הפלה+פעמיים הריון כימי

yaelushka4

New member
הפלה+פעמיים הריון כימי

היי ,
אנחנו זוג נשוי קרוב לשנה
נכנסתי להריון פעם 1 - הריון כימי שהסתיים אחרי שבוע בערך.
חודש אחרי-הריון שני שנמשך עד שבוע 11 אך לא היה דופק בכלל- רק שק הריון ושק חלמון, הסתיים בהפלה טבעית בדימום בבית ויצא תוכן ההריון בדימום.
לאחר כמה חודשים- גילוי הריון בבדיקה ביתית חיובית אך לאחר כמה ימים דימום הווסתי הגיע - שוב היה הריון כימי.
אנחנו נורא חוששים ומעוניינים לעבור את כל הבדיקות שאפשר כדי לגלות האם יש בעיה ואם כן- להתחיל לטפל.
רציתי להתייעץ למי שמבין ויכול לעזור,
האם המצב שלנו נחשב כ-הפלות חוזרות? ומהן הבדיקות שצריך לבצע? האם הן כוללות בסל הבריאות? מאד אשמח ואודה להתייחסות ותשובות
תודה מראש

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדני ההריון

לפני תשובות- כמה שאלות:
1.בני כמה אתם? גיל הוא דבר קריטי בכל הקשור לענייני ילודה.

2.ההריון השני- את מתכוונת שלא היה עובר בכלל? כי כתבת "לא היה דופק- רק שק הריון ושק חלמון". האם בשבוע 11 זו היתה הבדיקה הראשונה של אותו הריון, או שלפני כן היתה עוד בדיקה וכן ראו משהו, ואם כן- אז מה ראו ומתי? כל פרט הוא חשוב...

3. האם את בריאה? יש מחלת רקע כלשהי?- סוכרת, לחץ דם, קרישיות יתר (אצלך או אצל מישהי במשפחה הקרובה- אמא, אחות, דודה), מחלות אוטואימוניות, חוסר איזון של בלוטת התריס...

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

עונה

הי יקרה,
אני מצטערת על האובדן שחווית ועל ההריונות הכימיים.
הריון כימי אינו נספר כהפלה. מדובר במצב רפואי בו הביצית המופרית לא מצליחה להשתרש ברחם. מצד אחד הזרע והביצית אכן נפגשו והתאחדו בחצוצרה, מצד שני העוברון לא הצליח להשתרש בדופן הרחם והוא נפלט ביחד עם הרירית כאשר מגיע המחזור. על פי רוב הסיבה לאי ההשתרשות היא מנגנון הברירה הטבעית של הגוף. הבטאות בהריונות כימיים לרוב נשארות נמוכות מאד (עשרות בודדות) והמחזור מאחר בכמה ימים.
זו תופעה מאד מתסכלת ולא נעימה, נשים שמנסות להיכנס להריון לרוב מזהות את ההריונות הכימיים (לי היו שניים שאני יודעת עליהם), אבל נשים שלא נמצאות בנסיונות בהרבה מקרים אפילו לא יודעות שהיו בהריון והמחזור מתעכב מעט.

בירור מקיף להפלות חוזרות נעשה לרוב לאחר 3 הפלות. זה לא המצב במקרה שלכם.
הבדיקות הבסיסיות שניתן לבצע בשלב זה הן בדיקת זרע לבעל ופרופיל הורמונלי לך (=בדיקת דם פשוטה שנעשית ביום 2-4 למחזור ומאפשרת להעריך את מצב הרזרבה השחלתית).

פינת העידוד:
אני מכירה רק אשה 1 שלא עברה הפלה - חברה טובה מאד שלי שהיתה בהריון פעם אחת וילדה תאומים.
חוץ ממנה כל אשה - כל אשה שאני מכירה עברה הפלה. אמא שלי. דודה שלי. סבתא שלי. אחות שלי. 3 חברות שלי. 4 חברות של בעלי. כמה אמהות חברות מהגן של הילדים. אם תתחילי לשתף תגלי שאת לא לבד בסירה המעיקה הזו.
הפלה אחת לא אומרת כלום לגבי הסיכוי שלך להקים משפחה.
אני שולחת לך חיבוק חם ומקווה שתזכי בקרוב להריון תקין.

Kim54

New member
קרה לנו בדיוק אותו הסיפור...

אנחנו נשואים 3 שנים ובשנתיים האחרונות עברתי הריון כימי, לאחר מכן הריון שהסתיים בשבוע 9 (ללא עובר - בסוף נחשב כהריון מולארי) ואח"כ שוב פעם הריון כימי.
ההריון הכימי האחרון היה בספטמבר. אנחנו מאז ממשיכים לנסות.
עברתי כבר את כל הבדיקות האפשריות כולל בדיקת קרישיות.
כל הרופאים שהייתי אצלם, אמרו לנו פשוט להמשיך לנסות, ואנחנו ממשיכים.
עדיין אין הריון אבל אני באמת אופטימית שהכל זה סטטיסטיקה רעה.
חייבים להמשיך להאמין ככה כדי להישאר שפויים.

בכל מקרה, אם תרצי לדבר בפרטי אז בכיף! נוכל לחזק אחת את השניה :)
מאחלת לך שבקרוב מאוד תתבשרי בבשורות טובות! כולנו!

למעלה