בדיקות

irinka2

New member
בדיקות

היי, שלום לכולן!
שוב תודה על כל העצות שנתתן לי בשאלה הקודמת שלי :)
מאז הספקתי לצאת לתחרות ואפילו לנצח במקום ראשון ושלישי בקטגוריות שונות.
הלכתי לרופא, ביקשתי בדיקות. הוא הביא לי הפניה להיסטרוסקופיה אבחנתית ולבדיקות גנטיות, וגם לבדיקת קרישיות.
עכשיו לשאלה:
בדיקות קרישיות אני פשוט הולכת למעבדה ועושה כמו בדיקת דם רגילה, לפי מה שהבנתי מהרופא.
אבל לגבי 2 ההפניות האחרות לא הבנתי לאן אני בכלל צריכה ללכת איתן. לגנטיקאי? אני לא כל כך מוצאת מידע באתר של הקופה איך אני אמורה לקבוע תור ולמי בשביל לממש את ההפניות האלה. אני במכבי, אם למישהי יש נסיון.

אני חושבת לעשות קודם את הבדיקת קרישיות ולפי התוצאות לראות מה לעשות עם שאר הבדיקות.

אולי השאלה שלי נראת קצת מוזרה או משהו, אבל אני לא כל כך רגילה ללכת לרופאים ולהתעסקת עם המערכת הזאת.... אני ירוקה לגמרי בנושא אז אשמח לכל תובנה בעניין :)

שירהד1

Member
מנהל
שמחתי לקרוא לגבי התחרויות! כל הכבוד!!

לגבי הבדיקות הגנטיות- את מתכוונת לבדיקות של המחלות הגנטיות שעושים לפי המוצא? לא עשית את הבדיקות הללו לפני ההריונות?
בזמנו היתה אחות טיפת חלב במסגרת מרכז בריאות האישה שנתנה לי את ההכוונה לגבי אילו בדיקות גנטיות עליי לעשות.
אם את מתכוונת למשהו אחר, אז תפרטי כדי שאבין. אולי את מתכוונת לבדיקת קריוטיפ שלך ושל בעלך? כי זה משהו אחר.
בקיצור- תסבירי טוב יותר למה את מתכוונת.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
ובכל מקרה-

ממליצה לחזור לרופא ולשאול אותו להיכן את אמורה לפנות לגבי הבדיקות, והאם ממליץ על מישהו מסויים או מקום מסויים. אם הוא נתן לך את ההפנייה לבדיקות, מן הסתם הוא יכול לומר לך היכן עושים אותן. לא?

שירה דוד
09-7749028

irinka2

New member
כתוב בהפניה

תחום שירות: גנטיקה
מטרת ההפניה: הצורך בברור כרומוזמלי לבני הזוג
&nbsp
אני צריכה לפנות עם זה לגנטיקאי?
נכנסתי לאתר של מכבי, ובתחום הגנטיקה יש רופאים בודדים בלבד בכל הארץ. אז זה נראה לי מוזר שהוא התכוון לזה. אולי הכוונה למשהו אחר? אני לא יודעת. אני לא מבינה כלום.
&nbsp
גם לבדיקות קרישיות, פתאום אני מגלה שצריך לקבוע תור. לקבוע תור, לבדיקות דם. זה מתסכל. לא ידעתי את זה. באתי לעשות בדיקות דם כמו שאני עושה רגיל והאחות אמרה שככה אי אפשר, שצריך תור. מאיפה אני אמורה לדעת את כל הדברים האלה? אוף. זה ממש מבאס ומתעצבן וקשה. אני לא יודעת בכלל איך משתמשים במערכת הרפואה פה. אני בריאה בדרך כלל והולכת לרופאים לעיתים כל כך רחוקות שאין לו מושג מה לעשות עכשיו כשיש לי מלא הפניות.

שירהד1

Member
מנהל
נכון, יש המון בירוקרטיה מעצבנת...

"צורך בבירור כרומוזומלי לבני הזוג" נשמע לי כמו בדיקת קריוטיפ. אני עשיתי בזמנו באסותא, וזה עלה בסביבות ה-1000 ש"ח. בעלי עשה דרך הקופה שלו (מאוחדת). אני בכללית וכדי לעשות את הבדיקה, הייתי צריכה לחכות לתור ליעוץ גנטי, שזה לוקח כמה חודשים, ונראה לי מיותר לחכות את הזמן הזה, אם אפשר לשלם סכום סביר. ולכן עשיתי באסותא. תוך שבועיים קבעו לי את התור, ותוך חודש היו התשובות. אצל בעלי זה לקח די מהר- גם משהו כמו חודש וחצי-חודשיים.

בדיקות קרישיות- בזמנו אפשר היה לעשות חלק דרך הקופה וחלק קבעתי תור ב"מאיר" לביצוע שאר הבדיקות.

כשלא יודעים משהו- פשוט שואלים. אם אינך יודעת למי לפנות- תשאלי. את הרופא שלך, את האחות בקופה, את רופא/ת המשפחה. אני בטוחה שהגורמים הללו ידעו להפנות אותך.
בכל קופה זה אחרת, ולכל קופה יש את המדיניות שלה. עדיף לשאול את הגורמים המוסמכים לכך במסגרת הקופה.

שירה דוד
09-7749028

למעלה