החלום ושברו

שחר רו1

New member
החלום ושברו

אחרי שנתיים של טיפולי פוריות נכנסתי להריון, שבועיים לפני גיל 45 מה שאיבה האחרונה שלי. לא יכולה לתאר את האושר שהרגשתי. הכל הלך טוב, הכפלות מעולות, שק, דופק בשבוע 6.אחכ גם בדקתי בשבוע 7 ו 8. הכל היה בסדר. פתאום הכל התחילו לי צמרמורות קור, הלכתי לרופא משפחה, אמר לי לנוח. יומיים איכ הלכתי למיון, סתם הרגשה לא טובה. במיון לא הבינו למה הגעתי אם אין כאבים ואין דימום. הרופא בודק, לוקח שתן ודם ואז עושה אולטרסאונד ואני חושבת לעצמי שבת, שיסיים מהר ונלך לטייל. אבל הוא שותק ואני מתחילה להילחץ, הוא אומר מצטער אני לא רואה דופק. צרחתי כמו מטורפת.
למחרת חזרתי, קיבלתי ציטוטק ואושפזתי, כי זה הפרוטוקול בבית חולים הזה, 48 שעות אח"כ לא היתה תגובה וביקשתי גרידה. אתמול הייתי אצל רופא נשים כי שוב היו לי צמרמורות, בדק אותי בדיקה מקיפה ואמר שהרחם נקי.
איך באמת ניתן לדעת שהרחם נקי ואין הידבקויות? יש לי 2 מוקפאים אחרונים. לא מפתחת ציפיות גבוהות לגביהם. בינתיים מנסה להתאושש, קשה מאוד

Eco12li

New member
אוי אני כל כך מצטערת על האבדן שלך

וזה קשה גם כי הדרך להשיג את ההריון היתה קשה.
למה את לא מפתחת ציפיות למוקפאים? יש לי בן עוד מעט בגיל 4, שהיה עובר מוקפא, וגם את ההריון שאיבדתי בשבוע 24 השגתי ממוקפאים..
לגבי ההידבקויות, אולי שווה לוודא בהיסטרוסקופיה שהכל תקין,.. בכל מקרה תשבי עם רופא פריון ואני מאמינה שהוא ימליץ על בדיקות רלוונטיות במידת הצורך
תרגישי טוב ובהצלחה

שחר רו1

New member
תודה

העוברים שנותרו לא באיכות גבוהה וגם מה הסיכוי שבגילי איקלט שוב. ברור שאחזיר אותם, ככל הנראה אעשה לפני כן היסטרוסקופיה, מה שיעכב את כל התהליך. יש בי חלק שרוצה כבר לשחרר מחלומות על ילד נוסף ולהתפנות לכל אותם דברים שהיו ברקע בשנתיים האחרונות.
אני לא יכולה לעשות היסטרוסקופיה לפני המחזור נכון? הגיוני שאין טעם כי המחזור מנקה אתו שאריות וכו'

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

אכן החלום ושיברו.
אכן קשה מאוד.
אני מנסה רק להבין בפן הפיזי- הפסיק הדופק. לקחת ציטוטק ואושפזת. לא היתה תגובה וביקשת גרידה. בבדיקה חוזרת אמרו שהרחם ריק. לא הבנתי. איך ריק? היו דימומים? יצא משהו? כי כתבת שלא היתה תגובה. אודה להבהרות. אמורים להיות הרבה דימומים.
כי לפני שמנסים להתאושש, למרות הקושי העצום, צריך אכן לוודא שההפלה הסתיימה. קודם כל בהיבט הפיזי.

חיבוקים

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

שחר רו1

New member
אנסה להסביר

פסק הדופק, הגעתי לבית חולים, הציעו קודם ציטוטק, על פי הפרוטוקול שלהם זה במסגרת אשפוז. לקחתי 2 כדורים באופן וגינלי. בדקו אחרי 24 שעות, השק נותר בשלמותו. הציעו לחכות עוד 24 שעות ובזמן הזה עדיין הייתי מאושפזת. אחרי 48 שעות שלא היתה תגובה לציטוטק והשק נותר בשלמותו, גם אני וגם הרופא בבית חולים הציע גרידה.
יומיים אחרי הגרידה הייתי בבריאות האשה כי היה לי קר כל הזמן, אז עשו לי או ובדיקות נוספות וראו שהרחם ריק והכל תקין.

שירהד1

Member
מנהל
אה, או.קיי-

עברת את הגרידה. בדרך כלל ההמלצה היא לעשות בדיקת אולטרסאונד 3 שבועות לאחר הגרידה או לאחר המחזור. אבל אם כבר עברת את הבדיקה ואמרו לך שהכל בסדר- אז אין סיבה לפי דעתי לחזור על הבדיקה, אלא אם כן רופא/ה אומרים לך אחרת.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

משתתפת בצערך

קראתי את כל מה שנכתב בשרשור הזה ובמקביל שלו בפורום פוריות.
מעבר להשתתפות בכאב הגדול שאת חווה, רוצה לשתף מנסיוני בענייני שאריות והידבקויות (מתוך 8 הפלות שעברתי, ב-4 היו שאריות וב-2 אחרות היו הידבקויות).

שאריות בדרך כלל ניתן לראות בבדיקת אולטרסאונד רגילה. ההמלצה הכללית היא לעבור בדיקה כזו אחרי הוסת הראשונה.
מאחר ונבדקת כמה ימים אחרי הגרידה, סביר להניח שאין לך שאריות, אבל בכל זאת כדאי לעבור בדיקה נוספת אחרי הוסת.

