מיואשת...

ras39

New member
מיואשת...

אני קוראת כאן בשקט כבר תקופה של שמונה חודשים...קמתי הבוקר מרוסקת לחלוטין אחרי שגיליתי ששוב הגיע הדימום, הרגע המייסר הזה שאת מבינה ששוב חלום נגוז...כבר שמונה חודשים אנחנו בתוך סרט רע (היום ההפלה השלישית ברציפות) שמייאש, מתסכל ושובר כל פיסת אמונה בגוף שלי...ואין לי עם מי לחלוק את הכאב והאובדן כי התשובות של הקרובים הם שיש לנו ילדים בריאים ושנסתכל על הכוס המלאה...וזה נכון ועדיין...אנחנו בזוגיות שנייה ובנינו אותה אחרי המון קשיים ובנינו משפחה מדהימה אבל רצינו גם משהו שהוא שלנו יחד והתחושה הזו של ייאוש ואכזבה כל פעם מחדש מרסקת...וקוראת פה מדי פעם את ההודעות ומתנחמת והפעם העזתי וכתבתי כי התחושה פשוט נוראית

ras39

New member
תודה רבה על התגובה המהירה!!!

רשמתי את הפירוט כבר בהודעה לשירה.... כבר הוצאתי הכל...מתנצלת על האורך

כואבת איתך

ממש ממליצה לחפש רופא מתאים שיתייחס ברצינות וישלח לבדיקות המתאימות.

מבינה לגמרי את הרצון בילד משותף. מאחלת לך מכל הלב שפעם הבאה תהיה מנצחת.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדני ההריון

הרצון לילד משותף הוא טבעי מאוד, כאשר שני אנשים אוהבים אחד את השני, כי ילד הוא יצירה נפלאה משותפת, בין שני אנשים שקשרו את גורלם זה בזו, ורוצים ליצור משהו מחודש ונפלא ויפה וטהור.
לכן, האכזבה היא כל כך קשה, וכל כך מובנת, למרות שיש לכם ילדים ממערכות יחסים קודמות.

תארת במילים מאוד מדוייקות: "הרגע המייסר הזה שאת מבינה ששוב חלום נגוז". ממש כך. מייסר, וחלום שנגוז. מילים שפוגעות בול.
וזה אכן מייאש, וזה אכן מתסכל מאוד.
ונכון- הסביבה לא תמיד מבינה, ואפילו- לרוב לא מבינה, ובטח שלא מבינה עד הסוף ובטח שלא יודעת להכיל את הכאב הגדול הזה.

אז אנחנו כאן, כדי להכיל את הכאב. ומעבר לכך- אני תמיד ממליצה על תהליך אישי ו/זוגי, כדי לסייע בעיבוד האבל. אל תישארי עם זה לבד. יש למי לפנות.

שירה.
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

ras39

New member
ריגשת

תודה רבה לכן על ההבנה ותודה שירה על המילים הכל כך מדויקות... הייתי צריכה לשמוע אותן.
מנבירה באינטרנט אני מבינה שהרופא שלי אולי יכול היה לחסוך ממני את חוויה האחרונה ולשלוח אותנו לבירור להפלות חוזרות. אם יש לכן המלצות למישהו כזה בצפון אז אשמח לשמוע...
קצת רקע: אני בת 39.8 ובעלי בן 38. לי יש שלושה ילדים שילדתי בטווח גיל 28-32 . קליטה טבעית, לידות טבעיות. שלושתם בשבוע 42...כך שבתפיסה הקודמת שלי הגוף שלי ידע להיקלט וידע להחזיק... היום מרגישה שהגוף בוגד בי... לא מצליחה כל כך להבין מה קורה...
לבעלי שתי בנות שנולדו כשהיה בן 29-31. קליטה טבעית, לידות טבעיות גם כן.
המתסכל הוא ששנינו יודעים שהצלחנו אז לא ברור לנו מה הגורם הפעם...פרט לגיל...
לפני שמונה חודשים נקלטתי, בשבוע 7 נצפה דופק, שבוע 9 החלו דימומים, נשלחתי לשבועיים מנוחה בבית בנסיון להציל ושבוע 11 קיבלנו את הבשורה האיומה שיש לבצע גרידה כי אין דופק. זה כשלעצמו היה חוויה טראומטית כי פנינו לבית חולים ציבורי. ההליך עצמו היה מזעזע, לקחו אותנו כקבוצה, בציניות כואבת קראתי לזה טיול מאורגן להפלות. כקבוצת נשים הסבירו לנו את ההליך. ללא פרטיות, ללא הכלה של או הבנה של הכאב. הליך נוראי כשכל אותו זמן בעלי בחוץ בערך ארבע שעות ואף אחד לא אומר לו מה קורה איתי...הדבר הזה הותיר את שנינו מצולקים וייקח לזה עוד זמן...
חזרנו הביתה, הגניקולוג אמר להמשיך כרגיל בלי הפסקה מיוחדת...המשכנו. כעבור חודש קיבלתי וסת ובערך שלושה שבועות לאחר מכן קמתי עם כאב חריג בצד ונאלצנו לנסוע לבית חולים. שם לאחר בדיקות מקיפות נסתבר שהייתי בהריון נוסף, חשדו מחוץ לרחם, בסופו של דבר בשלושה ימים שהייתי שם ו(סירבתי לעבור הליך רפואי אז נמצאתי רק תחת השגחה) הכל יצא באופן טבעי...
בעצת הרופא המתנו חודשיים ועכשיו שוב נקלטתי.
ההזוי הוא שהחלטתי שאני לא מתקדמת בקריירה במחשבה שכשניקלט והכל יהיה בסדר הכי נכון להישאר באותו מקום. מעל חצי שנה של תסכול ושתי הפלות חלפה והתסכול מהעבודה רק גבר ואז קראתי את הפוסט של מצב ביניים והחלטתי שאני רצה קדימה ולא תלויה ביותר במשהו שלא ידוע מתי יקרה...ביום שהחלטתי והודעתי למעסיקיי שמקבלת את הקידום (לפני שבוע) זה היום שבו גילינו שנקלטתי. והרשינו לעצמנו לשמוע מהשמחה הכפולה והרשינו לעצמנו להפליג בחלומות ובהתקדמות של השבועות... העצוב הוא שכל פעם כשאני נכנסת לשירותים מאז הפעם הראשונה אני מפחדת לגלות דימום, מפחדת מהרגע הזה... ולצערי ביום שישי זה הגיע...והעולם שלי באותו רגע קרס...
ומאז אני בסערת רגשות ונראה לי שאורך הפוסט מעיד על העניין...
לא מתכוונת לשתף את הקרובים שלי כדי לא לצער אותם, את החברות גם לא כי קשה להן להכיל את הכאב והן מנסות להראות את חצי הכוס המלאה. אז נותרנו שנינו אני ובעלי עם הכאב והאובדן ולפעמים מרגישה שקשה לי גם מולו עם כל החוזק שלו כי מרגישה שמושכת אותו למטה...
זהו... נראה לי שהצפתי אתכן...
אשמח להמלצות במידה ויש...ודעתכן לגבי בירור להפלות חוזרות

