האם גם גברים מתמודדים עם אובדן הריון?

yehuda0288

New member
האם גם גברים מתמודדים עם אובדן הריון?

כיצד גברים מתמודדים עם אובדן הריון? האם גם הם זקוקים לתמיכה?
לאחרונה נתקלתי במספר גברים שמתמודדים עם אובדן הריון של בת הזוג. מהשיחות איתם הבנתי שהנושא מאוד מורכב ולכן החלטתי לחקור את הנושא במסגרת עבודת הגמר שלי בתואר השני בפסיכולוגיה.
לצערי גברים נוטים לענות פחות על שאלונים ולהשתתף במחקרים.
מההיכרות עם הפורום רוב המשתתפים כאן הם נשים, לכן אשמח אם תוכלו לבקש מבני הזוג שלכן לענות על השאלון.
הקריטריונים להשתתפות במחקר הם: גברים בגיל 20-40 שחוו אובדן הריון מכל הסוגים(לידה שקטה, הפלה וכו') בשנה האחרונה.
תודה רבה, יהודה
למילוי השאלון, לחצו: https://mta.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_dbXM2LUAThX1Q2h

פרטים ויצירת קשר- [email protected]

שירהד1

Member
מנהל
יהודה שלום,

לפני פרסום לגבי מחקר כזה או אחר, נהוג לבקש אישור על כך ממנהלת הפורום (דהיינו, ממני).
משום שכבר פרסמת, אודה לך אם תוכל לכתוב כיצד אתה מתחבר לנושא.
אני תמיד מעודדת נשים וגברים להשתתף במחקרים ולמלא שאלונים או להתראיין.
אני מקווה שאכן יהיה שיתוף פעולה.
אני חושבת שכדאי שתראה דוגמא אישית, ותכתוב לנו קצת על עצמך, וכיצד אתה קשור לנושא הכאוב הזה.

שיהיה בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

yehuda0288

New member
שלום לשירה ולכולם

ראשית, אני מתנצל על ההתפרצות מבלי לבקש רשות משירה מנהלת הפורום.
אני לקראת סיום התואר השני בפסיכולוגי רפואית. במסגרת הלימודים וההתנסות המעשית נחשפתי לעולם הכאוב של אובדני ההריון. נחשפתי לקושי ולהתמודדות של בני הזוג שחווים את האובדן. אני לא חוויתי אובדן הריון אך יצא לי לשוחח עם מספר גברים שחוו אובדן הריון במטרה לנסות להבין ולו במקצת את החוויה אותה הם עוברים. במסגרת השיחות שלי איתם הכרתי עולם שלא היה מוכר לי קודם לכן ושכמעט ולא נחקר בעולם- ההתמודדות של הגברים שחוו אובדן הריון של בת הזוג. אין בעבודה שלי נסיון להפחית מההתמודדות הקשה של הנשים שחווים את האובדן אלא לנסות לשפוך מעט אור על ההתמודדות של הגברים.
יהודה.

אתמול נכנסתי לשאלון

אחרי שראיתי את ההודעה הראשונה שלך ומתוך מחשבה שאוכל להציע לבעלי למלא את השאלון.
אבל אז ראיתי שמי שעושות את המחקר הן שתי נשים, ואתה הזדהית כאן כגבר, מבלי לספר על עצמך דבר.
אח"כ ראיתי את שגיאות הכתיב והניסוח. אולי הן מינוריות, אבל בעיניי הן זועקות חוסר מקצועיות.
התלבטתי אם ואיך להגיב להודעה הראשונה שלך, אבל שירה הקדימה אותי.

אני חושבת שבבואך לבקש את עזרת הציבור במחקר בנושא כל כך רגיש, אתה מחוייב לשקיפות מלאה (מי אתה ומה תפקידך במחקר), אתה מחוייב לעבור על כל אות ואות בשאלון לפני הפצתו לציבור, אתה מחוייב למקצועיות מינימלית.
אני שמחה שיש מי שחוקר את נושא האובדן, אבל אני לא אציע לבעלי למלא את השאלון הזה.

נקודתה לזכותכם - מספרי הטלפון של ארגונים ועמותות תומכי נפש שמופיעים בעמוד הראשון של השאלון. אני חושבת שהשאלון שלכם הוא הראשון שבו אני רואה את הרעיון המצוין הזה.

בהצלחה במחקר.

yehuda0288

New member
חלקי במחקר

אנחנו שלושה סטודנטים מתואר שני שחוקרים את הנושא במסגרת עבודת הגמר. 2 הסטודנטיות האחרות בודקות את החוויה של הנשים באובדן ההריון ויש להן מספיק נבדקות.כפי שכתבתי, אני חוקר את החוויה של הגברים. השאלון פונה הן לגברים והן לנשים כדי להקל על איסוף הנבדקים. המחקר נערך בהנחיית פרופסור רונית אביצור וד"ר סיגל לוי שרשומות בדף ההסכמה ועבר את ועדת האתיקה של המכללה.
יהודה

שירהד1

Member
מנהל
אני חושבת שהנושא חשוב מאוד,

היה פה סטודנט נוסף לפני מספר חודשים שכתב לגבי מחקר שעשה.
אני לא מצליחה לקרוא את השאלון. כנראה צריך למלא את הפרטים ורק אז אפשר להתקדם הלאה לעמוד הבא...
האם יש לך אפשרות לשלוח לי את השאלון למייל?בצורה כזו שאוכל לראות את כולו, בלי למלא פרטים. חשוב לי להבין את ההערות שנכתבו לך ולתת את האינפוט שלי.
אני לא יכולה לבקש מבעלי למלא את השאלון, כי אנחנו מעל גיל 40 ואובדני ההריון היו לפני מספר שנים.
המייל שלי הוא: [email protected]

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

Deergus

New member
הגבתי, וכמה הערות בנוסף

ראשית כל, בהצלחה עם המחקר החשוב ובכלל סיום התואר. אני מסכים עם ההערות שהועלו כאן לפני, ואוסיף שמן הראוי גם לציין מה שאלת המחקר - כלומר כיצד הולכים לעשות שימוש במידע. בתחילה היה נראה שמדובר במחקר ספציפי להתמודדות הגברים, אך לאחר מכן השתמע שזהו מחקר שכולל את שני המינים, אשר אני מניח שיש בו רצון להתחשב במין כמשתנה מתערב.
&nbsp
מעבר לכך, הערה ספציפית על אחת השאלות, בה נשאל על תוצאת סיום ההריון. בשאלה זו ישנה הפרדה בין הפסקת הריון לבין לידה שקטה, ולא ניתן לבחור מספר אפשרויות. יש לציין שהפסקת הריון בשלב מאוחר - משמעותה לידה שקטה על כל המשתמע בכך (לרבות ההחלטות הקשות שבני הזוג צריכים לקבל).
&nbsp
בנוגע לשאלון עצמו, אכן קלעת נכון כשאמרת שגברים פחות נמצאים בקבוצות התמיכה הללו וכנראה שמשתפים פחות. דווקא מסיבה זו, חשוב לדעתי לקחת בחשבון הטייה סטטיסטית - אלה שיענו לך על השאלות ייתכן ולא מייצגים גבר שחווה אובדן הריון אשר נדגם באופן אקראי מאוכלוסיית המטרה. אולי הדבר נכון גם לנשים.
&nbsp
בהצלחה ותודה על התעניינות בנושא החשוב.
&nbsp

למעלה