לקראת לידה שקטה מחר :(

ליאן311

New member
לקראת לידה שקטה מחר :(

לצערי אני נאלצת לסיים מחר עם ההריון שכה חיכיתי לו וכה ייחלתי לו
הריון שבא אחרי כמה טיפולי IVF
נאלצת לסיים בגלל מום מאוד קשה בלב
מחר בשבוע 16 זה ייגמר :(
רציתי לשאול אתכן
איך ההליך הזה הולך
האם זה באמת כמו לידה רגילה עם לחיצות? האם זה מחייב בנוסף גרידה?
האם מזריקים לי משהו להספיק את דופק העובר? :((((((
והכי חשוב איך ממשיכים הלאה
קשה לי מאוד לחיות עם העובדה שאני זאת שסיימתי עם ההריון:(

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

אנסה לענות בנקודות:
1. חשוב לי לשאול אותך האם נתנו לך את זכות הבחירה בין לידה לבין גרידה מאוחרת. כל עוד הציגו בפנייך את שתי האופציות את היתרונות והחסרונות של שתיהן, ונתנו לך את זכות הבחירה- זה בסדר.

2. לא עברתי תהליך של לידה שקטה, אלא גרידה מאוחרת בשבוע 16 וגרידות בשבועות מוקדמים יותר, ולכן אני לא יודעת לומר על הפרוצדורה הפיזית. מקווה שתבואנה אחרות ותוכלנה לענות לך. את גם יכולה לחפש אחורנית בפורום.

3. בשבוע זה לא מזריקים זריקה לעובר. הוא לא בר חיות בשבוע זה, ולכן אין צורך בזריקה.

4. איך ממשיכים הלאה- זו כבר שאלה מורכבת הרבה יותר מאשר השאלות הפרוצדורליות. אין תשובה אחת. אבל המפתח הוא להבין שמדובר בעובר פגוע מאוד, ולכן, את נאלצת להיפרד ממנו ומההריון, כדי למנוע לידה של תינוק שלא תהיה לו איכות חיים, או שלא יהיו לו חיים בכלל בגלל המום הקשה בלב. ההכרעה היתה פה של הטבע, ולא ממש שלך...
ניתן לעבור את התהליכים הרגשיים לבד, אך פעמים רבות יש צורך בעזרת אשת מקצוע מתאימה.

שולחת חיבוקי כוחות ותנחומים

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

ליאן311

New member
לא נתנו לי 2 אופציות

פשוט הסבירו לי על התהליך של הלידה השקטה
אמרו לי שבשבוע הזה זה כבר מצריך לידה
אני אשאל אותם מדוע לא עושים לי גרידה
אני עכשיו מחכה בביה"ח שיקבלו אותי כי עמוס פה
ועדכנו אותי שלצערם אני לא אקבל חדר לבד כי עמוס פה
&nbsp

ליאן311

New member
ועכשיו אמרו לי שבעלי לא יכול להישאר איתי חצי

שאין חדר לבד
ואי אפשר שגבר יהיה בחדר עם עוד נשים
אני לא מבינה איך אני אמורה לעבור את כל זה לבד
בא לי פשוט ללכת

EcoT

New member
באיזה בית חולים את?

בשבוע שלך יש מספר בתי חולים שעדיין עושים גרידה ולא לידה. אני עברתי גרידה לפני שבועיים והייתי בשבוע 22+6. אולי שווה שהיה לנשום ולחשוב מה מתאים ונכון לך.

שירהד1

Member
מנהל
דברים בעייתיים לגבי בתי חולים-

ניתן לכתוב את הדברים במלואם, אך אני מבקשת שלא לפרסם את שם בית החולים. לא רוצה שאף אחת מכן תמצא את עצמה מאויימת בתביעת דיבה. כנ"ל לגבי רופאים/ות.

שירה דוד
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
שאלת אותי?-

את הגרידה המאוחרת בשבוע 16 עברתי באסף הרופא, ואת שאר הגרידות בשבועות המוקדמים עברתי במאיר. יש לי רק מילים טובות לכתוב על המקצועיות והיחס- בשני בתי החולים.

שירה דוד
09-7749028

oneday10

New member
כל כך מצטערת לראות אותך גם כאן

עברנו יחד באותו יום IVF, הבטא המשמחת, הדופק, והתקדמות ההיריון. לא ציפיתי שגם הפסקת הריון נעבור יחד.
אני עברתי בשבוע 15 בגרידה (לפני שבוע בדיוק), ולא היה צורך בזריקה (לעומת הריון קודם שסיימתי בשבוע 22 עם זריקה).
אפשר לשאול למה בחרת לעבור לידה בשבוע כזה? באיזה בית חולים?
מקווה שיעבור כמה שפחות נורא שאפשר. אם תרצי לדבר בפרטי אני כאן...
דרך אגב, אין לי מושג אם זה נכון או לא, אבל כמה רופאים אמרו לי שבהריונות IVF יש יותר מומים בגלל המניפולציות במעבדה.

