שאלה לכולם ציוני סף

מצב
הנושא נעול.
שאלה לכולם ציוני סף

שאלה לכולם ציוני סף
מאחר שלא התקבלנו לתכנית, מעניין אותי מה הם ציוני הסף באזורים אחרים.
באזור תל אביב זה 92 למצטיינים ו 97 למחוננים.
אני מחפשת מסגרת העשרה לילד שכנראה לא זה ולא זה, אבל בהחלט מעל הממוצע הכיתתי ומאוד אוהב ללמוד ואני תוהה אם אפשר לדרוש מהעיריה להוסיף עוד בתי ספר או מסגרות אחרות על מנת לקדם אותו גם.
האם יש אזורים בהם ציוני הסף שונים משמעותית??
תודה לעונים!!

שאלה

שאלה לכולם ציוני סף
אני מחפשת מסגרת העשרה לילד שכנראה לא זה ולא זה, אבל בהחלט מעל הממוצע הכיתתי ומאוד אוהב ללמוד ואני תוהה אם אפשר לדרוש מהעיריה להוסיף עוד בתי ספר או מסגרות אחרות על מנת לקדם אותו גם.
תודה לעונים!!
שאלה
סליחה, אבל האם קיבלתם תשובה שלילית או שלא קיבלתם תשובה בכלל והסקתם מכך?

איך את יודעת איזה ציון קיבלתם? וגם המלצה

שאלה לכולם ציוני סף
תודה לעונים!!
אנחנו קיבלנו את המכתב במייל והיה כתוב שם שהרף למחוננים הוא 97 וזהו.
שמעתי שהחוגים של אריקה לנדאו ממש טובים, בתל אביב. לא מניסיון אישי, מודה שכבד לי לצאת מהעיר לחוג אחה״צ

עיינתי

New member
כתוב במכתב

אנחנו קיבלנו את המכתב במייל והיה כתוב שם שהרף למחוננים הוא 97 וזהו.
שמעתי שהחוגים של אריקה לנדאו ממש טובים, בתל אביב. לא מניסיון אישי, מודה שכבד לי לצאת מהעיר לחוג אחה״צ
כתוב במכתב
שבננו לא עמד בתנאי הסף שהם אלו שציינתי.

ה

הפוך עם ראש כפול

Guest
זה לא ציון, זה אחוזון. לתוכנית המחוננים מתקבלים 3 האחוזונים

שאלה לכולם ציוני סף
תודה לעונים!!
הגבוהים מבין כלל הילדים שנגשו לבחינה, וזה תקף לכל הארץ.

אחוזון 97 מכלל הילדים בשנתון

אחוזון 97 מכלל הילדים בשנתון
לא מהנבחנים בשלב ב' נכון?

מישהו יכול לפרסם את הלינק לתוצאות? אולי נצליח להכנס עם הקוד שלנו על אף שלא קיבלנו מייל עדיין (מירושלים)

עיינתי

New member
לא מדוייק

לא מדוייק
האחוזונים הם כלל ארציים אבל הסף קבלה משתנה באזורים שונים. ממה שהבנתי יש אזורים בהם סף הקבלה נמוך מ 97. זה גם כתוב כך במכתב.
אני מנסה לברר אם יש כאלה שהתקבלו, לא בערים גדולות או אזורים שנחשבים חזקים והאחוזון אותו נדרשו לעבור נמוך יותר.
כך אולי אפשר ללחוץ (על עיריות, לא משרד החינוך) לפתוח תכניות נוספות או חוגים ייעודיים באזורים שנחשבים לחזקים.

