האם מבחן מחוננים לכתה ה' גם כולל 2 שלבים?

נטלי22

New member
אין שום קשר. זה מבחן פנימי של תכנית בר אילן.

מבוצע בפעם אחת וכולל כל מיני תרגילי חשבון ושאלות חשיבה.
ילד קצת חכם מהממוצע עובר אותו בלי שום בעייה.

?? לכיתה ו זה יותר בסביבות ה50%

אפילו מכון נועם, שמפרסם שהם עושים קורסי הכנה למבחנים האלה, כותב שהקבלה היא 20%-40%.
אצלנו זה נראה כאילו התקבלו 80% מאלה שנבחנו
כנראה זה תלוי כמה מועמדים יש וכמה כיתות בא לבר אילן לפתוח.

לגבי רמת הידע -מסכימה עם קודמתי. החומר שהם למדו בכיתה, לא ממש מעבר לזה.

יורה נחושתן

Member
מנהל
תכנית בר אילן-הסבר

השנתיים הראשונות הן בגדר העשרה בחשיבה מתמטית שזה נינוח ונחמד ומעשיר. הבחינה לתקופה זו אינה קשה במיוחד ומקבילה פחות או יותר לתכנית הלימודים בבית הספר, כשלפעמים, יש מעט יותר אבל, לא רציני.
לאחר השנתיים הראשונות, התלמידים נבחנים במבחן שהוא נחשב ללא קל אבל סביר ואז, הם מתחילים ללמוד שלוש שנים לקראת 5 יחידות בגרות במתמטיקה. במידה והם עוברים את מבחן הבגרות הם יכולים להתחיל ללמוד במח' למתמטיקה באונ' בר אילן כסטודנטים מן המניין.
חוות הדעת של אלו שעשו את המסלול הנ"ל מעורבת ואפשר לשמוע דעות חיוביות ושליליות. ישנם מסלולים חלופיים דומים שיתכן שאפילו עולים על תכנית בר אילן.

פולספגן

New member
תוכל,
, לפרט על מסלולים חלופיים?

נטלי22

New member
מה פתאום. לתכנית של כיתה ו מתקבלים איזה 40% מהנבחנים

ואצל הילדים שלי בכיתת מחוננים אני חושבת שכל מי שניגש למבחן גם עבר.
לתכנית של כיתה ח כבר האחוזים הרבה יותר נמוכים (אבל גם לא מתקרבים ל-2-3% שאת מדברת עליהם. זו לא כיתת מחוננים).

יורה נחושתן

Member
מנהל
מסלול בר אילן

המבחן למסלול בר אילן נערך בידי אוניברסיטת בר אילן, אין הם זקוקים למכונים חיצוניים שיבחנו את המועמדים אליהם, הם יודעים לעשות זאת מצויין. המבחן של מכון קרני מתבצע בכיתה ו' ומיועד לאלו הרוצים ללמוד בכיתת מחוננים מכיתה ז' ועד לכיתה יב' במסגרת חט' ביניים וחט' עליונה.

יורה נחושתן

Member
מנהל
התחלה במסלול בר אילן

אישית אני מכיר לא מעט תלמידים שהחלו ללמוד בכיתה ה' (בתחילת שנה"ל) אולם הרוב, מתחילים בכיתה ו', זה המקובל. יתכן מאוד שבמקרים ממש ממש מיוחדים (תלמיד שהיכולות שלו הן מעל ומעבר) תהיה אפשרות להתחיל גם ב- ד' אבל זה באמת במקרים מאוד מאוד מאוד מיוחדים.

פולספגן

New member
האמת, דיי הפתעת אותי

שנת הלימודים האקדמאית מתחילה לאחר החגים בסוף אוקטובר וגם ימי השליפה של המחוננים מתחילים בעוד שבוע ולא התחילו ישר עם תחילת הלימודים בבי"ס.

יורה נחושתן

Member
מנהל
מה הקשר?

אין קשר בין מסלול בר אילן ואגף המחוננים ופתיחת הקורסים לנוער בקמפוס אינה קשורה לתחילת השנה האקדמית. ימי השליפה במרכזי המחוננים התחילו מאז ומתמיד מאוחר יותר ולא במקביל למועדי פתיחת שנה"ל בבתי הספר. כך שאין כאן כל הפתעה שהיא.

kramerkaren

New member
זה חוג. חוג נחמד, מאתגר, מעניין, אבל חוג.

השבוע היה השיעור הראשון שלהם.
מבין הילדים שנבחנו מהכיתה של הבן שלי (שנה שעברה, השנה כבר בכיתה ז') 2 לא עברו. אגב, הם ערערו וקיבלו אותם.
הילד מאד נהנה, יושב ומסביר לנו את הפילנדרומים וצפנים וחידות הגיון, אבל זה חוג. אין כאן מטרות לימודיות.
מסלול ההמשך, התלת שנתי של ח-י כבר מאתגר בהרבה. הם עובדים על החומר לבגרות בצורה מואצת. הבת שלי עשתה את כיתה ח' בבר אילן (ואז עברה לתכנית הנשיא שזה מתמטיקה ומחשבים, שיותר עניין אותה). עכשיו, בתחילת כיתה י' הם עוד לא הגיעו לחומר שהיא למדה בבר אילן בכיתה ח'.

למעלה