NIPT לא תקין

שירהד1

Member
מנהל
אצל כל אחת החוויה עם הלמינריות היא שונה-

ההחדרה שלהן כואבת, אך רמת הכאב היא שונה מאישה לאישה.
עבורי זה היה עינוי סיני נוראי. אין לי מילים אחרות לתאר את זה. זה לא היה קשור לרופאה עצמה. היא היתה מקסימה והיתה סבלנית. גם ככה אני סובלת בזמן בדיקות ואגינליות רגילות, וגם עברתי שני קיסריים, וצוואר הרחם לאחר ניתוחים שונה מעט במבנה שלו, ולכן זה מקשה על ההחדרה.
אני לא יודעת איך לשחרר פיזית בדברים הללו. ישר מתכווצת נורא, השרירים מתכווצים באופן לא רצוני, ולכן הסבל הוא בל יתואר.
מישהי אחרת, שעברה לידות רגילות, ויודעת איך לשחרר את השרירים- תעבור זאת הרבה יותר בקלות.

גם התגובות הפיזיות לאחר ההחדרה הן שונות מאישה לאישה- לי ישר התחילו כאבי תופת. ממש צירים. הייתי באשפוז, מחוברת לאינפוזיה של בן דוד של מורפיום, אבל היו צריכים להפסיק לי את זה בשלב די מוקדם, כדי לנקות את הגוף לפני ההרדמה המלאה. כך שגם בקטע הזה ממש התייסרתי פיזית.

יש כאלו שכמעט ולא כואב להן לאחר ההחדרה, קצת התכווצויות כמו של מחזור סטנדרטי, קצת אופטלגין וזהו.

יש לי חברה שעברה את הפרוצדורה הזו באותו בית חולים, בשבוע יותר מתקדם ממה שאני עברתי, ועברה זאת ממש בצורה חלקה מבחינת הכאבים. אגב, היא גם עברה קיסריים, אבל איכשהו כן הצליחה להרפות בזמן החדרת הלמינריות. גם אחרי ההחדרה ועד לגרידה היא חזרה הביתה ולקחה בסך הכל אופטלגין וזהו.

כולי תקווה שאכן תעברי זאת בקלות יחסית בהיבט הפיזי. הדוגמא שלי לא מייצגת. תמיד אצלי הדברים צריכים להיות באיזשהו אקטרים
.

אגב, לאחר שהתעוררתי- לא היו כאבים. ההתאוששות הפיזית היתה מהירה.

המשיכי לעדכן.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

בוקר טוב - עדכונים ועוד כמה שאלות על גרידה

אני כבר מתכוננת ל99% ידיעה שזה קורה, וזה עוזר לי קצת להעביר את הזמן, על אף הכאב הנפשי הנוראי שאני חשה.
תזכורת אהיה באמצע שבוע 15.

יש לי שתי אופציות לגבי היכן לבצע את הגרידה :

1. ביום שני בבית חולים מדיקל סנטר דרך הביטוח הפרטי שלי , על ידי פרופ' מאוד נחשב שלא פגשתי מעולם. הוא שוחח איתי בטלפון , היה ממש נחמד, ביקש שאגיע יום קודם לקליניקה שלו כדי שיחדיר לי את הלמינריות. שוב, לא פגשתי אותו , לא מכירה את הצוות הרפואי שם וכו'. לא עולה לי כסף כלל.

2. ביום חמישי (4 ימים לאחר מכן) בביח ציבורי בו הרופא הפרטי שלי עובד כמנהל מחלקה, שם אבצע מחר את הסיסי שליה. שם אני מכירה חלק מאנשי הצוות. אבל - לא יודעת מי ישים את הלמינריות ולא יודעת מי בפועל ינתח ויבצע את הגרידה (בוודאות לא הרופא שלי כי זה לא התחום שלו).

בשני המקרים - למינריות יום קודם. גם מזה אני חוששת מאוד , מהכאב, גם ככה קשה לי, אז להרגיש כאב פיזי מבחינתי זה נורא. אשמח לטיפים אם יש לגבי זה גם..... עברתי לידה שקטה עם בלון בעבר אבל בסיטואציה ממש ממש שונה .

אשמח לעזרה... בתחושת בטן כדאי לסיים ביום שני ולא להמתין 4 ימים נוספים , השאלה כמה הצוות הרפואי קריטי (לא אומרת שתהיה בעיה במדיקל פשוט לא מכירה , למרות שזו רפואה פרטית לכל דבר)

תודה אם קראתן עד לפה !!

