המתנה וקריירה

המתנה וקריירה

נראה לי שפעם כתבתי פעם קצת בנושא.

אני ממש ממש בהתלבטות.

הייתה לי תוכנית נהדרת... עבדתי עד שילדתי את הקטן שלי (עכשיו שנתיים וחצי) קצת לפני גיל שנתיים הכנסתי אותו למעון עד אחת. חודשיים אחר כך נכנסתי להריון, ככה הזמן עבר סביר. הרגשתי זוועה אבל היה לי הרבה זמן לנח. התינוקת היתה אמורה להוולד ממש עכשיו בחופש הגדול ובספטמבר הקטן מתוכנן להיכנס למסגרת עד 16. מושלם לא? רק תינוקת אין.

עכשיו אני חמישה חודשים בבית, בלי הריון, מחכה ומחכה. והזמן בנתיים מתבזבז. עד כה זה היה סוג של סביר. בעצם ב1 לספטמבר אני אמורה להיות לבד בבית כל היום.... עד 16 כשכולם חוזרים. הגדולים מאוד נהנים עם החברים ובחוגים של המסגרות ולא רוצים לבוא מוקדם. והמסגרת של הקטן תהיה עד 16 עם שינה.

אז מה ההתלבטות.... בעיקרון אני רוצה להתחיל דוקטורט. רק שאני מאוד מתקשה להחזיק עבודה חדשה בהריון עם הקאות מסביב לשעון. בנוסף ואני מבינה שזאת פריבלגיה לא נורמלית, אני רוצה להיות עם הילד/ה שיוולד שנתיים בבית כמו שהייתי עם האחרים. ככל שעובר הזמן וההריון לא מגיע זה יותר ויותר מדכא שאני בעצם מוותרת בנתיים ולא מתקדמת בשום תחום.

דוקטורט זה עבודה במשרה מלאה בתחום שלי. אני מדענית ויש לי תואר שני מחקרי. זאת עבודה שאני מאוד אוהבת ובהחלט יכולה להכניס לי שמחה לחיים. אבל בהריון הקודם היה לי לא פשוט וזה עוד היה במקום שהייתי בו שנים והכירו אותי. להתחיל גם אומר לוותר על להישאר בבית יותר מחצי שנה אחרי הלידה (שאני מבינה בשכל שיכולה בכלל לא להגיע אבל בלב לא לגמרי)... כי לא יאפשרו לי יותר.

כתבתי מבולבל.... ממש לא יודעת מה להחליט.
מה שכן, אני לא מחוייבת לתחילת שנת הלימודים האקדמית. אני יכולה להתחיל בכל שלב.

אשמח לרעיונות.

EcoT

New member
אני מאמינה שילדים באים לחיים שלנו

אני גם נכנסתי להריון במהלך הדוקטורט. הריון לא פשוט בשום שלב ואני לא מאמינה שצריך לעצור בשבילו. אגב גם בדוקטורט את יכולה לקרות חל"ת נוסף, תכתבי מאמרים במהלך התקופה

תודה על התשובה

אני מאוד חוששת להתחיל ואז להיכנס להריון ולהפסיד הרבה ימים. שזה אומר להפיל על מישהו אחר את הטיפול בכל הניסויים שלי. כי לא יתנו להכל לרדת לטמיון. מניחה שזה לא יעשה לי שם טוב במיוחד.
לצערי ברור שאני אאלץ להפסיד אם אכנס להריון חדש, יש שבועות שאני לא יכולה בכלל לצאת מהבית ובטח לא לנהוג ברכב מרב חולשה והקאות.

מעניין אם אפשר באמת לקחת חל״ת. מניחה שזה תלוי ביזה שלב בדוקטורט יולדים.
לך הסתדר לקחת חל״ת?

אני מאוד מאמינה במה שאת אומרת, שילדים באים לחיים. פשוט בפועל אני פתאום לא מצליחה להבין איך אני עושה את זה. והכל בהולד כבר יותר מדי זמן וזה לא עושה לי טוב.

שירהד1

Member
מנהל
יש לי שאלה לגבי ההקאות-

אני פשוט לא זוכרת אם כתבת על זה משהו בעבר- נשמע שאת סובלת נורא בהריונות. יש משהו תרופתי שניתן לקחת כדי להקל על ההקאות? אני יודעת שיש כל מיני תרופות שמותר לקחת בהריון לצורך העניין. האם ניסית פעם? הוצע לך?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

בטח, ניסיתי הכל.

