שאלה דחופה עבור חברה עם הפסקת הריון

נטעים 90

New member
שאלה דחופה עבור חברה עם הפסקת הריון

היי יקרות, חברה שלי הייתה בוועדה להפסקת הריון , עקב מיעוט מי שפיר ובדיקות לא תקינות. בים ראשון 29.7 נכנסת לשבוע 21 . פרופ' סיוון המליץ על גרידה בעוד שפרופ' קרייזלר והוד המליצו על לידה שקטה. אשמח לשמוע מה דעתכן , היא מתלבטת מאד .

משתתפת בצערה

כדי לעזור לחברות כאן לחוות דעת, מעלה שאלות לגבי עברה:
האם זה הריון ראשון שלה? האם ילדה בעבר בלידה נרתיקית? האם יש בה כוחות נפש להמתין לתור לגרידה מאוחרת אם תדרש?
מניחה שיש משמעות גם להרדמה מלאה ולתקופת ההחלמה הפיזית מלידה (משמעותי אם יש ילדים בבית).
כיוון שלי אין מידע לחלוק בנושא ועד שתבואנה אחרות שתתרומנה מנסיונן, מעלה קישורים מדיונים שהתנהלו כאן בעבר בהכרעה.
מוסיפה, שיש לחברתך מזל שאת שם עבורה ברגעים הקשים האלו. מאחלת לה שהתהליך הפיזי יעבור עליה בשלום ומזמינה אותה, כשתתאושש בגוף, אלינו עבור הנפש.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערה

הכבשה שלנו דאגה לצרף שני שרשורים מאוד רלוונטיים. תודה.
ראיתי שכתבתי באחד מהם כבר הכל...
בגדול- בהיבט הנפשי, אני בדעה שעדיפה גרידה מאוחרת על פני לידה שקטה, כל עוד מבחינה רפואית ניתן לעבור את הפרוצדורה.
זו העמדה שלי, היא לאו דווקא מתאימה לכולן.
מקווה שחברתך תבחר את מה שהכי נכון עבור עצמה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

pezach2

New member
:( כדאי לקחת בחשבון זכאות לחופשת לידה

משבוע 22,
מכוון שהיא כבר בשבוע 21, יש לה את אפשרות הבחירה להמתין לגרידה / לידה שקטה בשבוע 22, ואז להיות זכאית לחופשת לידה מלאה מביטוח לאומי.
כמובן שזו בחירה שלה האם תרצה לקחת חופשה מלאה או לא, אבל לדעתי - לפחות תהיה לה את האפשרות הזאת אם היא מסוגלת לחכות עוד שבוע.
אישית, העדפתי לידה שקטה על פני התערבות כירוגית משיקולים בריאותיים שלי.
ולקחתי חופשת לידה שקטה מלאה, לא מתחרטת.
שולחת חיבוק לחברה,

למעלה