מגן מס על הפסדי הון בבורסה בארה"ב

redharel

New member
מגן מס על הפסדי הון בבורסה בארה"ב

שלום רב, במהלך ה-5 שנים האחרונות עסקתי בהשקעות באופן עצמאי(לא חברה) דרך ברוקר אמריקאי. באותן השנים בחלק מהזמן הייתי שכיר בעבודה אחרת.

במהלך אותן שנים, צברתי הפסדים(בכל שנה ושנה) ולעולם לא דיווחתי למס הכנסה.

האם יש חובת דיווח על השקעות בבורסה בחו"ל על אף שאין רווחים?
האם יש טעם במידה ולא חובה לדווח, כן לדווח למס הכנסה?
האם אני יכול להמתין לשנה שכן תהיה רווחים ואז במידה ואחזיר את ההפסדים, רק כשיתחילו הרווחים נטו להתחיל לדווח?

במידה ואתחיל למשוך כספים חזרה לחשבון הבנק בארץ, האם הבנק לא יתחיל לשאול שאלות ואף לדווח למס הכנסה על כסף שנכנס לחשבוני?

בברכה
הראל

דיווח על השקעות בחו"ל

ככל שהיו לך רק הפסדים אין חובת דיווח, יחד עם זאת , בכדי שתוכל לקזז את הפסדים מול רווחים שיהיו לך בעתיד חלה עליך חובה להגיש דוח למס הכנסה . לא תוכל לדרוש את ההפסד מבלי להגיש דוח.
בעת החזרת הכספים לארץ יתכן והבנק ידרוש ממך אישור רו"ח / יועץ מס כי הכספים הללו דווחו לרשויות וכן מה מקור הכספים.
שים לב, כי גם אם היו הפסדי הון, ייתכן והיו הכנסות מריבית ודיבידינד על ניירות הערך.

התשובה ניתנה על ידי ג'נט סורי, יועצת מס.
ממונת תחום מקצועי (משותף) בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

redharel

New member
תודה על המענה רק אוסיף

שלא היו לי דיבידנדים משום מניה במהלך השנים הללו ולא קיבלתי אף פעם ריבית כולשהי.

כשאת אומרת רווחים בעתיד מדובר על רווח שנתי או שמדובר על תקופה קצרה יותר?

לגביי הבנק, הכספים עברו מהבנק עצמו אל הברוקר, כך שמקור הכספים ידוע להם, השאלה אם לא יתחילו לשגע אותי כמו שאת אומרת להביא אסמכתאות של רו"ח וכו?

אם הבנתי נכון, מה שאני צריך לעשות זה מילוי דו"ח של שנים קודמות ואיתו לגשת למס הכנסה? יש מספר לטפסים שאני צריך למלא? איזה חומר עליי לספק להם?

בברכה

המשך תשובה

אם לא היו הכנסות אחרות אז מעולה !
בעיקרון על רווח הון מחו"ל יש חובת דיווח חצי שנתי וכן שנתי אבל כשמדובר בהפסדים הדיווח הוא ברמה השנתית .
נכון הבנק יכול לדרוש אישורים למינהם ... אין מה לעשות בגלל הגברת האכיפה של הרשות להלבנת הון.
עליך למלא דוח רגיל, כולל טופס 1301, נסגח ג' ונספח ד' לדוח.
מהברוקר יש לבקש end year statement ו- capital gain and losse לכל שנה.
כמובן שעם הגשת הדוח למס הכנסה יהיה עליך לדווח על כל ההכנסות שלך ושל בת זוגך .

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

redharel

New member
קודם כל תודה רבה על העזרה

השירות לקוחות של הברוקס שואל אותי איזה טפסים אני צריך
1099/ 1042S/ other? ובאחר הוא מתכוון שאני צריך לחולל את הדוחות במחולל הדוחות שמוציא לי את כל הפעילות שלי שמסתכם במאות עמודים, משהו לא הגיוני פה. אני צריך עזרה להבין ולהסביר להם מה אני צריך, השמות שנתת לי לא אומר להם כלום.

בברכה

המשך תשובה

1099 מופק למי שהוא בעל אזרחות אמריקאית .
1042S - מופק למי שלא מחזיק באזרחות אמריקאית.
רק שטופס 1042 מחיל רווחים מדיבידנד וריבית ולא מתייחס לרווחי הון.שכן רווחי הון חייבים במס במדינת התושבות.
לכן אם קיימת אופציה להפיק לך גם טופס 1099 וגם טופס 1042 זה יהיה מעולה.
ואז משם אתה צריך לחלץ את הנתונים.

redharel

New member
תודה רבה על המידה

נתונים יש לי מהדוחות הרגילים השאלה היא מה אני צריך להציג למס הכנסה?

באיזה משרד את עובדת והאם אתם מספקים את השירות של טיפול בדברים כאלה?

בברכה
הראל

המשך תשובה

אני לא יודעת איזה דוחות "רגילים" אתה מתכוון, מס הכנסה מבקש דוחות מסויימים ... אלה שציינתי בתשובתי הקודמת.
אני בעלת משרד סער סורי פתרונות מיסוי - ואני מספקת גם את השירות שאתה צריך.

למעלה