שבוע מורכב וקשה..

onemorechild

New member
שבוע מורכב וקשה..

אני כבר חצי שנה אחרי לידה שקטה בשבוע 24. זה היה הריון שלישי ויש לי בבית שני ילדים מושלמים.
לפני חודש וחצי החלטנו לחזור לטיפולי פוריות, טיפול ארוך שהתניע מאד לאט, בסיומו שאיבת 14 ביציות מהם התפתחו 10 עוברים. עד כאן סבבה.
אבל בסופו של דבר הוחזר עובר אחד ביום 3, ושרדו רק 2 נוספים ליום 5 שם הוקפאו.
העובר לא נקלט, עשיתי ביום רביעי בטא שלילית.. ובנוסף לבאסה בשבת חגגנו יום הולדת לבתי הבכורה וכל הסיפורים על הלידה שלה החזירו אותי חצי שנה אחורה ליום הנורא הזה של הלידה השקטה, ועם כל השמחה שיש בחגיגה עם כל המשפחה, מצאתי את עצמי על סף דמעות לא אחת..
ידעתי שאכזבה מכשלון בטיפולים עלולה להחזיר אותי אחורה, אבל זה פשוט הציף מדי..
הייתי חייבת לשתף.. תודה..

מובן שהיית מוצפת

נשמע שעבר עלייך חודש מאוד ארוך ואינטנסיבי.
מאוד קשה לתחזק בו זמנית תקווה וציפיות וגם מוכנות נפשית ופיזית לבשורות רעות.
כשמוסיפים לקלחת את חגיגות יום ההולדת ואת החיבור ללידה השקטה שעברת, ברור שלא ניתן לעמוד בעומס הרגשי בלי להתפרק מעט בדרך.
מזכירה לך שמותר להתפרק, שעברה בסך הכל חצי שנה.

כמה מאכזב

מבינה מאד את הקושי שלך ומסכימה עם מרעישה, אפשרי לעצמך וגלי עבור עצמך אמפטיה והכלה, את רק חצי שנה אחרי לידה שקטה וטיפולי פוריות בפני עצמם הם קשים מאד נפשית ופיזית.

לגבי הנתונים שחלקת על הטיפול, 14 ביציות זה מעולה, 10 הפריות זה נתון נפלא ומאד אופטימי.
יש מקום לשוחח עם הרופא המטפל ולעלות שיח לגבי האיכות של העוברים שנוצרו והסיבות האפשריות לכך שלא שרדו.
אני חוקרת וקוראת הרבה בנושא, מפאת היותי מטופלת פוריות כעת גם וממה שקראתי, עוברים רבים לא יגדלו ליום 5 בתנאי מעבדה ויתכן שברחם חלקם היו ממשיכים לגדול ולהתפתח. אין מספיק נתונים היום לכאן או לכאן.
כן יודעים להגיד שעובר יום 5 (בלסטו) הוא בודאות עובר איכותי ועם סיכויי השרשה גבוהים ביותר של עד 50% ולכן יש הגיון בלנסות לגדל לפחות חלק מהעוברים ליום הזה, אבל אולי כדאי לשקול להקפיא חלק אחר כבר ביום 3 ולאפשר להם את המשך הגדילה ברחם, אם יהיה צורך וכך להיות מכוסים מכל הכיוונים. עדיף לא לשים את כל הביצים בסל אחד. סיכוי טוב מאד שהרופא המטפל יציע את זה בעצמו בטיפול הבא, שהרי זה הכל נסוי וטעייה וחשוב להפיק לקחים מכל סבב, אבל ממליצה לדבר איתו ולהחליט יחד. זה יתן לך תחושה של שליטה גם בטיפול ובהחלטות.

שירהד1

Member
מנהל
כל התחושות מאוד מובנות

יכולה לכתוב מגילות על כל האירועים המשפחתיים, כולל ימי ההולדת של ביתי הבכורה ובני השני, מסיבות חנוכה, אירועי ומסיבות סוף שנה- בהם התערבבו להם כל הרגשות- השמחה על מה שיש, והכאב הנוראי והצורב על מה שאין.
כתבת שמצאת את עצמך על סף דמעות, ואילו אני יכולה לספר לך שאני לא הייתי על סף דמעות, אלא אשכרה עם דמעות ואשכרה עם בכי (תמיד הכנתי איזושהי דרך מילוט לאיזשהו מקום בחוץ או מבודד כדי שאוכל לבכות בשקט עד שהפרץ ירגע).

אז את אנושית. ואת חווה המון רגשות, ואת מוצפת, וזה הכי מובן והכי לגיטימי.
לא כתבת לנו מה היו נסיבות הלידה השקטה. אם תרצי- תכתבי.
בכל מקרה, אני מקווה שאת מוקפת בסביבה תומכת. פעמים רבות מומלץ גם להיעזר באשת מקצוע לצורך עיבוד כל התחושות והרגשות.

קבלי חיבוקים

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

onemorechild

New member
תודה לכולכן - קצת תשובות

הלידה השקטה היתה בעקבות הפסקת דופק ספונטנית ככה"נ כשבועיים לפני שגילינו את זה באולטרסאונד. כל הבדיקות שעשינו העלו שהכל היה תקין (גם בנתיחה) הועלתה סברה שהשלייה היתה קטנה מדי ולכן בהריון הבא במידה שיהיה כזה - אטופל בקלקסן.
שני הילדים הגדולים שלי (בת 5 ובן 3) נולדו לאחר טיפולי IVF שניהם כעוברי יום 5 שהוחזרו ואף פעם לא קרה לנו שכל כך הרבה עוברים לא שרדו עד יום 5..
אני מקווה להחזרה מוצלחת יותר של הבלסטוציסט המוקפא בטיפול הבא..
חשבתי להפסיק טיפול פסיכולוגי כי הרגשתי שאני כבר מספיק חזקה להתמודד - מסתבר שעוד קצת קשה לי אז נחכה עם זה עוד קצת..
אני לא מרגישה בנוח עם ההרגשה הזו שהדמעות נמצאות בקצה הגרון ומציפות בלי שליטה. אולי אאמץ את קעיון נקודת המפלט ששירה הציעה

ושוב תודה שאתן כאן

שירהד1

Member
מנהל
אויש, כמה עצוב

טוב שאת מטפלת בעצמך. קחי גם בחשבון שבתקווה שאכן יהיה הריון נוסף, הוא ילוו בחרדות רבות יותר מאשר הריון שאינו לאחר אובדן הריון.
ואת חזקה ואת מתמודדת. להיות מטופלת בטיפול רגשי כלשהו זה לא משהו שמראה על חולשה. בכלל לא.
יש כל מיני נקודות וזמנים בחיים שאנו זקוקים לסיוע כזה או אחר, וזה בסדר גמור.

זכרי שגם אנחנו פה לכל דבר ועניין.
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

למעלה