אניגמת הרירית

אניגמת הרירית

אולי למישהי יהיה רעיון...

אני ממש לא מבינה מה קורה לרירית שלי.
בהיסטרוסקופיה הכל תקין. כתוב במפורש רירית תקינה (לא לגמרי ברור לי מה זה אומר).
ההורמונים תקינים. האסטרוגן אפילו בצד העליון של הסקאלה.
שלב לוטלי 14 יום תקין....

אבל רירית 6 והדימום החודשי נמשך תכלס יומיים.

נסיתי כבר אסטרוגן לנרתיק, לא עזר. ניסיתי אסטרוגן בבליעה גם לא עזר וגם עשה לי תופעות נוראיות.

מה זה יכול להיות? יש מצב שזה פשוט ישתפר יום אחד?

(מזכירה גרידה בשבוע 16 לפני 10 חודשים, ו3 הריונות כימים מאוד מאוד קצרים מאז)

אם אני מבינה נכון סביב 8

כביכול 6 הוא גבול תחתון ולא לא אפשרי להריון אבל לגמרי בצד הנמוך מאוד של הסקאלה.
העיניין שיש מצב שזה עושה לי את הבעיות.

שירהד1

Member
מנהל
אבל הבדיקות תקינות,

מה אומר/ת על כך הרופא/ה שלך? האם תקין? ואם כן- אז איך מסבירים את הדימומים המאוד קצרים של הוסת?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

זהו שלא מסבירים

בעצם נשארתי בלי תשובה. כביכול הכל תקין. אבל ברור שמשהו פה לא תקין.

נכנסתי ל4 הריונות ולא לקח לי בחיים יותר משלושה ניסיונות. לא היה לי אף הריון כימי.
פתאום, סך הכל חצי שנה אחרי שנכנסתי להריון הרביעי שהופסק בשבוע 16, אני לא מצליחה כבר 10 חודשים להיכנס להריון והיו לי 3 הריונות כימיים. אז עם כל זה שאומרים שזה הגיל שלי (38) כמה יכול להיות שהשתנה בחצי שנה?

מוסיפה שהרירית במבנה תלת שכבתי.

אז לכאורה אני במינימום התקין רק שהתוצאה על הפנים....

האם מדדו לך עובי רירית לפני כל הסאגה?

כחודשיים אחרי הפלת הציטוטק הראשונה שלי, הגעתי למיון עם כאבי בטן ומדדו רירית בעובי 5.5 מ"מ.
בדיעבד הבדיקה הזו בוצעה כשכבר הייתי בהריון (ימים ספורים לפני האיחור והסטיק הביתי). אותו הריון הסתיים בידיים מלאות.

מאז אותו הריון לא יצא לי לבדוק עובי רירית בחודש שבו נקלטתי, אבל ברור לי שכל ההריונות שלי היו עם רירית צנומה יחסית.

בפורום פוריות יש טענה שסלק מעודד עיבוי רירית. נראה לי ששווה לך לפחות חודש אחד לנסות לאכול הרבה סלק או לצרוך כמוסות סלק (לי יש של סולגאר).

תודה על התגובה, לא זכור לי שמדדו לי לפני כל הבלאגן

איכשהו זכיתי ולא היו לי בעיות לפני זה. אז לא בדקתי אף פעם כלום.
מה שכן, הווסתות שלי תמיד היו מאוד מועטות. רק שאני לא זוכרת בדיוק עד כמה. אני כן זוכרת שיכולתי להשתמש בפד אחד ביום לו רציתי... ואני גם זוכרת שהן לא היו ארוכות רק שלא חושבת שרק יומיים. אז אני מניחה שכנראה לא הייתי בעלת רירית מטורפת גם לפני זה.

הרופאה אמרה שרירית 6 לא מונעת הריון אבל איכשהו משהו לא מסתדר לי כבר 10 חודשים. ונכנסתי להריונות מאוד בקלות סך הכל חצי שנה לפני כל הסאגה הזאת. אז ברור לי שמשהו לא בסדר.

את יודעת מה הכוונה רירית תקינה בהיסטרוסקופיה? הרי באים בימים שהרירית לא בשיאה.

לצערי אני שונאת סלק ושונאת לבלוע כמוסות גדולות. את רואה שיפור ברירית שלך בזכות הסלק?

גם אצלי תמיד היה מועט יחסית

אבל עם השנים ועם כל מה שעבר על הרחם שלי (ואולי גם עם הגיל) הוסתות נהיו קצרות ודלילות אפילו יותר.

אני חושבת שבהיסטרו בודקים שאין הידבקויות או ממצאים אחרים על הרירית שעלולים להפריע ולכך מתייחסים כשכותבים שהרירית תקינה, פחות לעובי שלה.

