מחקר בנושא חווית אובדן הריון בקרב גברים (נוסח מעודכן)

Mariafo

New member
מחקר בנושא חווית אובדן הריון בקרב גברים (נוסח מעודכן)

ערב טוב,
לאחר קבלת הערה על אופן ניסוח השאלות, הן שונו כך שיהיו בעלות אופן פנייה רגיש יותר. אני מנתצלת מעומק הלב אם נגרמה מועקה או צער למי שהספיק לענות על השאלון במתכונת הקודמת.
ופונה שוב למשתתפי וחברי הפורום:
אציג את עצמי שוב שמי פורטנוי מריה ואני אחות מוסמכת.
במסגרת לימודיי לתואר שני בסיעוד אני עורכת מחקר העוסק בחווית אובדן ההריון מנקודת הגבר.
תחום אובדן ההריון הינו מוזנח הן בחברה והן בקרב הצוותים המקצועיים המטפלים בחדרי הלידה ומחלקות הנשים ואני מקווה כי מחקר זה יתרום להעלאת המודעות לגברים וזוגות החווים אובדן קשה זה.
אני מקווה כי בעזרתכם יתאפשר לי להגיע לכמה שיותר אנשים אז אודה על כול עזרה גם פרסום בפייסבוק והעברת המחקר הלאה.
תודה רבה!

https://forms.gle/XFNTxQes1js1hzJr8

כל הכבוד לך על שינוי הניסוח

ההבדל הקטן עשוי להיות שמיים וארץ עבור העונים, והמאמץ שלך ממש לא מובן מאליו.
תודה

את מקסימה!

את לא הסטודנטית הראשונה שמבקשת מחברי וחברות הפורום למלא שאלון, אבל אני די בטוחה שאת הראשונה שבאמת התייחסה להערות שחברי הפורום כתבו, ובטוחה שאת הראשונה שממש טורחת ומתייעצת עם המנחים שלה לגבי שינוי הניסוח.

לפני שאני מתייחסת לניסוח המתוקן, משתפת אותך בתמצית של ההיסטוריה המיילדותית שלי. בתוך קצת פחות מ-7 שנים עברתי:
הפלה עקב הפסקת דופק ספונטנית בשבוע 8.
לידת חי במועד.
הפסקת הריון יזומה בשבוע 21 עקב ממצא גנטי.
הפסקת הריון יזומה בשבוע 13 עקב ממצא גנטי.
הפלה עקב הפסקת דופק ספונטנית בשבוע 9.
הפלה עקב הפסקת דופק ספונטנית בשבוע 7.
הפסקת הריון יזומה בשבוע 13 עקב ממצא גנטי.
הפלה עקב הפסקת דופק ספונטנית בשבוע 8.

עברתי על הנוסח המתוקן והפעם נתקעתי בהיגדים 22, 26, 27 ואח"כ גם בהיגדים 32, 36, 37.

הבעיה שלי עם המקטע הראשון של ההיגדים, זו הגדרת המוות.
כל ההפלות שלי היו לפני מה שהרפואה מגדירה כסף החיות (שבוע 24), ולכן מבחינתי העוברים לא מתו.
אני מודעת לכך שאני מדחיקה את שלבי ההתפתחות של העוברים ואני עושה זאת בכוונה, על מנת שאוכל לשרוד.
אני לא מסוגלת לבקש מבעלי להתייחס להיגד: אני חש חסר ערך מאז שהוא/ היא מת/ה.

הבעיה שלי עם המקטע השני של ההיגדים, היא שההיגדים מתאימים למי שעברו לידה שקטה עקב מוות תוך רחמי בשבוע מתקדם, והרבה פחות מתאימים למי שעברו הפלות שליש ראשון והפלות יזומות לפני סף החיות.
אני מתאבלת וכואבת את אובדנם של העוברים, אבל אני לא מסוגלת להגדיר את עצמי כאמא מתאבלת על עובר שהפסיק להתפתח בשבוע 8 או על עובר שבחרתי להפיל בגלל ממצא גנטי. מבחינתי בהקשר של אובדן הריון, אמהות מתאבלות הן נשים שעברו מוות תוך רחמי מחודש שביעי ואילך.
גם במקרה הזה, אני לא מסוגלת לבקש מבעלי להתייחס להיגדים כאלה, שבהם הוא אמור להתייחס אל עצמו כאל אב מתאבל.

מעבר לכך, נתקלתי בבעיה להשיב לשאלות שנוגעות לאובדן ההריון - ביחיד - לעומת האובדנים הרבים שאנחנו חווינו וקושי להתייחס להפלה ספציפית בתור האובדן (היחיד): האם זו ההפלה הראשונה, האם זו שהסתיימה בשבוע המאוחר ביותר, האם זו דווקא ההפלה האחרונה?
חוויית האובדן שלנו היא חוויה מתמשכת ולא חד פעמית. אין לי מושג איך ניתן להתאים אותה לשאלון שלך.

ברור לי שלא ניתן להתאים את השאלון לכל קונסטלציות האובדנים האפשריות.
כרגע נראה לי שקהל היעד שהכי מתאים לשאלון, הוא מי שעברו מוות תוך רחמי בשבוע מתקדם.

הרגישות שבתגובות שלך שבתה את לבי ואני מאחלת לך המון הצלחה

Mariafo

New member
תודה

קודם כול אני רוצה לומר לך כמה שאני מצטערת על האובדנים שלך. הלוואי והיו לי מילים לנחם או לעזור אך אני יודעת שאין כאלו, ואם אומר אותן אלו יהיו מילים ריקות מאחר ואני יודעת עד כמה שהן לא עוזרות. אני רק מקווה, שלאט לאט הזמן עוזר לך להחלים.
כפי שאמרת לא ניתן להתאים את השאלון לכול מקרה, שהרי כול מקרה הוא ייחודי.
בכול אופן אני רוצה להודות לך מקרב לב על תגובתך, אני מאמינה כי כול תגובה, הערה והארה משפרת הן את המחקר והן תורמת ללמידה שלי כחוקרת.
תודה רבה ��

Deergus

New member
רציתי לציין פרספקטיבה אחרת

ראשית, אני מעריך מאוד את הפתיחות והרצון להקשיב. למרות שיש לי הערכה רבה לכל מי שהגיב לך, דווקא במקרה שלי - מרגיז אותי כשמתייחסים לאובדן שלי כ׳עובר׳ ולא כתינוק. ייתכן וזה בגלל השלב המאוחר (שבוע 34), ייתכן וזה בגלל מי שאני.
&nbsp
אני חושב שעשית נכון כששינית את השאלון ללכלול גם את המילה עובר וגם את המילה תינוק. לו היית מוחקת לגמרי את המילה תינוק - אני לא הייתי מגיב לשאלון.
&nbsp
מעבר לכך, השאלון מבורך. כשאנחנו חווינו את האובדן, הרגשתי מאוד שבתור הגבר, אנחנו נשארים בצד. אני שמח לראות שמישהי חוקרת נושא כל כך חשוב. המון בהצלחה!
&nbsp

Mariafo

New member
רק רוצה להגיד

רק רוצה להגיד שאני משתתפת בצערך , ומודה לך מאוד!

למעלה