החזר פיצויים.

שיווקי

New member
החזר פיצויים.

בדברי עם נציג ממס הכנסה, הובהר לי, שבמידה ואני רוצה לפדות כספיי פיצויים (מביטוח מנהלים) פטורים ממס - הכספים הנותרים צריכים להיות מיועדים לקצבה.

במידה רוצה לפדות את כל הכספים, כולל כספי קצבה (חרטה מקצבה), אני צריך להגיש תלושיי שכר עדכניים באותה העת, ואז המס יחושב בהתאם.
למה לא להחיל את המס כפי שהיה באותה העת סמוך לפיטורין?

זה נראה לא הוגן בעליל, ואפשר קצת להתקמבן על הכספים (בתזמון מתי בדיוק אני משחרר קצבה. אם זה יהיה בגיל מבוגר, שכנראה אשתכר פחות, או בזמן של אבטלה - כדאי בזמן זה).

מה משתלם עבורי כלכלית במידה ואני רוצה לשחרר את הכסף ולשלם את המס הנמוך?

תודה.

תשובה

אכן בעת משיכת כספי פיצויים בוחנים את המס השולי שלך לאותה שנה.
לכן אם בכוונתך למשוך את הכספים, בהחלט מומלץ לפדות אותם כאשר הכנסותיך נמוכות.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

שיווקי

New member
איזה מס שולי?

האם זה בהתייחס ל-3 תלושים האחרונים? לגבוה מבין התלושים בשנה (גם אם בחודש ינואר).
מה לגבי תלוש של חודש דצמבר שניתן בחודש ינואר (אם אגיש בינואר, זה יחשב שנה נוספת)?

כן, האם אפשר לפדות פיצויים אחרי 10 שנים למשל? (אם יש גבול, כמה זמן אני לא מושך פיצויים)?

אם אני מושך פיצויים פטורים ממס בלבד, ובשנה לאחר מכן הרווחתי פחות - האם אני יכול לפדות את שאר הפיצויים? מה קורה אם הפיצויים שלא שחררתי (שחייבים במס - האם הם "אבודים")?

תודה.

למעלה