לעניין הסלק, אני מודה שאני לא מתמידה בצריכה, ובכל מקרה לא נמצאת במעקב אחר עובי הרירית כך שאין לי מושג האם משפר את מצב הרירית שלי באופן דרמטי.
אבל קראתי כמה נשים בפורום פוריות שכתבו שאצלן בהחלט היה הבדל משמעותי בין חודש עם סלק לחודש ללא סלק.
הקפסולות של סולגאר לא ענקיות, אבל הן די גדולות.
אני בגישה שגם אם צריכת הסלק לא תועיל, היא כנראה לא תזיק. בהתחשב במה שכבר עברתי, אני מוכנה לבלוע קפסולה אחת ביום בתקווה שאולי זה יעשה את ההבדל - בעיקר בשלב ההיקלטות וההשתרשות, נראה לי שזה לא רלוונטי להמשך ההריון.

תודה יקרה

בעיקר מה שמוזר זה שההריונות הכימיים האלו זו בעיה שצצה פתאום. וכל הזמן מנסים להגיד שזה הגיל שלי. לי פשוט נראה מוזר שחצי שנה עושה הבדל כזה של שמים וארץ באיכות הביציות.

אני גם מוכנה רעיונית לבלוע קפסולה. רק שהרפלקסים שלי חושבים אחרת ויש לי נטיה להקיא את הכדורים תוך כדאי בליעה.זה היה לי תמיד אז אי אפשר להאשים את הגרידה בזה....

אני אלך לראות כמה גדולות הקפסולות ואולי אנסה דיקור חודש חודשיים. בעיקר נורא נורא נמאס לי העיסוק הזה בהריון שלא מגיע. והמקום שזה תוקע את החיים בו. בטוחה שאת מבינה אותי.

הכי הכי מבינה את המשפט האחרון שלך

לצערי אני לא מאמינה שתצליחי לראות את גודל הקפסולות דרך הצנצנת הכהה שגם מכוסה במדבקה כמעט בכל שטחה.
אני יכולה לנסות להעלות מחר תמונה של קפסולה ליד מטבע כדי שתוכלי להעריך את הגודל.

די גדול, אבל יותר קטן מהפרנטל שלהם

מה שקל לי בקפסולה של הסלק, זה שהיא מצופה בחומר דמוי פלסטיק. אם אני משהה אותה שניה בפה מלא מים, היא מחליקה בגרון ולא נדבקת, כך שלא נוצר אצלי רפלקס הקאה שלפעמים כן קרה לי עם הפרנטל של סולגאר.

שירהד1

Member
מנהל
את מוסיפה מידע ממש חשוב ורלוונטי-

המידע הרלוונטי הוא לגבי הווסתות הרגילות שלך, לפני כל הבאלגנים. זה מידע שמשנה את נקודת המבט, ומחזק את המסקנה שאין בעיה עם הרירית.

אני מבינה אותך היטב. גם אני הייתי שם. בניסיון להבין ולחפש תשובה להפלות. לא תמיד יש תשובה, ולפעמים- התשובה לא מובילה לפתרונות (כמו במקרה שלי- עוברים דפוקים...). לא אמרו לי מעולם כלום על משהו לא תקין ברירית. תמיד אחרי אחרי הסאגה- הייתי נבדקת ואמרו: "הרחם תקינה, הרירית תקינה". ובכל זאת- עוד הפלה ועוד הפלה.....
אני מעיזה לומר שאם כל הבדיקות תקינות, והרופאים שלך לא רואים שום בעיה ברירית הרחם- אני חושבת שכדאי להניח לזה, ולהבין שאכן הרירית בסדר.
אין טעם לחפש בעיות איפה שאין בעיה.

זו כמובן רק דעתי, והיא נסמכת על המידע שנתת, אבל אינה מחליפה התייעצות רפואית נוספת, באם את מעוניינת בכך.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

הרופאה שלי לא אמרה שהיא לא רואה שום בעיה ברירית

ההיפך. היא אפילו ניסתה לתת לי כדורים לעבות אותה. זה פשוט לא עזר לי.
הבדיקות לכאורה תקינות. זה בדיוק העניין. זה משהו לא בסדר גבולי שכזה. ולא נותנים לי ממש תשובות.

אני חושבת אולי לנסות דיקור.

וכמובן תודה רבה על ההתייחסות!

Eco12li

New member
לי תמיד אמרו מעל 8

אבל אצלי הכי עבה 6 ממ ושני הריונות תקינים עם לידות במועד וילדים מתוקים,
אבל גם הריון שלישי שהסתיים בלידה שקטה בשבוע 24

תודה על התגובה

מצטערת מאוד שזה מה שקרה לך. נאמר לך שההריון הסתיים בגלל עובי הרירית?

למעלה