החזרי חול

שיווקי

New member
החזרי חול

היי.
קיבלתי הוראה מפקיד שומה כך:

נוסף מהבדיקה התברר שביקשת בדוח לקזז הפסד מישראל מהפסד על סך X ₪ מחו"ל ולכן לא ניתן היה להכיר במס ששולם בחו"ל על סך Y ₪.
קיימות שתי חלופות –
* אתה בוחר לדווח על הכנסה מדיבידנד מחו"ל ולקבל הכרה בסכום Y ₪ השנה.
* או אתה בוחר לקזז הפסד מישראל מהפסד חו"ל ויישאר לך סך זיכוי חו"ל Y ₪
להעברה.

בשורות המודגשות , מדובר באותו המשפט, כך שלא הבנתי מה לא עשיתי נכון.

כן, מה האפשרות הכי ראלית? מתי הפסד חו"ל יומר לזיכוי כסף?
לא מובן המשפט "אתה בוחר לדווח על הכנסה מדיבידנד מחו"ל ולקבל הכרה בסכום Y ₪ השנה" - מה זה ההכרה הזאת, ומתי זה רלוונטי?

כן, אם יש קושי בקבלת כספים של רווחים מחו"ל (בדר"כ דיבידנדים, כי מניות, כן מתחשבנים) - לא ברור למה אני צריך להתקזז עם דיבידנדים מחו"ל בזיכוי המס, ואילו לא ממש להיות בעל אפשרות לקבל את הכסף מחו"ל (או שיש קושי רב).

תודה.

הפסד חו"ל

הי,

בשורה השניה מס הכנסה מסביר לך שאת המס שנוכה מרווחי חו"ל יש להעביר לשנים הבאות ולכן יש להזין אותו במקום אחר בדוח השנתי.
ממליצים לך להתייעץ עם רו"ח המתמחה בהכנסות בינלאומיות ולבדוק את החופה האופטימלית עבורך.

בברכה,

שיווקי

New member
אז מדובר בכמה אלפי שקלים.

... שהרואה חשבון טעה, ולכן לא יקבל אגורה שחוקה (אולי איזה 100 ש"ח כמחיר סמלי. המס בגין אלפי השקלים זה 25 אחוז, כך שזה במזל מכסה את הוצאות הרואה חשבון).
&nbsp
לא שווה לי לסחור רואה חשבון אחר בשל הטעות - זה יעלה לי אותו הכסף של הפיצוי ממס הכנסה.
ניכר כי רוב אנשי המקצוע - לא ממש מבינים, ועושים לא מעט טעויות, שעולות לי (זה כבר פעם שלישית שקרה לי...)
&nbsp
זה לא ממש מסובך להעביר דו"ח למס הכנסה בעצמי ... ניכר כי אעשה כך להבא (כמדומני, טופס 1305, שכטענת מס הכנסה - כולם לא ממלאים את הטופס נכון, גם רואי החשבון, כך שמה שמשנה זה הטפסים הנלווים, 867 וכו').
&nbsp
תודה, בכל אופן.

למעלה