אי קבלת ילדים לכיתות מחוננים בכיתה ו'

דנהלה46

New member
אי קבלת ילדים לכיתות מחוננים בכיתה ו'

שלומות לכולןם
אני חדשה בפורום. יש לי ילד שעולה לכיתה ו'. ואנחנו חוזרים מחו"ל לאחר שנה. הוא היה במרכז למחוננים וכרגע אנו מעוניינים להעבירו ממרכז המחוננים לכיתת מחוננים בעירינו- ויש שם מקום לפי מיטב ידיעתינו.

טענת האגף למחוננים ומצטיינים היא שלא מעבירים ילדים בכיתה ו'. וזה מסיבות של התגבשות של הכיתה במהלך השנים וכו.

כמובן שלראות את הנהלים או התקנות לא ניתן ... והתשובות ניתנות באיחור רב ובחוסר חשק על ידי האגף.

האם היה למישהו מכםן ניסיון דומה?

דיברגנט חדש

Well-known member
הם מפחדים ששנה הבאה הוא יצטרך להיבחן עוד פעם

אם הם רוצים להתקבל לכיתה, שייגשו לעשות קרני ואז יקבלו אותם.

יורה נחושתן

Member
מנהל
קבלת ילד לכיתת מחוננים בכיתה ו'

במידה והוא לא ניגש למבחן קרני אזאי אין סיכוי שיקבלו אותו. רצוי שיגש ויעבור קודם את המבחן ואז, יש לכם אפשרות לבקש ולדרוש את הכנסתו לכיתת מחוננים. במקרה זה הטיעון של אי התאמה חברתית בגלל הגיבוש הקיים בכיתה, יתפוס הרבה פחות.
בהצלחה

הבהרה - אני לא טוענת שידוע לי שקרני לא יעזור -

אני רק לא מבינה איך אפשר לבטל את הטיעון של גיבוש הכיתה אם הילד עשה קרני.
בהחלט יתכן שהם יגידו שאם הוא יעבור את קרני הוא יתקבל, ושזה מה שהם דורשים - אבל הם עדיין יצטרכו להתפתל ולהבהיר למה עם קרני הגיבוש פתאום לא משנה.

יורה נחושתן

Member
מנהל
כנראה שאין פתרון

אם הם רוצים שהכניסה תהיה דווקא בכיתה ו' נראה לי שבמצב הנוכחי זה לא יעבוד. לכן, לדעתי כדאי להתמקד באפשרות לעשות זאת בחטיבה ולוותר על השאיפה הזו.

נטלי22

New member
אצלנו היה מצב דומה - עבר את המבחן באיחור של שנה

ואז לא היה מקום בכיתה. לקראת כיתה ו ראיתי שהתפנה מקום בכיתה, ובכל זאת לא הסכימו לצרף אותו והוא נכנס רק בכיתה ז.

דנהלה46

New member
תודה על התגובות שלכם

אנחנו חוזרים מחו"ל. ולכן כל העניין של איפה יהיה הילד שלנו נפתח מחדש (לא, אנחנו לא חוששים שהוא לא יעבור בחינה לכיתה ז'...) ולכן קצת מתסכל שיש תקנות פנימיות (לא שקופות, לא ידועות) שהחליטו בשנים האחרונות לא להעביר ילדים בכיתה ו...
זה נוגע בכל מיני דברים-- הזכות לשויון בחינוך וכו'.

לא יודעת מי החליט. אני מניחה

שהסיבה האמיתית שלא נותנים היא כדי שאנשים לא ישתמשו בשנה הזאת כדרך להבטיח מקום בכיתה בחטיבה. אולי באמת זה משהו נפוץ יחסית, גם בלי קשר לחזרה לחו"ל - וזה שחזרתם מחו"ל לא נותן לכם נקודות זכות בכניסה לכיתה.

בזמנו (לפני הרבה שנים) אני למדתי שנה אחת בכיתת מחוננים, נסעתי ל-3 שנים בחו"ל, וחזרתי לאותה כיתה (שעכשיו הייתה כבר בחטיבה) - בלי להצטרך לעשות בחינה חוזרת, אבל עם אותה שנה ראשונה שעמדה "לזכותי" (כלומר, לא רק על סמך זה שעברתי את הבחינה בעבר, אלא הייתי בכיתה בפועל). אני בכלל לא בטוחה שגם בזמני זה היה "לפי התקנות" אבל זה מה שהיה.

למעלה