תיאום מס

תיאום מס

שלום,
עבדתי השנה כשכיר 1-5/2019 ומאז 6/2019 אני מקבל קצבת אבטלה וקצבת נכות מביטוח לאומי (קצבת הנכות תמשיך גם ב-2020).
אני מתכוון לתבוע את קרן הפנסיה שלי על פנסיית נכות ובטפסים שיש למלא, ראיתי שאם אני ממלא בטופס 101 שיש לי הכנסות נוספות בשנת המס (קצבת נכות ואבטלה), עלי להביא תיאום מס או שהם יורידו לי 48% מס הכנסה מכל קצבה.
האם אני יכול למלא לבד תיאום מס ובמהלך השנה? עלי למלא את ההכנסות שהיו לי כשכיר ואת ההכנסות מקצבאות ביטוח לאומי עד סוף 2019?
ובעצם אני לא יודע כמה תהיה הקצבה שלי מקרן הפנסיה, אז איך התיאום מס נעשה? האם עלי למלא סכום מוערך ובשנה הבאה אצטרך לבצע בכל מקרה תיאום מס לשנת 2019?

בנוסף לגבי נקודות זכות - אני נשוי פלוס בת שנה וחצי. אשתי התחילה לעבוד כעצמאית רק לפני 3 חודשים והיא מרוויחה סביב 2000 ש"ח לחודש.
כשעבדתי 1-5/2019 ראיתי שהיה לי בתלוש 4.75 נקודות זכות. השאלה היא איך עכשיו זה יתבצע בתיאום מס? זה שאשתי מרוויחה מעט והתחילה לעבוד לפני 3 חודשים ולפי ההגיון היא לא אמורה לשלם מס הכנסה השנה (מניח הכנסה שנתית ב-2019 סביב 12,000 ש"ח...) - האם מבחינתי זה אומר שאשתי לא עובדת ונקודות הזכות שלי עדיין יהיו 4.75 ?

מקווה שלא סיבכתי והכל מובן וסליחה על אורך הפוסט.
תודה רבה למי שיודע לענות.
שנה טובה

תיאום מס

הי,

בהחלט ניתן למלא לבד את תיאום המס. כל מה שאתה צריך זה את מספרי תיק הניכויים ואת סכום ההכנסה המוערך.
לגבי נקודות הזיכוי של אשתך היא עדיין תהיה זכאית אליהם. אין כל קשר לתיאום מס שלך. כל אחד מחושב בנפרד.

בברכה,

תיאום מס

תודה רבה על המענה.
ניסיתי למלא באינטרנט, אך אין שם אופציה לקצבת נכות / אבטלה..
האם ניתן למלא כמשכורת/שכר עבודה או כקצבת פרישה? או שבמקרים של הקצבאות מביטוח לאומי, חייבים ללכת לפקיד שומה?
אגב, בכל מקרה לא הצלחתי למצוא מספר תיק ניכויים של הקצבאות מהביטוח הלאומי.
תודה

תיאום מס

הי,
תיאום מס יש לבצע רק אם עובדים ב2 מקומות ומעלה כשכיר.
אין צורך לבצע תיאום מס עבור קבלת קצבה.

בברכה,

למעלה