ras39

New member
רק מוסיפה...

מציינת רק שהפעם כבר לא טורחת ללכת למרפאה... לא מעוניינת לבלות סופ"ש בבית החולים...מחכה לראשון ואז אבדק...אבל הדימום מאוד דומה לפעמים הקודמות והתחושה הפיזית דומה...

בית החולים פעל בצורה מזעזעת!

אולי לכשתתאוששי יהיו בך תעצומות הנפש לכתוב תלונה עם העתק למשרד הבריאות, לפעול כדי לחסוך מאחרות את הצער המיותר הזה, ובאיזשהו אופן להחזיר שליטה.
לגבי החברות - אולי יש מי מהן שאת יכולה להסביר לה למה *את* זקוקה מבחינת מלים ותמיכה, כי לבד קשה מאוד (מה גם שילדים בגילאים 7-12 הם ממש צעירים ואני מניחה שאתם שומרים על איזשהו פאסון מולם, והם בבית).
לשאלתך לגבי בירור הפלות חוזרות - אין לי תשובות טכניות, אבל מציעה לך למקד בשאלה את אזור החיפוש בארץ, קופה או פרטי, כדי שתקבלי תשובות רלוונטיות.
חולקת, שגם אנחנו פנינו לבירור לאחר שתי הפלות מוקדמות בגיל 39 שלי (גם הוא היה בסביבות 40) כשבעברנו שני הריונות תקינים ולידות טבעיות במחצית שנות ה-30. אנחנו קיבלנו הפניה מרופא הנשים לבירור בקופה, וכמובן התורים היו יותר איטיים. בכל זאת עבורי זה היה אקט של החזרה חלקית של שליטה בחיים. גם אם יש סיכוי שמדובר בהפלות על רקע גיל כמו שהיה אצלי, שווה לבדוק, כי בכל זאת יש סיכוי קלוש שכן יימצא משהו, ומוטב שיקרה עכשיו ולא בחלוף כמה חודשים ושברונות לב.
&nbsp
טוב שבאת לכאן, וממש לא הגזמת ולא הצפת

&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

גם אני משתתפת בצערך

כמו שכתבו מרעיש ושירה - הרצון לילד משותף לגמרי מובן וברור לי. והכמיהה היא כמיהה, גם אם יש בבית ילדים, אפילו משני המינים, אפילו המון (בעיני האחר) ואפילו משותפים.
ייתכן שכוונת הקרובים לנסות לעודד, אבל נשמע שאלה לא הדברים ש*את* צריכה לשמוע. אל תתני לאחר לרפות את ידייך רגשית, ואולי יש אפילו אפשרות לבקש מהקרובים להתחשב בהקשר הזה.
מאחלת לך שהגוף יחלים, ושתצליחו לשקם ולשמור את הנפש.

קשה ומייאש

מצטערת על כל מה שאת עוברת.

מובנים לגמרי הרצון לילד מבן הזוג הנוכחי, וההתרסקות בכל פעם שזה לא מצליח.
בהחלט כדאי לבצע בירור הפלות חוזרות. יש בעיות נרכשות וברות טיפול, כמו למשל קרישיות יתר מסוג אפלה. אפילו אם לא ימצא שום דבר, לפחות תדעי שניסית, ושעשית מה שהיה בידייך. אני לא מכירה רופאים מהצפון. (אם אני לא טועה אפשר לבצע ברמב"ם בדיקות קרישיות באופן פרטי, אבל אין שום סיבה שתעשי את זה באופן פרטי, מגיע לך מימון מהקופה).
החברות מנסות לעודד, ומזכירות את מה שכן קיים וטוב. מנסות לעזור בדרכן, אבל אני לגמרי מבינה שלפעמים הדרך הזאת מנותקת מהכאב שמרגישים, ולא עוזרת בכלל.
אני שמחה שהעזת לכתוב כאן

&nbsp

למעלה