אשמח לקבל מידע על תוכנית מחוננים ביסודי

מצב
הנושא נעול.
יש לכם כיתת מחוננים ב-ז'?

מוזר איך בכל מקום כללים אחרים
אצלנו מי שעבר את המבחן בכיתה ה' פטור מהמבחן בכיתה ו'.
מצד שני, מי שעבר את המבחן בכיתה ו' יכול להצטרף ליום שליפה בכיתה ז'. הדבר הוביל לכך שבכיתה ז' היתה הצפה של תלמידים חדשים ולמרכז היה קשה להיערך לכך (כיתות גדולות מדי).
האמת, אני מודה שלא בדקתי אם כן או לא אפשרי להצטרף ליום השליפה אם עברת את מבחן קרני (כלומר, אולי בדקתי אבל אני לא זוכרת בוודאות שבדקתי). הייתי תחת הרושם שלא (ולא זוכרת מאיפה הגיע הרושם הזה) - אבל אולי כן?

tomi32

New member
כן

האמת, אני מודה שלא בדקתי אם כן או לא אפשרי להצטרף ליום השליפה אם עברת את מבחן קרני (כלומר, אולי בדקתי אבל אני לא זוכרת בוודאות שבדקתי). הייתי תחת הרושם שלא (ולא זוכרת מאיפה הגיע הרושם הזה) - אבל אולי כן?
כן
הרבה ילדים התקבלו לכיתת מחוננים אחרי שלא היו ביום שליפה ביסודי. מאחר שכל הכיתה הולכת יחד ליום שליפה, לא הגיוני שהם לא יהיו שם.
בנוסף, עוד ילדים עברו את המבחן ולא הלכו לכיתת מחוננים אלא רק ליום שליפה.

אפשר להמשיך יום שליפה בחטיבה בלי לעשות קרני?

כן
הרבה ילדים התקבלו לכיתת מחוננים אחרי שלא היו ביום שליפה ביסודי. מאחר שכל הכיתה הולכת יחד ליום שליפה, לא הגיוני שהם לא יהיו שם.
בנוסף, עוד ילדים עברו את המבחן ולא הלכו לכיתת מחוננים אלא רק ליום שליפה.
אפשר להמשיך יום שליפה בחטיבה בלי לעשות קרני?

יורה נחושתן

Member
מנהל
תכנית מחוננים בחט"ב

מודה מאוד על התשובות, עוד שאלות
נשמע באמת מרענן יחסית למה שהולך בבית הספר. יש לנו מורה מעולה והבית ספר באמת מנסה להיות חוייתי, אבל הפערים בין התלמידים פוגעים מאוד בכולם.
גורם לי להצטער שבני הבכור לא התקבל לתוכנית, לפחות לתוכנית אחה"צ.
*האם מצטיינים מוגדרים במבחן מחוננים שלב א או שלב ב?

האם מישהו יכול לפרט מנסיונו, מה הסיכוי להתקבל לתוכנית מחוננים בחטיבה, אם היית ביום שליפה?
והאם בחטיבה התוכנית מחוננים זה רק במסגרת כיתה ייחודית?
תכנית מחוננים בחט"ב
רמת הלמידה ואיכות השיעורים בחט"ב נקבעות בעיקר ע"ס צוות ההוראה המלמד בכיתת המחוננים. בדרך כלל, הצוות מורכב מצוות ביה"ס בעיקר ולעיתים, מצטרפים אליהם מורים חיצוניים בחוזים אישיים. אם הצוות המלמד הוא צוות איכותי היודע לשלב באופן הנכון את תכנית הליבה המחוייבת עם התוספות המתבקשות אז הסיכויים הם שרמת הלמידה והעניין תהיה לא רק גבוהה אלא, ייחודית ומרתקת. יש לקחת בחשבון שכל כיתת מחוננים הנמצאת בחט"ב מהווה חלק מכל השכבה ושאיפת בית הספר לאחוזי הצלחה גבוהים יותר בבגרויות בשכבה כולה באה לעיתים לביטוי על חשבון חדוות הלמידה היותר ייחודית. זה קורה אפילו מבלי שבית הספר עצמו מודע לכך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה