שאלה לגבי אופי ומהות בחינה שלב ב'

שאלה לגבי אופי ומהות בחינה שלב ב' הצעיר עבר שלב א', ומייד התחיל לשאול "מה יהיה במבחן של שלב ב' ".
אין לי שום כוונה לקחת אותו לקורסי הכנה מכל סוג שהוא, אבל אשמח לתת לו תשובה כלשהי. הבכור עבר את הבחינות כשהיה בכיתה ג' (המעבר לבחינה בכיתה ב' התרחש אצלנו רק לפני שנתיים), כך שאם אני מבינה נכון, הבחינה שהוא עבר לא דומה לבחינה של כיתה ב'.
מישהו יכול לתת לי מידע כללי לגבי אילו חלקים כוללת בדרך כלל הבחינה לילדי כיתה ב'? יש מקום שבו אפשר לקבל מידע לגבי זה?

קובי7577

New member
ערכות למידה לשלב ב'

שלום,
ישנן הרבה ערכות של חברות שונות להכנה לשלב ב'. ולהתחיל להשוות בינהם לבדוק מה כל אחד נותן ייקח זמן.
זכור לי שהמלצת על ערכה של מכון נועם, מה דעתך על ערכה זאת ?

תודה

יורה נחושתן

Member
מנהל
המלצות ביחס לערכות.
יצא לי לאחרונה לעבור באופן מדוקדק יותר על ערכות שונות של ספקים שונים ובסופו של דבר מצאתי שפחות או יותר הן מקבילות באיכותן ובהתמקדותן בחומר הדרוש להכנה למבחן. באופן אישי אייני דוגל בערכות למידה בלבד אלא בשיעורים נילווים רצופים בין אם זה באופן פרטני ובין אם זה בקבוצה בסדר גודל אופטימלי (בין 8 - 12 משתתפים). הלמידה המכוונת יוצרת הפנמה יעילה ונכונה יותר של החומר הנלמד. לכן, אני ממליץ לבדוק בקרב הספקים השונים מי נותן ליווי משמעותי יותר לחומר הנמסר. או למצוא מישהו שאכן למד באופן כזה.
בהצלחה

nikolha

New member
אגב
היי,
כמה שאלות קצרות:
ביתי עברה את שלב א' ללא הכנה, אבל בדיעבד גילנו שהורים רבים עשו סוג של הכנה לילדיהם. הייתי רוצה לבדוק אפשרויות.
מישהו יודע מתי בחינת שלב ב' תתקיים?
אמרתם ערכת למידה, האם יש עוד אפשרויות חוץ (משמות ששמעתי) פרופסור ומכון נועם?
יורה, האם אתה מעביר סדנאות? אנחנו מיבנה
&nbsp

יורה נחושתן

Member
מנהל
שלב ב והכנה למבחן
מבחני שלב ב' נערכים בדרך כלל בין סוף ינואר לאמצע מרץ, הקביעה בדבר המועד נמסרת מבעוד מועד לכל הנוגעים בדבר. לשאלתך האחרונה, התשובה היא כן! ואני מציע שתיפנו אלי טלפונית. (ואני נמצא קרוב מאוד אליכם)

יו2יו

New member
סקירה של כל אפשרויות ההכנה הקיימות בשוק

ראשית גילוי נאות: אני חלק מהצוות המקצועי שתומך באתר [URL='http://www.mehunan.com']www.mehunan.com[/URL]
מהכרותי ופעילותי בתחום כבר שנים אני יכול לסקור את מה שקיים ואפילו לפרגן למתחרים שלי שצריך :)

לומדות:
iQute , הפרופסור הלא מפוזר ומכון נועם – שלושתם טובים ומקצועיים. מכון נועם לא מתמקד רק במחוננים ולכן פחות מומלץ. iQute והפרופסור די דומים.

קורסים:
iQute , הפרופסור הלא מפוזר ויורה דעת – לכל אחד שיטות משלו, לא בדקתי לעומק (כי אני פחות מאמין בצורך בקורסים). המלצתי: אם מחליטים לשלוח לקורס אז לבחור על פי מקום המגורים.

חוברות הכנה:
www.mehunan.com

מבחן בדיקת התאמה:
מיחונן והמיבדק (www.מחונן.com) – חידוש של השנתיים האחרונות, מבחן שאמור לנבא את סיכויי ההצלחה של הילד בתהליך האיתור. היתרון: נותן מושג על רמת ההתאמה. את המיבדק אני מכיר באופו אישי, הייתי מעורב בגרסה הקודמת שלו, כעת יש גרסה עדכנית שמבוססת כל מידגם ארוך וגדול יותר. איני מכיר את המבחן של מיחונן ולכן לא יכול להמליץ לכאן או לכאן.

כל מה שלא הוזכר פה לא מומלץ בשום אופן!
חשוב להבין שכל מי שהוזכר פה הוא בעל מקצוע שמביא שנים של ניסיון בתחום ההכנה לבחינות והכרות עמוקה עם תהליכי המיון. מי שלא הוזכר פשוט מנסה לעשות עליכם ההורים סיבוב ולמכור לכם מוצר נחות באריזה נוצצת ובמחיר מעט זול יותר מהמכונים הותיקים.

יהלום29

New member
האם מישהו ניסה את מבדק ההתאמה?
הבן שלי לא עבר את שלב א. כנראה בגלל שהקריאה שלו עדיין לא מספיק טובה. יש לו יכולות שפתיות של ילד גדול ממנו בהרבה, אבל כתה א עברה עלינו במרדנות וקשיי הסתגלות..
כל מי שמכיר אותו בטוח שהוא מחונן. אני לא בטוחה, הוא אכן חזק מאד בידע כללי ואוצר מילים, אבל בחשבון הוא ממוצע.
אני מערערת על שלב א (גם כי אחותו התאומה עברה) אבל יש לי התלבטות האם באמת לשלוח אותו לשלב ב. מבחן התאמה כזה נראה לי מתאים למקרה שלנו.
מישהו ניסה ויכול לומר אם זה אמין? או שממליצים לכולם קורסים וכדומה?

אמה331

New member
יש כמה אתרים שבחנו את הערכות
כנסי לאתרים שערכו בדיקות, שוו את בין הערכות השונות וגם התייחסו לשאר דרכי ההכנה (חוברות וכו')....דוגמא לאתרים כאלה :
[URL]http://www.mehunan.info/[/URL]
או
[URL]http://www.mehunan.net/[/URL]
האמת היא שלכל אחד מסקנה קצת שונה אבל שווה לקרוא כדי להבין מה בכלל הפרמטרים שכדאי לשים אליהם לב. בהצלחה.

אמה331

New member
האמת שדווקא לא
לא קשורה לאתר מיחונן וגם לא עובדת עבורם.
אני בסך הכל הפניתי אותך לעובדה שיש להם בסיס נתונים (כתשובה לכך שאת תהית איך זה יכול להיות...) מחקר וקריאה שאני עשיתי לפני שרכשתי את המבחן שלהם.

תודה. חשוב לדעת.

למעלה