מבחני מחוננים שלב ב

shain2090

New member
מבחני מחוננים שלב ב

שלום יורם ושאר ההורים, אשמח לדעת הכוונה לגבי מבחן שלב ב על מה נושאי המבחן?
יש סדרות חשבוניות? ידע כללי? וכו..

יו2יו

New member
תכולת מבחן שלב ב'

שלום
אני מניח שהכוונה למבחן של כיתות ב' או ג'.
המבחן כולל שלושה חלקים:
כמותי - חשבוני: סדרות חשבוניות ובעיות מילוליות שבודקות הבנה וחשיבה חשבונית
מילולי - ידע כללי, אוצר מילים: יוצאי דופן, מילים נרדפות, הפכים, אנלוגיות מילוליות
צורני - קשרים צורניים, רצף צורות ומטריצות

בהצלחה

יורה נחושתן

Member
מנהל
מבחן סאלד או קרני?

ביצועי מבחן קרני לחט"ב נמצא בתקופה זו בעיצומו כשהוא עומד להסתיים במהלך חודש פברואר. המבחן נמשך כ- 90 דקות והוא כולל:
במתמטיקה: שברים פשוטים ועשרוניים, מספרים שליליים, שימוש בסיסי באותיות לועזיות ותרגול בארבעת פעולות החשבון.
שפה: יוצאי דופן מילוליים, השלמת משפטים ואוצר מילים.
לוגיקה: מטריצות - כפי הנראה חל השנה שינוי כל שהוא במטריצות עצמן, רמת הביצוע הנדרשת גבוהה יותר משנים קודמות.
לגבי מבחן סאלד לכיתות ב': עדיין לא נעשו מבחנים השנה וקרוב לוודאי שבקרוב מאוד זה יתקיים. המבחן יימשך בוודאי, גם כן, כ- 90 דקות. הנושאים - באופן כללי - הם כפי שציין יו2יו.
בהצלחה

יורה נחושתן

Member
מנהל
מבחן סאלד

מתכונת המבחן חוזרת על עצמה פחות או יותר. הנושאים שנמסרו על ידי יו2יו הם הנושאים המופיעים במבחן, אלא אם יחולו שינויים שאף אחד לא יודע עליהם בשלב זה.
בהצלחה

shain2090

New member
סאלד

הי מותק,תודה על תגובתך אשמח לדעת יותר פרטים,בחשבון היה כפל ,חילוק,שברים? עם מה נשאלו.. ואיך צורת השאלות בידע כללי? יוצא דופן..אוצר מילים??
בצורות יש מטריצות? אנלוגיות צורניות?
&nbsp
אשמח לקבלשאלות לדוגמא וכו...
אודה על תשובתך.

yarela

New member
אולי היא לא ענתה כי זאת שאלה חצופה!

בני מחונן מאוד במתמטיקה ואני מוטרדת כי אני פשוט לא סומכת שמבחן של סאלד מספיק מתוחכם כדי לזהות את העניין. במבחן לא יבדקו שבני כבר בגיל 4 מבין לעומק מהו ציר המספרים, שהוא בגיל 7 פותר חזקות ושברים מורכבים, כאשר כל זה הוא לומד במהלך נסיעות באוטו או טיולים (לצערי אין לי זמן אחר).
אין לי ברירה, אלא "לדחוף אותו בכוח" כיוון שכיום הוא משתגע בבית הספר והתשובה שאני מקבלת מהמורים היא "אין מה לעשות, הוא צריך להיות כמו כולם כי כאן זה לא בית ספר פרטי". אתה באמת רוצה להתווכח עם הורים כמוני?!

למעלה