מתי מומלץ לעשות מבחן לדוגמא באתר מיחונן?

יוליה150

New member
מתי מומלץ לעשות מבחן לדוגמא באתר מיחונן?

רכשתי אתמול מבחן לדוגמא של אתר מיחונן ואני מתלבטת מתי לתת לילד לעשות אותו.
האם כדאי כבר עכשיו?.. או שעדיף לחכות עוד חודש וחצי, כלומר במועד צמוד יותר למבחן עצמו?
הסיבה שאני שואלת היא שהבנתי שלא ניתן לעשות את המבחן שרוכשים יותר מפעם אחת (כי זה מעוות להם את הדאטא בייס...)
אני מתלבטת מה לעשות כי מצד אחד אני כן רוצה להכין את הילד בצורה מינמלית אבל לא הולכת לרכוש כל מני תוכנות הכנה (נראה לי מוגזם).
אז רציתי לדעת - מתי יהיה הכי אפקטיבי לחשוף את הילד למבחן לדוגמא?

יכולת הקריאה שלו היום טובה?

יש ילדים שבכיתה ב יכולת הקריאה שלהם עדיין בהתפתחות, ויש הבדל גדול בין היום לעוד חודש וחצי.

אבל אם הוא קורא היטב, אני חושבת שאין בעיה לתת לו להתנסות במבחן כבר עכשו.

יש ברשת כמה וכמה דוגמאות חינמיות למבחנים, ככה שאת יכולה לתת לו עוד כמה דוגמאות, כשזמן הבחינה יתקרב.
אם הוא מחונן, הוא יסתדר לא רע גם עם מבחנים שכתוב עליהם שהם מיועדים לכיתה ה. לא יידע הכל, אבל הרי לא זו המטרה בהתנסות.

שווה לדעתי לעשות את המבחן לדוגמא שרכשת כעת..

כי הרי כמה כבר נשאר עד המבחן?
אוטוטו החגים, ואני מניחה שאם את מתעניינת בנושא המחוננים אז כנראה שהילד שלך הוא ילד חכם וכבר קורא היטב.
תני לו לעשות את המבחן של מיחונן, הוא טוב ומייצג...ואחרי ניתוח התוצאות שתקבלי כבר תדעי אם לחפש עוד מבחנים לדוגמא ברשת לצורך תרגול נוסף או לא....

מחוננט

New member
מעניין...אנחנו דווקא יצאנו מרוצים

אנחנו רכשנו את המבחן של מיחונן, והילד עבר גם את מיחונן וגם את שלב ב'...
דווקא הרגשתי שזה מייצג כי הילד גם אמר שהשאלות היו בדומות ( כלומר ברמה) למבחן.
יכול להיות שהבת שלך היתה ביום פחות טוב כשעשתה את מיחונן או שהיו כל מני גירוייים מסביב (בכל זאת בבית לא תמיד יש שקט כמו בתנאי מבחן אמיתיים)..?

יו2יו

New member
לא מכיר את המבחן המדובר

זה משהו שקיים פחות משנה ולכן לא נראה לי שיש מספיק נתונים עליו או שהוא מבוסס על מדגם מספיק גדול.
היה בעבר את "המבדק" שדווקא היה מוצלח והרבה הורים השתמשו בו, אבל לפני שנה הורידו אותו משום מה, לא יודע למה.

יו2יו

New member
עידכון לגבי המבדק

מחברי "המבדק" עידכנו אותי שהם מתכוונים לעלות בקרוב גרסה חדשה ומעודכנת. שווה לבדוק גם אותם
האתר שלהם com.מחונן.www (כרגע לא נראה פעיל אבל לפי מה שנאמר לי שבקרוב יפתחו אותו)

פיקצו9

New member
תשובה מקצועית

יורה נחושתן, אני שמחה לראות שאתה שומר את הרמה כאן בפורום מקצועית,עניינית ואניפורמטיבית, בעוד שנראה כי אחרים עוסקים כאן בעיקר בקידום האתר שלהם העוסק בהכנה למבחנים ובקידום מיזם "מבדק" חדש ועלום שכנראה יעלה בקרוב..

