משיכת תגמולי עובד-מעביד בקרן פנסיה.

ori241

New member
משיכת תגמולי עובד-מעביד בקרן פנסיה.

אני בן 39 ואני מעוניין למשוך את התגמולים הנ"ל מקרן הפנסיה היות ואני ממש צריך כסף כי יש לי אבא חולה המון שנים בטרשת נפוצה והוצאות הטיפול בו גדולות, הוא נכה מקסימלי. אני כבר 3 חודשים לא עובד ,לא מגיע לי אבטלה. מדובר בסכום של בערך 20 אלף שח.

האם אני יכול למשוך את התגמולים בלי מס עקב זה שיש לי אבא חולה?

כמו כן יש ברשותי תיק ניירות ערך, האם זה יכול לחבל בסיכויים או שאין קשר בין הכנסות מעבודה להכנסות משוק ההון? הכסף זה משוק ההון זה כסף אותו אני מייעד לדירה בעתיד.

תודה רבה!

תשובה

שלום רב,
על פי סעיף 34.(ב)(3) - אם ההוצאות הרפואיות בשנת המס של העמית או של קרובו, גבוהות ממחצית ההכנסה השנתית שלו, הסכום שתשלם קופת גמל על חשבון התגמולים ללא מס, לא יעלה על סכום ההוצאות הרפואיות.
לשימוש בסעיף זה אין קשר לתיק ההשקעות בשוק ההון.

התשובה ניתנה על ידי אוהד וייגמן, שותף מנהל ב- WE חברה לביטוח.
ממונת תחום יעוץ פנסיוני בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

ori241

New member
תודה! רציתי לשאול עוד שאלה...

עברתי על ההוצאות הרפואיות של אבי והן לא מגיעות למחצית ההכנסות מעבודה שהיו לי השנה אז ארד מזה.
אני כבר 3 וחצי חודשים לא עובד ובטח גם לא אמצא החודש כי זה חודש חגים, הבנתי שאני יכול לבקש משיכה של תגמולי-עובד מעביד בלי מס בשל מיעט הכנסות, הבעיה אבל שב3 חודשים האחרונים (ועדיין) היו לי סכומים של עשרות אלפים ואף מאה אלף שח פלוס שיושבים בעו"ש.
&nbsp
האם זה יכול לפגוע בסיכויי הבקשה? או שאין קשר כי אני לא עובד? תודה!

למעלה