לא יודעת מה לחשוב

ronishe

New member
לא יודעת מה לחשוב

הי, לפני כמה חודשים הייתי בהריון שהסתיים בשבוע 7 פלוס ללא דופק.. היום אני שוב בהריון בשבוע 8. מבינה עמוק בפנים שגם ההריון הזה נגמר, כל השבוע האחרון פסקו כל תסמיני ההריון . בחילות, עייפות, גודש , כאב הראש שמלווה אותי תמיד בהריונות. ככה היה פעם קודמת ולכן אני מניחה שזה המצב גם הפעם. היום יש לי תור לרופא לראות מה המצב, מכינה את עצמי לזה שזה נגמר .. אני בת 40 , ואחרי 2 ניסיונות כאלו מתחילה להרגיש שאולי זה לא יקרה כבר... מכירות מקרים שגם אחרי כמה הריונות ללא דופק היה הריון תקין? ממליצות אולי להתחיל טיפולים ? יש לי 2 ילדים בבית מהריונות תקינים ללא בעיות. אני מפחדת שאולי בגלל הגיל אין לי סיכוי להריון תקין כבר. אשמח לשמוע את דעתכן

שאלת, אז הגעתי

ראשית - מחזיקה אצבעות עבורך שההריון הנוכחי כן יתגלה כתקין.
לשאלתך - אחרי שני הריונות ספונטניים ותקינים שהסתיימו בידיים מלאות בשליש השני של שנות ה-30, עברתי סביב גיל 39 שני אבדנים בשבוע 7-8. אחרי שברון הלב העמוק זכיתי במזל להריון ספונטני ותקין וילדתי בגיל 40.5.
בין הריון 4 ל-5 התחלנו ליתר בטחון בבירורים, על אף שהיה די ברור שהבעיה היא על רקע גילנו, אבל לא הספקנו להשלים את התהליך.
שוב - מאחלת מכל הלב שתתבדי ושההריון כן יתפתח ויסתיים בידיים מלאות, ומחכה לעדכונים ממך (בתקווה שבפורום השני, פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה).
&nbsp
&nbsp

מצד אחד ומצד שני

משתתפת בצערך על אובדן ההריון הקודם.

בנוגע להריון הנוכחי, אני קצת אמביוולנטית:
מצד אחד כל הרופאים טוענים שאין קשר בין הימצאות תסמינים או היעלמם, לבין תקינות ההריון.
מצד שני בחוויה האישית שלי, לפחות בשני הריונות היתה הפחתה או היעלמות של תסמינים זמן קצר לפני שהדופק פסק.
בסופו של דבר רק בדיקת אולטרסאונד תשפוך אור על מצב ההריון הנוכחי שלך.

היו כאן לא מעט נשים שאחרי מספר אובדנים, זכו להריון תקין ולידיים מלאות, חלקן מעל גיל 40. שירה מנהלת הפורום היא אחת מהן (אם אני לא טועה - 5 אובדני דופק, הריון כימי והפלה בעקבות טריזומיה). ויש גם את אליסקה (לדעתי היא עדיין לא בת 40, אבל עברה 3 אובדני דופק) וכבשה0פועה (2 אובדני דופק). ויש די הרבה נשים נוספות שאני לא זוכרת את הכינויים שלהן, אבל הן עברו כאן וגם בפורום האח שלנו - הריון לאחר אובדן, וזכו לידיים מלאות.

טיפולי פוריות מיועדים לנשים שלא מצליחות להרות באופן טבעי, כך שהם לא מהווים פתרון כנגד הפלות שליש ראשון (יעידו על כך הנשים מפורום פוריות שעוברות הפלות אחרי טיפולים).

ממתינה לעדכון שלך אחרי הבדיקה היום.

שירהד1

Member
מנהל
אני מקווה שהבדיקה היום תהיה תקינה-

בואי לעדכן אותנו לאחריה. נשמח עבורך אם הכל בסדר, ונתמוך- אם חלילה וחס הבדיקה לא תהיה תקינה.
בגדול- אין קשר בין תסמיני ההריון לבין תקינותו ותקינות העובר.
וכן- אני מכירה המוני מקרים של הריונות תקינים לאחר כמה הריונות ללא דופק- גם מהפורום וגם מהחיים הפרטיים.
כולנו נהיה יותר חכמות לאחר הבדיקה היום.

בהצלחה רבה!
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

ענבר234

New member
כל כך מזדהה

בדיוק באותו מצב. שני ילדים, בת 40. אחרי שני אובדים ועכשיו בהריון שבוע 6.
גם במצב של אי ודאות לגבי תקינות ההריון. מחר בבוקר בדיקה חוזרת.
מחזיקה לך אצבעות ומאחלת לך מכל הלב שההריון תקין

מחזיקה אצבעות לשתיכן שיהיה תקין

אין לי הרבה מה להוסיף על הדברים החכמים שנאמרו לפניי.

גם אצלי הפסיק דופק פעמיים ואכן הרגשתי ובתוכי ידעתי עוד לפני הבדיקה (השינוי היה ממש חד אצלי מבחינת השיפור המיידי בהרגשה מאתמול להיום בכל פעם ולכן חשדתי), ומצד שני שמעתי על רבות שכך הרגישו וגילו שההריון ממשיך תקין, אז הלוואי שתשתייכו אל הקבוצה שלהן.

ממש מקווה בשבילך שכן יהיה תקין

אבל מבינה לליבך. אני אחרי שלושה כימים לאחרונה. אצלי התופעות סוערות מאוד מרגע ההשרשה. ויכולתי להגיד בדיוק מתי הבטא מתחילה לרדת כי פתאום קמתי בבוקר בלי בחילות.
מצד שני אני כן מכירה חברות שלהן לא היו תופעות וההריון היה תקין. אז עוד שולחת לך אנרגיות תקווה חיוביות.

דבר נוסף, אני מכירה בהחלט ולא מעט שהיו להן הפלות שליש ראשון סביב גיל 40 וזכו ליידים מלאות בהריון שאחרי. אז אל תתיאשי. חברה אהובה שלי ילדה לפני כחודש בגיל 43.5 אחרי מספר הפלות כשכל הרופאים אמרו לה כבר שאין סיכוי.

ronishe

New member
מעדכנתבנות י

בנות יקרות תודה רבה על התשובות. כמו שחשבתי נצפה עובר לא תואם לשבוע
עם דופק חלש מאד . סוכם כי אגיע ביום חמישי לראות מה המצב (הרופא לא אופטמי ומכין אותי כבר לסיום ההריון ) בגלל שהרגשתי את כל זה מראש אז לא הייתי מופתעת וקיבלתי את זה בצורה טובה אבל מי יודע אולי יקרה איזה נס .כרגע אני רק רוצה להיות אחרי זה , לסיים עם זה ולהמשיך הלאה . אני ובן זוגי סיכמנו שאנחנו לא נותנים לזה לערער אותנו ואנחנו ממשיכים לנסות עד שנצליח. תודה על העידוד והתמיכה

תודה על העדכון

ב-3 הריונות היה לי עובר קטן עם דופק איטי, בכולם נגמר הדופק תוך שבוע עד 10 ימים.

ממליצה שכבר עכשיו תחשבי האם את מעדיפה גרידה או ציטוטק, ואם גרידה אז האם ציבורי או פרטי.
התורים לגרידה בבי"ח ציבורי עשויים להיות בין כמה ימים לשבועיים, תור לגרידה פרטית ניתן בדרך כלל לקבוע בטווח של ימים ספורים.

מאחלת לך שיסתיים מהר ובשלום.

עוקבת

בין השורות נשמע שמתנהל שיח חיובי בינך לבין בני הזוג, ושנחסכה ממך החזית הזוגית. גם בזה יש נחמה מסוימת.

למעלה