לפני תור לרופא...

לפני תור לרופא...

בנות יקרות שלום,
הייתי שמחה להיעזר בכן ולשמוע מנסיונכן לפני שאני הולכת מחר לרופא לאחר הפלה שניה.
אתחיל מזה שיש לי שני ילדים (בני 6 ו-4) בבית שנולדו בהריונות תקינים. לפני שנה בדיוק עברתי הפלה ראשונה (ספונטנית) בשבוע 6. לקח לי הרבה זמן להחליט שאני רוצה שוב לנסות, למזלי נקלטתי בנסיון הראשון אבל גם ההריון הנוכחי לא צלח ועכשיו אני בעיצומה של ההפלה השניה שהחלה בתחילת שבוע 7. הרופא במוקד ישר אמר לי שככל הנראה לא ישלחו אותי לבירורים אחריי שתי הפלות וכנראה שזה עניין של גיל (בת 37) ואין באמת מה לבדוק...
אני מרגישה שחייבת לעשות בירור לפני שמנסה שוב... התחושה שלי שמדובר בעניין הורמונלי... ב-10 שנים האחרונות השלב הלוטאלי של המחזור שלי מאוד קצר ומתחילות הכתמות הרבה לפני המחזור עצמו. בנוסף, גם ההריונות התקינים שהיו לי התחילו בדימומים בשבועות הראשונים אבל לא ייחסתי לזה חשיבות בזמנו כי הכל המשיך באופן תקין. עכשיו לאחר שתי הפלות יש לי חשד שמדובר במחסור בפרוגסטרון....
האם לדעתכן כדאי בשלב זה לבקש בירור מלא-כולל קרישיות יתר, קריוטיפ וצילום רחם או להסתפק בבדיקה הורמונלית?
המון תודה לעונות

nela11

New member
היי

משתתפת בצערך על האובדנים. אני בכל זאת הייתי מבקשת בירור מעמיק. הרופא שלי שלח אותי לבירור כזה כשהייתי בת 34 או 33 אחרי הריון אחד כימי והריון אחד של שק הריון ריק, ואישרו לי את כל הבדיקות מהקופה. למרות שהוא חשש שלא יאשרו את הכל, כי לפעמים מתעקשים שבירור כזה (במיוחד קריוטיפ והצמתת סרומים) ייעשה רק אחרי 3 הפלות. לדעתי חבל לאבד את הזמן היקר, אולי ימצאו משהו שניתן לטפל בו בקלות יחסית. שיהיה בהצלחה רבה!

תודה ומוסיפה..

תודה רבה! נראה לי שאכן אבקש בירור מעמיק.
מישהי יודעת האם בעיית קרישיות היא מולדת או עלולה להתפתח עם הגיל?

איתך בכאב

לא יודעת לענות מה כדאי לבדוק. תמצאי רופא שאת סומכת עליו ותאמיני בו.
לגבי שלב לוטאלי קצר זה לדעתי דורש בדיקה והיא פשוטה . אני עשיתי בדיקה של הפרוגסטרון 7 ימים אחרי הביוץ כי חששו שיש לי פרוגסטרון נמוך. ואפשר גם לעשות שוב בדיקה יומיים שלושה אחרי אם את חוששת שהוא תקין ואז צונח מוקדם מדי סהכ זאת בדיקת דם פשוטה ממש.

לשאלתך, יש קרישיות מולדת ויש קרישיות נרכשת. אז אכן יכולה לצוץ באמצע החיים.

קשה מאוד לעבור הפלות רצופות. אצלי היתה הפלה בחודש חמישי ומאז הריונות כימים ואני מבינה את הכאב שלך והאכזבה העמוקה. מאחלת לך ידיים מלאות בקרוב.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדני ההריון

אכתוב בנקודות, כדי להיות ממוקדת:
1. שתי הפלות ברצף מהסוג שאת מתארת, עם כל הצער והכאב שהן מביאות עימן, עדיין נחשבות נורמטיביות מבחינה סטטיסטית בכל הקשור לעולם הילודה. נשמע נוראי? נכון, אבל זו האמת הביולוגית.

2. לרוב מתחילים לבצע בירור הפלות לאחר 3 הפלות ברצף (בתקווה שכמובן לא יהיו לך).

3. אני מאלו שלא חושבות שצריך לרוץ ולבצע כל בדיקה אפשרית, אלא לחשוב ולהתייעץ עם רופא/ה שמפעיל/ה שיקול דעת מקצועי.

4. צילום רחם בכלל לא עושים כחלק מבירור הפלות חוזרות (ושתי הפלות מהסוג שתיארת עדיין לא נחשבות "הפלות חוזרות"), אלא כחלק מבירור בעיות פוריות (מה שכל מקרה אין לך...).

5. אם תרגישי יותר בטוחה להתחיל ולנסות שוב לאחר בירור פרופיל הורמונאלי- אז תעשי את הבדיקה. מדובר בסך הכל בבדיקת דם פשוטה. אם זה מה שירגיע אותך- אז תעשי אותה.

אנא עדכני בהתפתחויות.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

תודה רבה על התמיכה. מעדכנת...

אחריי ביקור אצל הרופא- הייתי בטוחה שהכל מאחורי כמו פעם קודמת, אחריי דימום של יותר משבוע אבל בבדיקה נצפה עדיין שק עובר ברחם, כך שאצטרך לעבור ככל הנראה גרידה
זה תפס אותי מאוד לא מוכנה ולא הפסקתי לבכות כל היום... הרופא אמר שניתן לחכות עוד שבוע כי הדימום נמשך אבל אני כבר בספק.
לגביי הבדיקות הוא אמר שייתן לי אם זה ירגיע אותי אבל הוא בספק אם יש בעיה. ציין את עניין הגיל ושכיחות ההפלות...
לגביי בדיקות הורמונליות הוא ממש שלל את העניין ואמר שהוכח שתמיכה עם נרות פרוגסטרון הי רלוונטית רק למטופלות IVF ורופאים נותנים את זה סתם...
נראה לי שאחריי הגרידה אלך לחוו"ד נוספת.
תודה רבה בנות על התמיכה...

שירהד1

Member
מנהל
באסה שהצד הפיזי עוד לא מאחורייך,

מסכימה עם הרופא שלך לגבי הגישה הרפואית.
זכותך ללכת לחוות דעת נוספת, וייתכן שיגידו לך אותם דברים וייתכן שיגידו לך דברים אחרים. תלוי מי הרופא/ה ומה הגישה.
בסופו של דבר את זו שתצטרכי לנווט את הספינה הזו:).

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

למעלה