יחס התוכנית להעשרה מתמטית של בר אילן לבנות

דרור9000

New member
יחס התוכנית להעשרה מתמטית של בר אילן לבנות

אז הקטנה בכיתה ה כבר והביאו פרוספקטים של התכנית של בר אילן לבית הספר.
היא שאלה אם להרשם? אנחנו תוהים.
כל הכתיבה היא לכיוון בנים. אחרי שקראתי מחקרים על בנות מחוננות וההשפעות עליהן. אני תוהה האם זה לשלוח אותה לסביבה שובניסטית?
אשמח לדעות וסיפורים מהנסיון של ההורים כאן.

kramerkaren

New member
אין שום דבר שוביניסטי בבר אילן

התכנית של בר אילן לכיתות ו-ז היא תוכנית העשרה מתמטית. חוג בכיף. יש מספר שווה של בנים ובנות (או לכל הפחות - מספר שנראה שווה, יכולה להעיד בוודאות רק בקבוצה של הבן שלי).
אין כאן שום דבר שוביניסטי, חלק גדול מהמורות הן נשים, הלימודים מעניינים ומתאימים לבנים ולבנות.

יואכים10

New member
לדעתי צריך לבדוק את התפיסות והיחס בתוכנית לבנות.

התוכנית מתקיימת באוניברסיטה דתית- בר אילן.
באופן ספציפי ילדה שלי למדה שם בתוכנית שנה ופרשה. תהיתי בזמנו אם זה לא קשור גם לשובניזם. היא התלוננה על כך שהמורה מתמקד בבנים יותר.
לצערי אני לא זוכר ממש מה היה. בכל אופן גם אני היייתי מוטרד מהפרוספקט והמכתב שלהם. זו דרך מצוינת לגרום לבנות לא לבוא לתכנית.

נטלי22

New member
אמנם לי יש בן שלומד שם ולא בת,

אבל כמה חברות טובות של בתי למדו בתכנית כולל התכנית לבגרות והיו מאוד מרוצות.
בשנה שעברה היתה לבן שלי מורה אישה.
השיעורים שלנו מתקיימים בשלוחת פתח תקווה ולא באוניברסיטה עצמה (ויש המון שלוחות ברחבי הארץ), כך שלא מרגישים את ההשפעה שמדובר ב"אוניברסיטה עם זיקה לדת".
בכיתות ו-ז זה חוג נחמד של שעשועי חשיבה ושעשועי חשבון. שווה לנסות. מקסימום תמיד אפשר לפרוש אם לא מתאים.

בהצלחה!

יורה נחושתן

Member
מנהל
בנות ובר אילן

מעבר להיותי מנהל הפורום אני גם אב לבת מקסימה הלומדת זו השנה השנייה במסגרת חוג העשרה של בר אילן ועד היום לא ניתקלתי באיזה שהוא סימן המעיד על חוסר שוויון מיגדרי. מעיין חוזרת מכל פעילות כשהיא נלהבת ומציגה בגאווה את כל רשמיה ואני, בראש ובראשונה כאב ולאחר מכן, כאיש מקצוע. בהחלט מלא שבחים על התכנית, תכניה והמדריכים והמדריכות המעבירים את הפעילויות המרתקות התורמות בהחלט לידע והעשרת המשתתפים. ממליץ בכל פה על התכנית ומברך עליה, כן יירבו.

למעלה