New member
תודה על התשובה

בני למד שם. לפחות עד השנה לא היתה דרישה לאישור על מעבר בחינות מחוננים. הרוב המכריע של הילדים שאני מכיר שלמדו שם לא אותרו כמחוננים.
החוגים מצויינים, קרוב לבית (לפחת בערים), החומר לא קשור לחומר הנלמד (יתרון כמובן). חבל שלא ממשיך בכיתה ח', אבל כנראה בגיל הזה הילדים כבר מוכוונים מטרה ולכן הולכים לתוכנית לבגרות.
תודה על התשובה
יש לך מושג האם תוכנית זאת עדיפה על פני חוג "חשיבה מתמטית" שמציעים למחוננים בנוער שוחר מדע?

tomi32

New member
לא מכיר

תודה על התשובה
יש לך מושג האם תוכנית זאת עדיפה על פני חוג "חשיבה מתמטית" שמציעים למחוננים בנוער שוחר מדע?
לא מכיר
לדעתי, בגילאים האלו ממילא יגיעו לחוגים האלו ילדים שאוהבים טובים במתמטיקה כך שתנאי הקבלה לא ממש רלוונטיים והשיעור יהיה ברמה גבוהה.
אם מדובר בגופים מקצועיים שמארגנים את החוגים אז ההבדל בין החוגים כנראה יהיה לפי זהות המרצה בלבד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה