עצה בשביל חברה

טובה89

New member
עצה בשביל חברה

היי בנות,
יש חברה טובה מהעבודה בהריון ראשון שבוע 15.
אתמול היתה לה סקירה מוקדמת ויצא ממש לא טוב.הם עשו היום אקו לב עובר.
אני לא יודעת את כל הפרטים, אבל אמרו להם שהם צריכים לחכות עד שלישי הבא לוועדה בשביל לדעת מתי לעשות הפלה.
למה הם צריכים לחכות עד אז?
מסיבה רפואית לדעתכן או מסיבה מנהלתית?
האם יש דרך לעשות פרטי ומהר יותר?
במה זה כרוך?

oneday10

New member
תשובות

קודם כל את חברה נהדרת שעוזרת לה בבירורים הטכניים. אין לך מושג כמה הרבה זה, כי זה בערך הדבר היחיד שבאמת אפשר כרגע לעזור. אחרי הפרוצדורה ממליצה לפנק אותה במשהו מתוק ולבקר מדי פעם לראות אם רוצה לדבר על זה.
&nbsp
אם התקבלה ההחלטה להפסיק את ההיריון אז המועד שאמרו לה הוא מנהלתי לחלוטין, אין שום יתרון לחכות. בשבוע 15 אפשר עדיין לבחור איפה עושים. אני רציתי כמה שיותר מהר ולכן קבעתי באסותא. ועדה ופרוצדורה באותו יום. באיזה בית חולים אמרו לה שהוועדה שלישי הבא? מהבירורים שעשיתי לפני שבועיים בערך גם אסף הרופא וגם תל השומר אמרו לי בטלפון שגם אחרי שוועדה מאשרת התור לפרוצדורה יכול לקחת עוד שבועיים.
ממליצה שתתקשר ביום ראשון לאסותא ותראה אם יכולים להכניס אותה כבר ביום שני. אני הפעלתי ביטוח פרטי, אבל זה עולה בעיקרון 400 לוועדה, 6900 לפרוצדורה, ו-840 לפתלוגיה שהם מחויבים לקחת.
מאחלת לה שיעבור כמה שיותר מהר ובקלות. אם היא רוצה לדבר עם מישהי שעברה את זה את יכולה לכתוב לי מסר פרטי ואתן לך את המספר שלי. לי אישית הכנה מדויקת של מה שהולך להיות עזר לי מאד.

לא בטוח

יש מומים שלא ברורה המשמעות שלהם עד שהאיברים גדלים קצת, כך שלפעמים יש סיבה רפואית ולא מנהלתית לדחיית הפסקת ההריון.

שירהד1

Member
מנהל
היי לחברה הטובה,

כל הכבוד לך שאת דואגת כך לחברתך.
חסר לי ידע מדויק יותר כדי לענות לך. אני לא יודעת מה פירוש: "יצא ממש לא טוב.הם עשו היום אקו לב עובר". אני מבינה שאת בעצמך אינך יודעת את כל הפרטים.
אם חברתך בכל זאת מעוניינת, היא מוזמנת לכתוב פה, ואז אוכל להשיב לה, או שתוכלי את לברר פרטים נוספים רלוונטיים, כמו עד כמה זה סופי, מה ראו? מה מצאו? (במידה ושתי ההצעות לא רלוונטיות, זה גם בסדר גמור).

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

טובה89

New member
ראו מום חמור בלב

היא עברה היום וועדה באסף הרופא. אמרו לה שבבילינסון זה רקלידה שקטה ובאסף הרופא תצטרך השבוע לעבור שוב וועדה ואז יש תור רק לעוד שבועיים.
זה הגיוני שהיא תחכה כל כך הרבה זמן?

שירהד1

Member
מנהל
זה לא הגיוני לחכות כל כך הרבה זמן,

אבל זו המציאות העגומה של מערכת הבריאות של מדינת ישראל...
חברתך יכולה גם לבדוק בקפלן, בתל השומר ובאסותא. בזמנו, לא עשו גרידות מאוחרות בבתי חולים פרטיים, אבל נדמה לי שמאז זה כן אפשרי. צריך להתקשר ולבדוק.
למה היא צריכה לעבור שוב ועדה, אם כבר עברה אחת השבוע?

שירה דוד
09-7749028

טובה89

New member
תודה רבה על התגובות

החברה הסתדרה ועברה היום באיכילוב.
בדיוק ראיתי כתבה שזה נפוץ שנשים מחכות שבועיים עד שלושה לגרידה. מזעזע אותי המצב הזה שנשים צריכות לעבור את זה בגלל מערכת הבריאות הציבורית האטומה פה.
האם אין מקום שניתן לפנות אליו ולמחות על המחדל הזה?
כואבת עם חברה שלי ועם כל הנשים שעוברות זה ומאחלת לכולנו לחבוק תינוק בריא וחמוד בקרוב

שירהד1

Member
מנהל
טוב לדעת שגם באיכילוב עושים גרידות בשבועות אלו-

מערכת הבריאות הציבורית אינה אטומה. וזה לא מחדל. זה ידוע שמערכת הבריאות הציבורית בארץ כבר שנים עומדת בפני קריסה. אין תקנים, אין כסף, אין תקציב, רופאים ורופאות, אחים ואחיות עובדים במשמרות לא הגיוניות, בתשלום לא הגיוני.
למחות? הצחקת אותי. לא נראה לי שמשהו ישתנה מבחינת סדרי העדיפויות הכלכליים במדינה...לצערי הרב זהו המצב וצריך לספוג את זה.

תודה על האיחולים, ואני מאחלת לחברתך החלמה מהירה עד כמה שאפשר, ושתזכה אף היא להריון תקין שיסתיים בידיים מלאות.

שירה דוד
09-7749028

זה בהחלט מחדל גם בעיני

להסתובב שבועיים שלושה עם עובר חי ולהרגיש אותו זז כל הזמן ובידיעה ששעון החול דופק ועומדים לסיים את חייו, זה נזק נפשי בלתי יתואר לאמא שההחלטה בסופו של דבר היא עליה מצפונית.
אני חושבת שזה אחד הדברים הכי קשים בתהליך הזה.
או לחילופין להסתובב עם עובר שמת ברחם ולחכות שבועיים שלושה להליך להוצאתו.
הנזק הנפשי כאן וכאן הוא באמת עצום.
כל דקה כזו היא נצח.

לגבי איכילוב - אין להם גבול ממש קשיח אבל הם עושים למיטב ידיעתי גרידות עד שבוע 18-19 ואפילו 20 לפעמים ותלוי בגודל העובר (כך לפחות נכון ללפני כמה שנים), אבל מעדיפים מאד שלא, בטענה שההשלכות האפשריות עשויות להיות קשות יותר על הפוריות, בהשוואה ללידה שקטה.
ההמלצה שלהם היא לידה שקטה לרוב, מטעמי שימור פוריות.
פרופ' לסין דוחף שם חזק את הנושא כגישה במחלקה.

שירהד1

Member
מנהל
אני מאוד מסכימה עם מה שכתבת בפסקה הראשונה,

וגם חוויתי זאת על בשרי ונפשי. אני רק כותבת שיש בעיה אמיתית כוללת של מערך הבריאות במדינה, ולא רק בנושא של הפלות ותורים לגרידות, אלא בכלל.
המחדל הוא לא של בית חולים ספציפי כזה או אחר, אלא של הגורמים האחראים על ניהול המדינה. וזה לא שייך לממשלה הנוכחית דווקא, אלא לאורך כל שנות קיומה של המדינה.

שירה דוד
09-7749028

למעלה