ה

הפוך עם ראש כפול

Guest
בבקשה: הנה קישור למידע מלא, מפורט ומדויק

לא מדוייק
האחוזונים הם כלל ארציים אבל הסף קבלה משתנה באזורים שונים. ממה שהבנתי יש אזורים בהם סף הקבלה נמוך מ 97. זה גם כתוב כך במכתב.
אני מנסה לברר אם יש כאלה שהתקבלו, לא בערים גדולות או אזורים שנחשבים חזקים והאחוזון אותו נדרשו לעבור נמוך יותר.
כך אולי אפשר ללחוץ (על עיריות, לא משרד החינוך) לפתוח תכניות נוספות או חוגים ייעודיים באזורים שנחשבים לחזקים.
https://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m04061.pdf

תודה, התכוונתי לקישור להיכן שמכניסים את הקוד...

https://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m04061.pdf
כי עדיין לא קיבלנו מייל. אולי ניתן להכניס את הקוד שלנו ולקבל תשובה
ולגבי האחוזו - התכוונתי שזה לא 3% מהנגשים לשלב ב'... אלא מכלל הילדים בכיתות ב'.

ה

הפוך עם ראש כפול

Guest
לא עניתי לך, עניתי לתגובה של עיינתי.

כי עדיין לא קיבלנו מייל. אולי ניתן להכניס את הקוד שלנו ולקבל תשובה
ולגבי האחוזו - התכוונתי שזה לא 3% מהנגשים לשלב ב'... אלא מכלל הילדים בכיתות ב'.
לא עניתי לך, עניתי לתגובה של עיינתי.

יורה נחושתן

Member
מנהל
תשובה ל"עיינתי"

שאלה לכולם ציוני סף
תודה לעונים!!
תשובה ל"עיינתי"
ממליץ לבדוק במח' החינוך ברשות המקומית ביחס לאפשרויות באזורכם לפעילויות העשרה. כמו כן, כדאי לבדוק אם "אלברטו" מפעילים חוגים האזורכם, לפי כל שידוע לי החוגים שלהם מאוד מגוונים ורמת הלמידה והעניין שם, גבוהה למדי. מומלץ להכנס לאתר שלהם ושם אפשר לקבל את כל התשובות המתבקשות.
בהצלחה

עיינתי

New member
אלברטו זה די חארטה

תשובה ל"עיינתי"
ממליץ לבדוק במח' החינוך ברשות המקומית ביחס לאפשרויות באזורכם לפעילויות העשרה. כמו כן, כדאי לבדוק אם "אלברטו" מפעילים חוגים האזורכם, לפי כל שידוע לי החוגים שלהם מאוד מגוונים ורמת הלמידה והעניין שם, גבוהה למדי. מומלץ להכנס לאתר שלהם ושם אפשר לקבל את כל התשובות המתבקשות.
בהצלחה
אלברטו זה די חארטה
אצלנו בבית ספר הם מזמינים חלק מהילדים למפגש היכרות ואחכ מקבלים כל מי שרוצה מהשכבה.
נמשיך עם אריקה לנדאו, רציתי לגוון...
תודה בכל אופן

יורה נחושתן

Member
מנהל
אלברטו חארטה? תלוי

אלברטו זה די חארטה
אצלנו בבית ספר הם מזמינים חלק מהילדים למפגש היכרות ואחכ מקבלים כל מי שרוצה מהשכבה.
נמשיך עם אריקה לנדאו, רציתי לגוון...
תודה בכל אופן
אלברטו חארטה? תלוי
בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר במי מעביר את החומר. גם באלברטו יכול להיות צוות נפלא וצוות שיגרתי ומשעמם. אגב, מנסיוני ומהכרותי עם מרכזי מחוננים ובודאי, עם כיתות מחוננים, איכות ההוראה והלמידה תלויה תמיד בצוות. לא פעם ניתקלתי בכיתות מחוננים בבתי ספר שצוות ההוראה היו מורים/מורות ממוצעים מהצוות הכללי שלימדו יותר מהרגיל אבל, דיי שיטחי ופחות מעניין. ומצד שני, באנשי הוראה שהיו מדהימים מכל הבחינות ויצרו עניין בתלמידיהם כשידעו לרתק אותם.