אני הייתי הולכת על הפרטי

בעיקר כי זה מוקדם יותר, וכל יום המתנה מרגיש כמו נצח.
אבל גם כי את יודעת מי הולך לבצע את הפרוצדורה וזה יוצר תחושת שליטה ובטחון במצב שבו בעצם אין לך שום שליטה.

אני מבינה את הצורך שלך להתכונן לתרחיש הרע, זה בדיוק מה שאני עושה בכל פעם שאני בהריון. כולל את הפעם שבה שאלתי את הרופא שלי על גרידה בשבוע 13, בזמן שבכלל הייתי בשבוע 7. כולל לחשב מתי יהיה סיסי שליה וגרידה, רגע אחרי שיש לי בדיקה ביתית חיובית.
באופן אישי אני מעדיפה להיות פסימית ואז להיות מופתעת לטובה, מאשר להיות אופטימית ואז להיות מופתעת לרעה.

בגלל שאני הייתי איתן רק שעתיים, אני לא יודעת לתת טיפים לגבי התמודדות עם הלמינריות.
אני יודעת שחלק מהנשים מתאשפזות ללילה בגלל הכאבים. לא יודעת איך זה אמור לעבוד אם תעברי את הגרידה באופן פרטי.

בהצלחה בבדיקה מחר.

ענבר234

New member
הייתי בוחרת בתור הקרוב יותר

הי,
אין לי נסיון עם למינריות רק עם ציטוטק (עברתי שתי גרידות בשבועות יותר מוקדמים).
אני חושבת שהצוות חשוב לתחושת הבטחון הכללית אבל אין ספק שמי שמבצע את הפעולה הוא הגורם המשמעותי ביותר. אני מסכימה עם מרעישה בשקט שכדאי לעבור את הגרידה כמה שיותר מהר (במידה ואכן תצטרכי לעבור אותה). אני כמעט יכולה להבין מה את מרגישה עכשיו. מלבד שתי הגרידות עברתי הפסקת הריון בשבוע 30. אני זוכרת את תחושת חוסר האונים הקשה מנשוא. זה לא פשוט בכלל גם מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית אבל אבל אני גם בטוחה שאת תהיי בסדר! מחזיקה לך אצבעות שתוצאות הבדיקה יפתיעו לטובה ואנחנו כאן בשבילך לשמוע ולתמוך

N a y o b i

New member
הפסקת הריון בשבוע 17

צר לי על מה שאת עוברת, ועברתי את אותו הדבר לפני שבועיים בדיוק.
שקיפות עורפית לא תקינה עם סיכון של 1:3.
ביצעתי סיסי שלייה בשבוע 14+1 בעיקר בגלל החשש להמתין למי שפיר ואז לעבור לידה שקטה.
המתנתי לתשובות 10 ימים והגעתי לועדת להפסקת הריון באיכילוב בשבוע 16+1. בשל השבוע המתקדם הם התחשבו וקבעו לי תור יחסית מוקדם והפסקת ההריון הייתי בשבוע 17+1 עם אשפוז של שני לילות ושימוש בשתי מנות של ציטוטק.
מקווה שיעבור בשלום. באמת לא קל.

ענבר234

New member
זה היום נכון?

חשבתי עלייך הבוקר, בדיקת סיסי השילייה היא היום? מאחלת לך שיעבור בשלום

כן, אני אחרי

האמת שהייתי מאוד מאוד לחוצה .
מאוד.
בפועל , לא היה נורא בכלל מבחינה פיזית.
הרופאים שאלו אם אני מבינה שלא יהיו הפתעות מחר (עם קבלת התשובות). כמובן שאני יודעת ,ועניתי שכן.
בסוף הבדיקה בכיתי , הרופא שאל אם כאב, אמרתי שלא. הסיבה שבכיתי היא כי הסתכלתי על המסך של ה us. וזו למעשה היתה פרידה מהילד שלי. זו הפעם האחרונה שאראה רותו זז. הוא אפילו נופף לי עם היד. זה היה קורע לב.

שאלה,אני באותו מצב..

שלום לך

אני יכולה לכתוב לך בפרטי?היום קיבלתי תוצאות שקיפות והוריפיי.אפילו אין טעם ללכת לסיסי שיליה.אמרו לי שהועדה הקרובה בבית חולים ציבורי תיהיה רק עוד שבועיים.אני כבר שבוע 12 פלוס.אחרי לידה שקטה בחודש תשיעי לפני שמונה חודשים.איך אפשר להקדים את התור?גם באסותא התורים ארוכים.רוצה כבר להיות אחרי כל זה.הכאב הוא חונק.

למעלה