מועד המבחנים

מועד המבחנים

אתמול שוחחתי עם מישהי מהתוכנית למחוננים במשרד החינוך ולדבריה המבחן המתאים לגיל של בני (כיתה ו') יהיה בפברואר, ונערך ע"י מכון קרני.
אבל הבוקר טלפן אלי מנהל בית הספר שלנו עם הבשורה שהיום הגיע מכתב (למען ההגינות אציין שתאריך המכתב הוא אתמול) ממשרד החינוך, לפיו עליו לערוך היום (!) מבחן סינון מקדים למחוננים ומצטיינים, שאותו היה עליו להוריד מהרשת לפני כן. למותר לציין שהוא כלל לא נערך לכך. על המכתב לא רשום לאיזה כיתות מיועד המבחן.
מישהו יודע להסביר מה קורה כאן? לא אמרו לי שום דבר על מכתב סינון. אני מבולבלת לחלוטין.

יורה נחושתן

Member
מנהל
האם את בטוחה על איזה מבחן מדובר?

היום (3/11/16) נערך ברחבי הארץ מבחן שלב א' לאיתור מחוננים לתלמידי כיתות ב'. המבחן נערך מטעם מכון סאלד כאשר שלב ב' של המבחן אמור להיות בסביבות פברואר-מרץ. מבחן זה אמור לאפשר כניסה למסגרות מחוננים בכיתות ג' או ד', לא יותר.
המבחן מטעם מכון קרני המיועד לתלמידי כיתה ו', יערך בעקרון באמצע דצמבר. יש לי תלמידים שלומדים עתה למבחן זה ואף לא אחד קיבל הודעה על איזה שהוא מבחן סינון ראשוני היום ובכלל ובודאי שלא מדובר על מבלן בפברואר. יתכן שלא הבנת את התשובות שקיבלת או שאלו שפנית אליהם לא הבינו אותך.

למעלה