עיינתי

New member
ברור

אלברטו חארטה? תלוי
בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר במי מעביר את החומר. גם באלברטו יכול להיות צוות נפלא וצוות שיגרתי ומשעמם. אגב, מנסיוני ומהכרותי עם מרכזי מחוננים ובודאי, עם כיתות מחוננים, איכות ההוראה והלמידה תלויה תמיד בצוות. לא פעם ניתקלתי בכיתות מחוננים בבתי ספר שצוות ההוראה היו מורים/מורות ממוצעים מהצוות הכללי שלימדו יותר מהרגיל אבל, דיי שיטחי ופחות מעניין. ומצד שני, באנשי הוראה שהיו מדהימים מכל הבחינות ויצרו עניין בתלמידיהם כשידעו לרתק אותם.
ברור
פשוט בבית ספר שלנו אין שום תנאי קבלה לחוגים שלהם וכולם יכולים להרשם, אז כל הבנים שם בשביל ה״חברה״. קצת הורס את רעיון המצוינות.…

שני הילדים השתתפו בחוג הזה

ברור
פשוט בבית ספר שלנו אין שום תנאי קבלה לחוגים שלהם וכולם יכולים להרשם, אז כל הבנים שם בשביל ה״חברה״. קצת הורס את רעיון המצוינות.…
היינו מאוד מרוצים
שניהם עברו את מבחני מחוננים שלב א' וב' של מכון סאלד בכיתה ב'.
פחות התייחסתי לשאר התלמידים בכיתה ואם הם מצטיינים או לא. הרושם שהיה לי זה שילד שלא מתאים מבחינת הרמה, פחות יהנה מהחוג ויעזוב אותו. וילד שיכול להעמיק יקבל ממנו יותר ויבין יותר מושגים ועקרונות. הילדים שלי התלהבו מאוד והזמינו חברים להצטרף אליהם. חברים שבאו בשביל הכיף נשרו מהר מאוד.
הבת שלי טענה שלמדה לשחות בזכות החוג... כיוון שהבינה שם את עקרון הפעולה והתגובה. למדה שם שנתיים גם חשבון וגם מדעים.
הבן שלי מראה בקיאות בעקרונות פיסיקליים שונים שנחשף אליהם בחוג.
לדעתי זה שווה את ההשקעה.

עיינתי

New member
תודה! נחשוב לשנה הבאה…

היינו מאוד מרוצים
שניהם עברו את מבחני מחוננים שלב א' וב' של מכון סאלד בכיתה ב'.
פחות התייחסתי לשאר התלמידים בכיתה ואם הם מצטיינים או לא. הרושם שהיה לי זה שילד שלא מתאים מבחינת הרמה, פחות יהנה מהחוג ויעזוב אותו. וילד שיכול להעמיק יקבל ממנו יותר ויבין יותר מושגים ועקרונות. הילדים שלי התלהבו מאוד והזמינו חברים להצטרף אליהם. חברים שבאו בשביל הכיף נשרו מהר מאוד.
הבת שלי טענה שלמדה לשחות בזכות החוג... כיוון שהבינה שם את עקרון הפעולה והתגובה. למדה שם שנתיים גם חשבון וגם מדעים.
הבן שלי מראה בקיאות בעקרונות פיסיקליים שונים שנחשף אליהם בחוג.
לדעתי זה שווה את ההשקעה.
תודה! נחשוב לשנה הבאה…

עיינתי

New member
אצלנו זימנו לפי המלצות

למיטב ידיעתי, גם לאלברטו ישנם מבחני כניסה שלהם
אולם, כפי שהבנתי הסף אינו גבוה במיוחד.
אצלנו זימנו לפי המלצות
של בית הספר, כ 30% מכל כיתה ובפועל גם ילדים שלא זומנו יכלו להרשם. בגלל זה אני ספקנית לגביהם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה