לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1644116,441 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

פורום מיסים והחזרי מס עוסק בכל סוגיות המס השוטפות איתם מתמודדים אזרחי ישראל בדגש על שכירים, עוסקים מורשים ועוסקים פטורים. אתם מוזמנים לעלות בפנינו כל סוגיה, שאלה, בעיה הקשורה לענייני המס שלכם. חברת FINUPP הינה החברה המובילה בישראל בתחום החזרי המס לשכירים והיחידה שנבחרה לשאת את תו אמון הציבור. רו"ח, אורטל דוידסון, סמנכ'"ל שרות הלקוחות של חברתנו בעלת ניסיון של 12 שנה בתחום ראיית החשבון והחזרי המס עומדת כאן לשרותכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

פורום מיסים והחזרי מס עוסק בכל סוגיות המס השוטפות איתם מתמודדים אזרחי ישראל בדגש על שכירים, עוסקים מורשים ועוסקים פטורים. אתם מוזמנים לעלות בפנינו כל סוגיה, שאלה, בעיה הקשורה לענייני המס שלכם. חברת FINUPP הינה החברה המובילה בישראל בתחום החזרי המס לשכירים והיחידה שנבחרה לשאת את תו אמון הציבור. רו"ח, אורטל דוידסון, סמנכ'"ל שרות הלקוחות של חברתנו בעלת ניסיון של 12 שנה בתחום ראיית החשבון והחזרי המס עומדת כאן לשרותכם.

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. 
המשך >>

לצפיה ב-'משיכת כספי פיצויים לאחר עזיבת מקום עבודה'
משיכת כספי פיצויים לאחר עזיבת מקום עבודה
21/01/2020 | 18:04
3
39
שלום רב,

לא מזמן עזבתי מקום עבודה ואני מנסה לעשות קצת סדר עם כל הסכומים שהצטברו לי, להבין מה המשמעות שלהם ומה אני יכול לעשות איתם.

1. ישנו סכום בקופת תגמולים.
2. סכום פיצויים.
3. ביטוח מנהלים.

לפי מה שהבנתי (תקנו אותי אם אני טועה) שני הראשונים נחשבים יחד "פנסיה". 

הנושא המרכזי שרציתי רוצה לשאול לגביו הוא משיכת כספי הפיצויים, ברור שאינני רוצה לפגוע בפנסיה שלי אך מצד שני אני ממש זקוק כרגע לחלק מהכסף (עדיין אינני יודע לכמה אזדקק, ומה המשך התוכניות שלי).

1. מה האופציות שיש לי לגבי משיכת כספי הפיצויים?

2. האם התהליך הפיך? כלומר אם משכתי את כספי הפיצויים אך לאחר תקופה מסויימת (נאמר שנה וחצי) השתמשתי רק בחלק מהכסף, האם אוכל להחזיר את מה שנשאר לקרן הפיצויים כך שהפנסיה שלי פחות תיפגע? אם לא, כמה אפסיד (ממש בגדול, באחוזים) אם אכניס את הסכום שנשאר לי לקופת חיסכון ארוכת טווח בבנק?

3. נאמר לי ע"י סוכן הביטוח משהו שלא כל כך הבנתי, הוא אמר לי שלאחר שאעביר להם את מכתב סיום העבודה ואת טופס 161 אוכל להחליט לגבי הפיצויים. הוא אמר שאם אחליט להשאיר אותם "נזילים" אוכל למשוך אותם בכל רגע נתון עד היציאה לפנסיה. מה זה אומר כספי פיצויים "נזילים"? ומה ההבדל בין זה ובין משיכה רגילה שלהם?

4. שאלה דומה לגבי קופת ביטוח המנהלים, האם גם את הסכום הזה באפשרותי למשוך? והאם התהליך הפיך? האם אוכל להחזיר את הכסף לקופה מאוחר יותר אם לא אזדקק לכולו?

אשמח מאוד לתשובות,
תודה מראש.

(נ.ב - אני שואל כאן מאחר ופורום "ביטוח חיים גמל ופנסיה" כבר איננו פעיל וזה הפורום הכי קרוב לנושא)

מיסים והחזרי מס >>
לצפיה ב-'פיצויים'
פיצויים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2020 | 18:55
2
29
שלום רב,

מדובר בנושא מורכב אשר חסרים לנו נתונים אודות המקרה ולכן לא נוכל לייעץ לך.
אנו ממליצים לפנות לרואה חשבון המוסמך לכך.

בברכה,
מיסים והחזרי מס >>
לצפיה ב-'הבנתי, אז שאלה כללית אם אפשר'
הבנתי, אז שאלה כללית אם אפשר
<< ההודעה הנוכחית
21/01/2020 | 22:36
1
17
עדיין אינני יודע אם אזדקק לכספי הפיצויים בחודשים הקרובים, ואינני רוצה למשוך אותם סתם (הבנתי שזה פוגע בפנסיה). האם את ההחלטה אם למשוך אותם או לא אני יכול לקבל בכל עת? גם בעוד 7 חודשים לדוגמא? או שיש לי זמן מוגבל להחליט לגביהם מהרגע שעזבתי את מקום העבודה?

תודה מראש.

מיסים והחזרי מס >>
לצפיה ב-'מניסיוני אין הגבלת זמן. אפשר גם אחרי כמה שנים.'
מניסיוני אין הגבלת זמן. אפשר גם אחרי כמה שנים.
22/01/2020 | 10:49
12
מומלץ מאוד שתשיג בינתיים מהמעסיק:
1. טופס 161
2. מכתב סיום העסקה
3. אישור המעסיק על שחרור כספי הפיצויים. 
בהצלחה
מיסים והחזרי מס >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
"פינאפ "הינה החברה הגדולה בישראל בתחום החזרי מס לשכירים והגשת דוחות מקוונים. החברה הוקמה בשנת 2015 כחברת סטארט אפ אשר מעניקה אפשרות לשכירים לבצע בדיקה
עוד...

הודעות אחרונות

11:57 | 16.02.20 אורחים בפורום
06:41 | 16.02.20 אורחים בפורום
00:57 | 16.02.20 di9010
20:07 | 15.02.20 שוקי20201
09:20 | 08.02.20 אורחים בפורום
08:37 | 08.02.20 אורחים בפורום
21:22 | 05.02.20 ori813
15:18 | 03.02.20 אורחים בפורום
19:36 | 02.02.20 דרור1681
23:12 | 31.01.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