דוח שומה - זיכוי מהפסדים מועברים בשוק ההון.

שיווקי

New member

קיבלתי דוח שומה.
אני רוצה לוודא, שפעלו נכון וזיכו אותי בדיוק בסכום של רווחים בשוק ההון משנת הדו"ח בהתאם להפסדים מועברים בשוק ההון
(למשל הפסדתי 100,000 שח,ובשנה האחרונה הרווחתי 40,000 שח ושילמתי עליהם מס).
יש בסעיף 7 (פירוט רווחי הון) שווי מכירה (סכום כלשהו) ורווח ראלי (לא רשום דבר), אך בכל זאת יש זיכויים.

קיבלתי דוח שומה.
אני רוצה לוודא, שפעלו נכון וזיכו אותי בדיוק בסכום של רווחים בשוק ההון משנת הדו"ח בהתאם להפסדים מועברים בשוק ההון
(למשל הפסדתי 100,000 שח,ובשנה האחרונה הרווחתי 40,000 שח ושילמתי עליהם מס).
יש בסעיף 7 (פירוט רווחי הון) שווי מכירה (סכום כלשהו) ורווח ראלי (לא רשום דבר), אך בכל זאת יש זיכויים.
אני רוצה לדעת אם הזיכויים, אכן מתייחסים לרווחי ההון (ולא למשהו אחר).

איך אני מוודא זאת?

כן, בנוסף שאלה:

אם אני רוצה לדווח בעצמי, ללא יועץ מס או רואה חשבון - אילו טפסים יש למלא ואיך למלא אותם (כמו דוח הפסדים מועברים ואם יש טפסים נוספים וכד', טבלאות של מדרגות מס בהתייחס לרמה השנתית וכו').

תודה.

אם אני רוצה לדווח בעצמי, ללא יועץ מס או רואה חשבון - אילו טפסים יש למלא ואיך למלא אותם (כמו דוח הפסדים מועברים ואם יש טפסים נוספים וכד', טבלאות של מדרגות מס בהתייחס לרמה השנתית וכו').

תודה.

ממליץ לפנות לגורם מקצועי שיבדוק את הטפסים.
אפשר לפנות לכל פקיד שומה למודיעין ושם ינחו אותו איזה טפסים למלא

שיווקי

New member
קצת בדקתי נושא.

כבר פניתי לגורם מקצועי.
רק לבדוק את הנושא האמור, זה עלות של 1000 ש"ח + מע"מ (בדיקת סעיף, זה משום מה בדיקה של כל הדו"ח), שזה קרוב להפרש הטעות (לפי בדיקה שלי), וכן צריך שוב לשלוח דוחות חוזרים של שנים מתקדמות.
מה גם, שקרו ועשו לי טעויות בעבר (ביחוד בקטע הלא ברור, שאין הבנה לרואי חשבון ודומייהם לגבי החזריי מיסוי בשוק ההון).

אני קצת למדתי את הנושא, וכעת זה יותר ברור.
בדקתי את סך ההכנסות והמס ששולם בפועל.
יש הפרשים קטנים (שקלים בודדים וחסריי משמעות).
יש זיכוי ברור של שוק ההון.
בדקתי סעיף סעיף וסכום סכום - זה עבודת נמלים (ביחוד פעם ראשונה). שווה גם לייצר אקסל וקצת קישורים לדו"חות.

צריך להבין כל סעיף.
סה"כ הכנסות - הסתכלתי על כל הדו"חות מהעבודה, וזה יצא בדיוק הסכום.
סה"כ מס מגיע - יצא הסכום ברמה שנתית.

ניכויים במקור - זה מה שנוכה לי מס + מס משוק + אם נוסיף את המס שאשתי שילמה, זה יוצא בדיוק אותו הסכום של ניכויים במקור בדו"ח שומה.
* האם זה נכון שהמס מחושב ל-2 בני הזוג?

סעיף 6 בדו"ח שומה.
נקודות זכות - נראה שעשו חישוב שרירותי (שזה 2616 ש"ח לנקודת זכות, ו-2.25 שרובנו מקבלים - זה בדיוק הסכום שרשום).

קצבה: זה בדיוק הפרשות המעביד.
זיכוי 45א זה בדיוק 35% מהקצבה (עד לתקרה), והסכום שהותר שיצא זהה לסך הזיכויים (חישבתי את המס שאני צריך לשלם לפי טבלת מדרגות מס בקיזוז הזיכוי 45, ללא קיזוז נקודות זיכוי, שכבר מגולם בשכר - זה יצא בדיוק ה"מס מגיע").

רק לשאלותיי - האם החישוב של יתרת המס (ניכויים במקור) - זה שלי ושל בת הזוג? נראה שכן.
לגבי סה"כ הזיכויים - האם החישוב שלי נכון (מיסוי לפי מדרגות מס, בהתקזז עם הזיכוי של סעיף 45א בלבד).

אם כן, אז נראה שאין בעיה של מיסוי במקרה זה.

בכל מקרה, חשוב לי לדעת לבצע זאת עצמאית.
איך פונים לפקיד שומה בנושא זה?

אני צריך להכיר בדיוק אילו טפסים צריך למלא, על מנת להגיש למס הכנסה את הדו"ח.

תודה.

למעלה