שאלה בקשר לכמות דימום בהפלה טבעית, שבוע 6

Caitriona

New member
שאלה בקשר לכמות דימום בהפלה טבעית, שבוע 6

הי לכולן,
אני שייכת לפורום פוריות אבל לצערי הדבר שהכי חששתי ממנו קרה והיום אני מוצאת את עצמי כאן.
הרקע בקצרה- החזרה של עובר קפוא לפני יותר מחודש, אולטרסאונד לפני עשרה ימים שהראה שק הריון ריק בשבוע 6.
מיום שבת שעבר (שבוע) דימום כבד עם קרישי דם, לא עושה סימנים שעומד להפסיק. דווקא בדיוק כשחשבתי שמתחיל להרגע- גם היום וגם אתמול שני קרישי דם ענקיים (אחד כנראה השק) ואחריהם שוב דימום מסיבי.
זה נורמלי שהדימום כלכך ממושך? כלכך מסיבי?
מתי זה כבר ייגמר?
ושאלה נוספת, אני כבר שבועיים לא עושה ספורט- גם הייתי חולה בוירוס בטן מזעזע, אח"כ התחילה ההפלה ועכשיו אני גם מצוננת. ברור שאני לא בשיאי...
חשבתי מחר לחזור להתאמן אבל עכשיו שוב התחילו התכווצויות ודימום כבד. אז אני משערת שזה לא חכם, נכון?
איזה ייאוש. זה פשוט לא נגמר.

מנסה לענות

היי, עברתי הפלה טבעית אחת שבה הדימום להפך, היה ממש מועט. אני זוכרת שהרופא אמר לי שאם הדימום יהיה חריג וכבד ללכת להיבדק. אני מניחה שרב הסיכויים שהכל בסדר אצלך אבל אם יש חשש, אפילו קל כדאי ללכת להיבדק.
ותאמיני לי אני גם כל כך מבינה את הרצון להמשיך הלאה... זה עוד יקרה

ציטה 9

New member
משתתפת בצערך. עצוב מאוד.

הגיוני שהיהי דימום כזה אם ההפלה טבעית ולא לקחת כלום. ליתר ביטחון הייתי קופצת למיון נשים של קופת החולים שלך, סתם בשביל להיות רגועה.
לגבי התעמלות - אני בדעה שצריך לתת לגוף להחלים ולנוח ממש. אחרי חמש כאלה, לא מתחברת לאמירה ש"למחרת את כמו חדשה". צריך לתת לזה מקום, גם פיזית.
שולחת לך כוחות.

איזו אכזבה קשה
.

קרישי דם, גם אם גדולים, הם אכן סימן להאטה מעט של דימום, הדם נקרש כי הוא עומד יותר לפני שיוצא וזה סימן שיש האטה בדימום.
מקווה שבימים הקרובים תחושי הקלה משמעותית.

אצלי בהפלה הטבעית שעברתי, הדימום נמשך שבועיים כדימום קשה והמשיך כהכתמה עוד כשבוע. הכל יכול להיות.
אם את מודאגת וזה מטריד אותך, את יכולה תמיד ללכת להיבדק אצל רופא מיון בקופה, ללא תור.

רוצה רק להוסיף הבהרה קטנה שבתקווה תקל עלייך מעט ואולי על אחרות שקוראות - שק ההריון בשבוע 6 וגם 7 הוא קטנטן ממש. זה נראה משמעותי באולטרסאונד, אבל בפועל זה מילימטרים בודדים ופחות מסנטימטר 1 בגודל ולא ניתן לראות אותו בעין רגילה כשיוצא החוצה. הוא יצא כחלק מהדם וההפרשות.
זה חשוב להבין גם כי יש נשים שמודאגות שאולי לא יצא אם אין להן קרישי דם גדולים, וזה לא כך.
קרישי דם משמעותם שהדימום מאט, הדם עומד יותר לפני צאתו ולכן מקריש.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

אכן הדימומים עלולים להיות כבדים מאוד וממושכים מאוד.
כמו תמיד, אצל כל אחת זה אחרת. יש כאלו שהדימומים של ההפלה סבירים ומסתיימים תוך שבוע, ויש כאלו שהדימומים אצלן כבדים ולוקחים זמן רב.
אצלי, למשל, בשבוע 6 עם שק הריון ריק- לקחתי ציטוטק, והדימומים היו כבדים במשך שבועיים, ולאחר מכן המשיכו והמשיכו והמשיכו לאורך שבועות ארוכים....

בכל מקרה שאת חוששת או לא בטוחה- פני לרופא/ה שלך או לרופא/ה במיון במרכז בריאות האישה אליו את שייכת.

ספורט- התשובה ברורה....תני לגוף זמן. תני לדימומים לעבור, ואז חיזרי לשגרת האימונים (הלוואי עליי המסירות שלך לעניין זה).

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

Caitriona

New member
תודה לכן

שאלתי את הרופא שלי היום והוא אמר שאכן קורה שיש דימום ממושך.
אני אמורה להגיע אליו לאולטרסאונד בהמשך השבוע (גם אם ימשיך הדימום) למעקב בכל מקרה.
היום בבוקר נראה שיש קצת רגיעה. אולי בסופ"ש היה הגל האחרון? לא יודעת.
מה שאני לא מבינה זה איך יש כלכך הרבה דם? הרחם הרי עוד כלכך קטן. מאיפה כל הדם הזה מגיע?
אתמול פשוט היתה לי נקודת שבירה. אני רק רוצה לחזור להרגיש רגיל, ללבוש מכנסיים בהירים (ולא שחור כל הזמן- אני פוחדת שתהיה תקלה...), חצאיות. שלא לדבר על לחזור לשחות.
החודש וחצי האחרונים היו פשוט מערבולת רגשית- בהתחלה שמחה מהבטא, אח"כ היא דשדה והתאוששה לסירוגין- אז כל הזמן תקווה וייאוש. בסוף ההודעה על השק הריק- שלא הייתה כלכך מפתיעה לאור הבטא אבל אפשרה לי כן לתת פורקן לכל הלחץ שהיה לפני. ואז כבר רק רציתי שזה ייצא באופן טבעי, ועכשיו גם זה לא נגמר.
לא רוצה כל פעם שאני הולכת לשירותים להיזכר שיש לי הפלה.

למעלה