היי, חדשה כאן...שאלה לי...

Mamy77

New member
היי, חדשה כאן...שאלה לי...

בני אותר כמחונן במבחנים האחרונים שנערכו לתלמידי כיתות ב'...הוזמנו להשתתף ביום שליפה, אשמח לדעת מה לומדים בימים אלו, נושאים שנלמדים בביהס או מקצועות העשרה אחרים... האם יש שם מבחנים במשך השנה?
אציין שמאוד הופתענו מהתוצאות..לא ציפינו לזה למרות שבני הוא נבון מאוד ומקסים...הוא גם הילד היחיד מהכיתה שעבר אז אין לי עם מי להתייעץ ואשמח למידע מחבריי הפורום הותיקים.

ברכותי. כמה תשובות -

בימי השליפה יש כיתות ומערכת קבועה (כלומר - אין בחירה), אבל - זה יותר דומה לחוגים איכותיים מאשר לבית ספר.
השיעורים הם העשרה, ולא מה שלומדים בבית ספר רגיל.
דגש על עבודה עצמית/עצמאית, התנסות.

מקצועות לדוגמא - משחקי חשיבה, תעופה (בונים דגמי מטוסים), עיצוב, משחקים אסטרטגים, תנועה, קולנוע, ...
לפחות אצלנו יש דגש שבכל שנה יהיה לפחות שיעור אחד שהוא ״פיסי״ (תנועה, משחק) ולפחות אחד ״רגשי״ (שעה עם היועצת, מדברים על נושאים חברתיים, על יחסים בין אישיים...)

אין מבחנים, יש תעודה. בתעודה אין ציונים אלא קטע קצר מכל אחד מהמורים.

זה היום הכי טוב בשבילם בכל השבוע. היום היחיד שלא צריך לריב איתם על לקום בבוקר. מקווה שגם הבן שלך ייהנה.

יום השליפה בתשלום אבל אני משערת שאין אחידות ברחבי הארץ
אצלנו (גרה בקריות) מדובר בעלות של 1850 ש"ח לשנה (9 חודשים למעשה). יום הלימודים כולל 4 יחידות לימוד, מתחיל ב8 ומסתיים ב15.
גם לגבי יחידות הלימוד, התכנים וכדומה, אין אחידות. אצלנו למדו לאורך השנים מקצועות שונים ומגוונים, החל ברובוטיקה, תאטרון בובות, שפת הסימנים, אווירונאוטיקה, מדעים ורפואה (בכיתה ו) וכלה בקונדיטוריה וקומיקס. היו 3 יחידות חובה ויחידת לימוד אחת שהיא בחירה (מבין מספר אפשרויות שהשתנו מדי שנה).
אני מניחה שתקבלו מידע מפורט בקרוב.

למעלה