שאלה בקשר להחזרי מס הכנסה.

שאלה בקשר להחזרי מס הכנסה.

שלום.לאחרונה לבקשת אמי הקשישה הצטרפתי כבעלים לחשבון הבנק שלה(עד כה הייתי מיופה כח בחשבון).
אמי מגישה כל שנה מיוזמתה, דו"ח שנתי ומקבלת החזרי מס בגין שוק ההון היות וגובה הכנסתה השנתית מאפשרת קבלת החזרי מס.
כעת כאשר גם אני רשום כבעל החשבון כיצד יתאפשר המשך קבלת החזרי המס בגין שוק ההון היות וני"ע בחשבונה הם שלה בלבד ואני הצטרפתי בשל סעיף "אריכות חיים " בלבד.
האם יש להודיע למס הכנסה הבהרה במכתב מצורף לדו"ח השנתי על הוספתי כבעלי החשבון בנק ,ולהודיע כי ני"ע בחשבון הן שלה? האם מס הכנסה צפוי ליצור בעיה לגבי המשך החזרי המס למרות שמדובר בני"ע של אמי ?
אודה להנחיה מצידכם כיצד לפעול בנושא כדי שאמי תמשיך לקבל את החזרי המס כפי שמקבלת שנים רבות בגין שוק ההון.

בעלות משותפת בחשבון בנק

שלום רב,

על אימך למלא טופס 2421 ולהעבירו למדור בכרטסת במשרד פקיד השומה הרלוונטי. מצ"ב קישור לטופס:
https://taxes.gov.il/TaxesFormsList/itc2421.pdf

התשובה ניתנה על ידי אהוד ברק, יועץ מס.
חבר בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

תודה רבה על תשובתך.שאלת המשך קטנה ברשותך.

אני מפקיד לחשבון המשותף עם אמי דמי שכירות חודשיים, מדירה בבעלותי ,המהווים סך שנתי של 3.5% מסך היתרות בחשבון (זה הסכום היחידי שאני "תורם" לחשבון).שאר היתרות בחשבון לרבות כל הרווחים מני"ע נזקפים לאמי (יש לנו גם מיסמך מהבנק המציין את היתרות טרם כניסתי כשותף לחשבון).האם בטופס 2421 אני אמור להצהיר כי חלקי בחשבון המשותף הוא 3.5% בלבד והיתר 96.5% הוא חלקה של אמי ? (זאת למרות שכל ההכנסות משוק ההון הן שלה ?).

תשובה

שלום רב,

לקבלת מענה לשאלתך יש לפנות לייעוץ פרטני.

התשובה ניתנה על ידי אהוד ברק, יועץ מס.
חבר בפורום המיסים של לשכת יועצי המס.

**היעוץ שניתן הוא כללי ואינו מהווה יעוץ משפטי או יעוץ חשבונאי או תחליף ליעוץ מקצועי. לקבלת יעוץ מומלץ להפנות את מלוא הפרטים העובדתיים ליועץ מס חבר לשכת יועצי המס בישראל.

למעלה