לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1641716,417 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסים והחזרי מס

פורום מיסים והחזרי מס עוסק בכל סוגיות המס השוטפות איתם מתמודדים אזרחי ישראל בדגש על שכירים, עוסקים מורשים ועוסקים פטורים. אתם מוזמנים לעלות בפנינו כל סוגיה, שאלה, בעיה הקשורה לענייני המס שלכם. חברת FINUPP הינה החברה המובילה בישראל בתחום החזרי המס לשכירים והיחידה שנבחרה לשאת את תו אמון הציבור. רו"ח, אורטל דוידסון, סמנכ'"ל שרות הלקוחות של חברתנו בעלת ניסיון של 12 שנה בתחום ראיית החשבון והחזרי המס עומדת כאן לשרותכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסים והחזרי מס

פורום מיסים והחזרי מס עוסק בכל סוגיות המס השוטפות איתם מתמודדים אזרחי ישראל בדגש על שכירים, עוסקים מורשים ועוסקים פטורים. אתם מוזמנים לעלות בפנינו כל סוגיה, שאלה, בעיה הקשורה לענייני המס שלכם. חברת FINUPP הינה החברה המובילה בישראל בתחום החזרי המס לשכירים והיחידה שנבחרה לשאת את תו אמון הציבור. רו"ח, אורטל דוידסון, סמנכ'"ל שרות הלקוחות של חברתנו בעלת ניסיון של 12 שנה בתחום ראיית החשבון והחזרי המס עומדת כאן לשרותכם.

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ***היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. 
המשך >>

לצפיה ב-'פדיון כספי פיצויים בפטור ממס אחרי שעברה יותר משנה וחצי'
פדיון כספי פיצויים בפטור ממס אחרי שעברה יותר משנה וחצי
22/12/2019 | 16:21
2
12
שלום לחברי הפורום ותודה מראש לעונים (וסליחה על אורך ההודעה!),

שאלה ראשונה - סיימתי עבודה לפני כשנה וחצי (כיום עובד אצל מעסיק חדש). יש לי טופס 161 וטופס שחרור כספים מהמעסיק ממועד סיום העסקה (כלומר שהטפסים ישנים). האם אני יכול להשתמש בטפסים האלו לטובת פידיון כספי הפיצויים מקרן הפנסיה או שאני צריך טופס מעודכן?

שאלה שנייה - כמו כן, לפי מה שהבנתי כרגע אני מעוניין לפדות עד גבול התקרה הפטורה ממס, ואת שאר הכספים לייעד לרצף קצבה. אבל יש הערה שאני לא מבין באתר "כל-זכות" שמדברת על כך שמשיכת כספי פיצויים "עשויה להקטין את גובה הטבות המס שהעובד יוכל לקבל בעת פרישתו.", אבל לא הצלחתי למצוא פירוט נוסף על כך. יש כזאת אפשרות שמשיכה כעת תבוא לידי ביטוי בהטבות המס בעת הפרישה?

שאלה שלישית ואחרונה - אם אני מעוניין לפדות רק עד גבול הפטור ממס ויש ברשותי טופס 161, אני צריך למלא טופס 161א או לגשת לפקיד השומה? למיטב הבנתי אין כאן שום עניין שמצריך מעורבות של פקיד השומה, אני רק מבקש שיעבירו לי את הכספים עד הפטור כפי שקבוע בנהלים?
מיסים והחזרי מס >>
לצפיה ב-'בקצרה'
בקצרה
<< ההודעה הנוכחית
23/12/2019 | 10:31
16
1. מניסיוני אפשר להשתמש בטפסים "ישנים"; רק שיכול להיות שבשנה וחצי הזו הסכום שנמצא בקופה השתנה (עלה/ירד כתוצאה מההשקעות שבהן הקופה משקיעה) ולכן אם לצורך העניין בטופס הישן רשום שהפיצויים הפטורים הם 50 אלף ש"ח ובכעת הסכום בקופה עלה ל-55,000 ש"ח אז יהיו לך 5,000 ש"ח שחברת הביטוח תיקח מהם מס. לכן עדיף לעשות בדיקה ולבקש ממקום העבודה טופס עם סכומים מעודכנים במקרה שהסכום עלה.
2. זה חישוב מסובך. באופן כללי כל אדם מקבל "תקציב" שהוא יכול להשתמש בו לפטורים (היום הסכום של ה"תקציב" עומד על כ-750 אלף ש"ח, והוא משתנה כל כמה שנים). אם אף פעם לא השתמש בתקציב הזה אז כשאתה יוצא לפנסיה אתה יכול להשתמש בכולו לצורך קבלת פטור חלקי על הפנסיה: לפי חישוב של 750,000 ש"ח חלקי 180 חודשים - שזה אומר כ- 4,200 ש"ח פטור חודשי על הפנסיה. לעומת זאת אם אתה מושך 50,000 פיצויים כעת אז השתמשת ב 50 אלף מתוך ה 750 אלף ולכן ישאר לך 700 אלף כשתפרוש  ובעקבות זאת הפטור החודשי ירד מ- 4200 ש"ח ל כ- 3900 ש"ח. (הסכומים כנראה לא מדויקים אבל זה העיקרון).
3. הייתי בודק מול חברת הביטוח מה הנהלים שלהם.
מיסים והחזרי מס >>
לצפיה ב-'לגבי שאלה 2 ראה תמונה מצורפת'
לגבי שאלה 2 ראה תמונה מצורפת
23/12/2019 | 13:21
15

מנהל/ת הפורום

אודות:
"פינאפ "הינה החברה הגדולה בישראל בתחום החזרי מס לשכירים והגשת דוחות מקוונים. החברה הוקמה בשנת 2015 כחברת סטארט אפ אשר מעניקה אפשרות לשכירים לבצע בדיקה
עוד...

הודעות אחרונות

20:49 | 20.01.20 אורחים בפורום
15:01 | 15.01.20 אורחים בפורום
16:05 | 14.01.20 KIA PICANTO 1000
23:51 | 12.01.20 אורחים בפורום
21:10 | 11.01.20 דורון1101
18:16 | 11.01.20 אורחים בפורום
14:34 | 04.01.20 אורחים בפורום
12:34 | 02.01.20 פנומן 72
12:43 | 31.12.19 אורחים בפורום
15:30 | 30.12.19 אורחים בפורום
16:12 | 27.12.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