הידבקויות בדרך כלל ניתן לראות אך ורק בהיסטרוסקופיה.
לא הייתי מחזירה את העוברים הנותרים, מבלי לעבור לפני כן היסטרוסקופיה. התזמון של ההיסטרו צריך להיות לאחר הוסת הראשונה.

קראתי כאן על נשים שעברו היסטרוסקופיה בשיטת see and treat, ללא הצורך באבחנתית ואז קביעת תור נפרד לניתוחית.
באופן אישי לא טופלתי בשיטה הזו.
בהפרדת הידבקויות עברתי אבחנתית, ניתוחית ואז שוב אבחנתית.
בהוצאת שאריות עברתי ניתוחית בלבד ללא אבחנתית לפניה או אחריה.

אם תרצי, אוכל להמליץ על שני הרופאים שאצלם עברתי היסטרוסקופיות.

שחר רו1

New member
תודה, עברתי בעצמי היסטרוסקופיה

פעם ראשונה לאחר גרידה שעברתי לפני שלוש שנים, אז מצאו שארית והיו גם הידבקויות, זה היה בשבוע 19. ולאחר מכן אבחנתית כדי לראות שהכל בסדר ואני יכולה להתחיל טיפולים.
לפני שנכנסתי להריון הזה עברתי שוב אבחנתית, סתם רציתי לוודא שהכל תקין. הכל היה תקין. אני אכן אעבור אבחנתית לפני שאחזיר את המוקפאים אבל מתלבטת איפה. את הקודמים עשיתי אצל גולדשמיט, שהוא כמובן מעולה. אבל אני גרה במרכז ושוקלת אולי לבצע אצל מומחה פה באזור שיש לו הסדר עם הכללית.
אצל מי עשית?

אצל גולדשמיט ואצל דר' גיא רופא

אני יודעת שלגולדשמיט אין הסדר לאבחנתית עם הכללית, אבל יש לו הסדר לניתוחית.
בזמנו לדר' רופא לא היה הסדר עם הכללית, אבל אולי הדברים השתנו.

אצל גולדשמיט עשיתי 3 ניתוחיות ואת כל האבחנתיות (אבחנתית ראשונה היתה רק אחרי ההפלה השישית).
אצל דר' רופא עשיתי גרידות והיסטרוסקופיות ניתוחיות ובנוסף הוא היה הרופא המלווה שלי במהלך חלק מההריונות.

מבין עשרות הרופאים שבדקו אותי וטיפלו בי לאורך שנות האובדנים, שניהם ניצבים בפסגה - הן מבחינת מיומנות מקצועית והן מבחינת היחס והרגישות כלפי המטופלת.

שחר רו1

New member
היסטרוסקופיה

למה בעצם אני לא יכולה לעשות היסטרוסקופיה לפני המחזור? כי זה אומר שאוכל להחזיר מוקפאים רק במחזור השני

מצטערת כ"כ עבורך

קראתי את ההודעה שלך ואת התגובות.
את הרוב כבר כתבו לך ואוסיף רק מעט מנסיוני - היסטרו אבחנתית נעשית בימים שאחרי הוסת ולא לפניה, ע"מ שניתן יהיה לראות את פני הרחם ולראות אם יש אי סדרים במבנה שלה (אצלי נוצאה מחיצה לאחר קיסרי והידבקויות אחרי חלק מהגרידות שעברתי). רירית הרחם מפריעה לראייה ולכן הבדיקה נעשית בימים שאחרי הוסת וטרם הביוץ, לפני שהרירית נבנית ומתעבה שוב.

גולדשמיט אכן לא בהסדר עם כללית לאבחנתית, אם כי יש מקרים בהם הקופה כן תשתתף וכדאי לשוחח עם מזכירתו ענת ולשאול אותה לגבי זה. הוא גם עובד בהסדר עם רוב הביטוחים הפרטיים, אם זה עוזר לך.

לגבי המוקפאים - לא הייתי לוקחת שום סיכון עליהם ומחזירה רק אחרי אישור שהכל נקי מההיסטרו.
ישנם ילדים רבים שנולדו מעוברים שהחלו כבינוניים לשמחת כל מי שבטיפולים, אז מחזיקה לך אצבעות.

מה שויקטור כתבה

ובנוסף, אצל חלק מהנשים במידה ויש שאריות, הוסת מוציאה אותן ואין צורך בהתערבות כירורגית.

דרך אגב, אם את מחזירה על בסיס טבעי או חצי טבעי, אני חושבת שאולי ניתן לבצע החזרה באותו החודש של ההיסטרוסקופיה, במידה ואין שאריות/הידבקויות.
מאחר והאבחנתית אמורה להיות מתוזמנת לשלב מוקדם יחסית במחזור (אחרי סיום הדימום, אבל לפני הביוץ), היא לא אמורה להפריע לפעולות שמבוצעות אחריה.

שחר רו1

New member
תודה לכולכן

אחכה בסבלנות למחזור, מבינה שהוא מאחר להגיע אחרי גרידה ומופיע רק לאחר 6 שבועות. אני אלך גם לביקורת בעוד שבועיים, שזה ייצא 3 שבועות לאחר הגרידה, אז הרירית כבר אמורה להתעבות לא?
אני בהחלט אעשה היסטרוסקופיה.
בהזדמנות זו אשאל אם מישהי שמעה על ד"ר יובל קאופמן, שמבצע באסותא חיפה היסטרוסקופיה?

למעלה