אמה331

New member
יש למיחונן בסיס נתונים גדול

יש להם דווקא בסיס נתונים גדול בשביל לגזור אחוזונים וסיכויי הצלחה...הם דיברו על זה בראיון בערוץ 2 שאותו אני לא מוצאת אבל כן מצאתי את הלינק הזה :
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=xSpxkBU38fY&feature=youtu.be&t=3m10s[/URL]

את מבחן שלב ב' הם הריצו במשך 3 שנים על ילדים בקהל רלוונטי ואני מניחה שלגבי שלב א'- מדובר על מספרים גדולים יותר כי קהל היעד הוא לדעתי פי 10 וקל יותר להגיע אליו (כי הרי מדובר על כל שכבת ב' ולא רק על הילדים שעברו את שלב א')

yarden43211

New member
עברתם את המבחן? "אפשר לסמוך על גוף אנונימי".

אני לא הייתי סומכת על מבחן של גוף אנונימי, שכנראה מפרסם את עצמו כאן.
בשנה שעברה קנינו לומדה הבת שלי סימה במהירות את כל השאלות של הלומדה שהיתה צרכה להספיק לחצי שנה, לכן קניתי את המבחן של מיחוננן כדי שיהיו לה עוד 60 שאלות להתאמן עלהם.
הילדה לא עברה את המבחן לפי ההמלצות של מיחונן לא כדאי להמשיך להשקיע בלומדה ,שכבר הילדה סימה אותה.

יורה נחושתן

Member
מנהל
פרסומים וכו'

בעקרון, השאיפה היא להימנע ולמנוע מבול של פרסומי גופים שונים המציעים את "מרכולתם" לכל המעוניין. ולמרות זאת, ישנם הורים שונים שרוצים ומחפשים מידע על אפשרויות להשגת ערכות למידה או כל אפשרות אחרת כך שיש לאפשר איזה שהוא מינימום של פרסומים. הרצון הוא להגיע לויסות של הפרסום כך שאף אחד לא ייפגע מצעדים אלו. גם כך, המידע שמתקבל מכל הפונים לפורום בהחלט עוזר ותומך למי שזקוק לזה.

יוליה150

New member
זה בדיוק העניין

העניין הוא שמכונים מוכרים לומדה ל"חצי שנה" במאות שקלים וכאן את מקבלת גם מבחן וגם ערך מוסף..בכל אופן, לא רוצה להיתפס ככזו שבאה לעשות פירסמות כי באמת שאין לי קשר למכונים או למיחונן. אני פשוט לא הייתי מוכנה להוציא כמעט 400 ש"ח כי אני לא מתבלבלת ויודעת שגם אם נעבור את שלב א' זה עדיין לא אומר שנעבור את שלב ב'....אני יודעת שיש אנשים שמוכנים ברצון להוציא כסף על לומדת הכנה וזה בסדר גמור. לא באה לשפוט אף אחד. תודה לכולם על העצות (באמת).

yarden43211

New member
ואת סומכת על המבחן שהוא יעזור לך להחליט אם לקנות את התוכנה??

.מבחן של אירגון אנונימי. שהבת שלי לא עברה אותו .אבל עברה את כל המבחנים של מכון סאונד.

יוליה150

New member
מוצאת חובה נעימה להחמיא לאתר מיחונן

אחרי כל הדיון שהתפתח כאן בעקבות שאלתי בנוגע לאתר מיחונן, אמרתי לעצמי שאחכה בסבלנות ואראה מה התוצאה של הילד במבחן שלב א' כדי לחוות דעה אמיתית, ואני שמחה לומר שהילד עבר את מבחן שלב א' - בדיוק כמו התשובה שקיבלנו מאתר מיחונן.
אז כמו שאני הגעתי לאתר בעקבות המלצה, אני חייבת לומר שגם אני יצאתי מרוצה ואני כן ממליצה להשתמש בו לפני שמחליטים מה לעשות לקראת מבחן שלב א או ב'.

למעלה