זה עוזר לי קצת. אבל לא לאורך זמן. גם עם התרופות יש לי בחילות מטורפות 24 שעות ביממה שאפילו מעירות אותי בלילה. ועדיין יש הקאות אולי טיפה פחות, אבל התרופות עושות אותי מאוד עייפה. אני באמת סובלת מאוד בהריונות וברור לי שלא ככה מרגישה אישה ממוצעת. בהריון האחרון בחמישה חודשים ירדתי כמעט 6 קילו.... ומראש אני מאוד רזה ובלי עודף. כן יש שיפור כלשהו לקראת חודש שישי. אבל אז אני כמעט לא יכולה לזוז כי יש לי בעיה עיצבית באגן וכשהרחם גדל והוא לוחץ על העצב זה כאבי תופת. בקיצור באמת שזאת תקופה מאוד מאוד קשה עבורי ואני לגמרי בטראומה שסבלתי כמעט חצי הריון ככה ויצאתי בידיים ריקות. ושזה גם חלילה עלול לקרות שוב.

EcoT

New member
נשמע ממש לא פשוט.

את ממש אמיצה לרצות לעבור שוב הריון ככה

שירהד1

Member
מנהל
נשמע נורא...

האמת היא שנראה לי שמאוד מאוד קשה לתפקד באופן כללי במצב גופני שכזה, בלי קשר להחלטה שלך האם ללכת לכיוון דוקטורט או לא.
לגבי ההתלבטות- שוב- כפי שכתבתי זאת בעבר גם לך וגם לבנות נוספות, יש דברים שגדולים עליי במסגרת האינטרנט. לא יכולה להתחיל להתדיין בעניין הזה באופן הרציני שהוא דורש במסגרת זו.
מאחלת לך שתשכילי להחליט נכון עבור עצמך.

שירה דוד
09-7749028

אני כמובן לא מצפה שמישהי תחליט עבורי

סתם רציתי לשמוע קצת דעות....

וברור שההרגשה הרעה היא זאת שגורמת להחלטה מה לעשות הלאה להיות כל כל מורכבת. כי קצת קשה להחזיק ראש בעבודה מהספה בסלון עם דלי ליד הראש.

שירהד1

Member
מנהל
אני מבינה את כוונתך,

אך בעיניי דעות של אחרות לא רלוונטיות. אף אחת לא חיה את החיים שלך, ואף אחת לא ממש יכולה לחוות דעה כזו או אחרת. רק את יודעת מה מתאים לך, ומה לא מתאים לך. רק את יודעת איך את מרגישה בהריונות, רק את יודעת מה ההשפעות על חייך של החלטה כזו או אחרת. רק את תהיי זו שתחיי את ההחלטות שלך עצמך.

שירה דוד

09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
עוד משהו מאוד חשוב-

הנושא שהעלית מאוד חשוב ומאוד משמעותי. אני חושבת שהוא קצת גדול על הפורום הזה, ובטח שעליי, בהתחשב במסגרת האינטרנטית.
יחד עם זאת, ממליצה לך בחום להעלות את הנושא בקבוצת התמיכה שאת נמצאת בה. מנחה אותה אשת מקצוע, אשר אני רוצה להאמין, תדע לשאול אותך את השאלות הנכונות, ולהעלות בך מחשבות, אשר בסופו של דבר יסייעו בהתמודדות עם תחושת התקיעות שאת מתארת.
התחושה הזו משותפת בוודאי לחלק מהנשים בקבוצה, וזה יכול לפתוח שיח חשוב ומעשיר.

שירה דוד
09-7749028

תודה יקרה

כנראה שזה באמת נושא שפחות מעניין את האחרות.
חשבתי שזה יפתח דיון בנושא. הכל בסדר. אני אברר את זה במסגרות אחרות.

שירהד1

Member
מנהל
זה לא פחות מעניין אחרות, אלא

פחות מתאים לפורום אינטרנטי, ויותר מתאים לדיון במסגרת קבוצת תמיכה או במסגרת טיפול פרטני.

שירה דוד
09-7749028

EcoT

New member
אני לא יודעת באיזה תחום את

אבל יש תקופות יותר רגועות ויש שם זמני כתיבה או סקר ספרות וכדומה

למעלה