ליאן311

New member
אוי כל כך עצוב לי גם לראות אותך כאן

בא לך לשתף איך זה קרה?
בחרתי בלידה בגלל שפחדתי מהגרידה
הבנתי שזה הליך שעדיף להמנע ממנו

oneday10

New member
שמחה לשמוע שאת אחרי, ומשתפת

אצלי זה קרה בסקירה, ביום רביעי הרופא ראה מום במוח ומיד חיפש משהו בעמוד שדרה ואכן מצא. ביום ראשון הלכנו לייעוץ גנטי וסקירה מכוונת וכולם המליצו פה אחד להפסיק את ההריון. לפחות נחסכה ממני ההתלבטות הקשה כמו פעם קודמת.
קבעתי תור לאסותא ליום שני וכך לפחות לא הייתי צריכה להמתין הרבה זמן בין לבין ויכולתי לסיים עם זה בשבוע יחסית סביר.
אני מפחדת מההשלכות הרפואיות של גרידה, אבל פחדתי אפילו יותר מההשלכות הנפשיות של לידה. שמחה לשמוע שלא היו לך כאבים, לפחות זה. תראי את הצד החיובי - שתהיה לך לידה אמיתית ושמחה הגוף שלך יהיה יותר מוכן ואולי יעבור קל יותר ומהר יתר.
לגבי חזרה לטיפולים - את צריכה לחכות בערך חודש וחצי שיגיע המחזור, אחרי המחזור לעשות אולטראסאונד. אם הכל נראה תקין ונקי את יכולה להתחיל טיפול במחזור שאחרי. אחרת אם יש שאריות צריך היסטרוסקופיה ניתוחית. אחרי גרידה, הרופא שלי אמר שאם אולטראסאונד תקין אז לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית. לא יודעת מה ההמלצה לגבי לידה.
אני מקווה בשביל שתינו שזה שהוכחנו שאנחנו מסוגלות להיקלט ולהחזיק הריון ישחק לטובתנו ונצליח במהרה להגיע להריון תקין. אני לא זוכרת את הסיפור שלך, אבל אני קצת בחרדות כמה זמן יקח לי. בממוצע לקח לי שנה וחצי להגיע לכל הריון ואני לא נהיית צעירה יותר. בת 35 עוד כמה חודשים....
דבר נוסף לגבי חזרה לטיפולים, פעם קודמת התגובה שלי להורמונים הדרדרה משמעותית אחרי הגרידה. הרופאים טוענים שאין קשר אבל קשה לי להאמין. אני לא רוצה להבהיל, רק שתהי מוכנה לאפשרות הזאת. כן אציין שאחרי 3-4 סבבים זה השתפר וחזרתי למספר ביציות דומה יותר למה שהיה לפני (אבל במינון הרבה יותר גבוה)

מנסה לענות לפי מה שאני יודעת

לפני כמה שנים הכרתי מישהי שעברה תהליך דומה בשבוע דומה בבי"ח כרמל. זה היה הרבה לפני הלידה השקטה שלי ולא חשבתי לשאול אותה למה היא לא הלכה על גרידה.
בשבוע כזה אין זריקה להפסקת דופק העובר. העובר רחוק מאוד מסף החיות.
אם אני לא טועה, השראת הלידה אצלה בוצעה באמצעות בלון, אני לא זוכרת אם שילבו אצלה גם ציטוטק או פיטוצין. היא עברה לאחר מכן גרידה על מנת לוודא שאין שאריות.

אצלי בשבוע 21 השראת הלידה בוצעה באמצעות ציטוטק. צירי הפתיחה היו דומים לצירי הפתיחה בלידה השמחה שלי, אבל בניגוד ללידה השמחה שבה לחצתי במשך 3 שעות, בלידה השקטה לא לחצתי כלל מפני שצירי הלחץ של הרחם עשו את כל העבודה.
מותר לך לבקש משככי כאבים וחומר מטשטש.
מיד אחרי הלידה השקטה נלקחתי לגרידה על מנת לוודא שאין שאריות ולמחרת חזרתי הביתה.
במקרה שלי היה לי גודש (גם בלידה השקטה בשבוע 21 וגם בהפלה נוספת בשבוע 13). ממליצה לארגן מרשם לדוסטינקס ולהתייעץ עם הרופאים בביה"ח לגבי השימוש.

ההתאוששות הפיזית ארכה כמה ימים, ההתאוששות הנפשית ארכה הרבה יותר.
לעבודה חזרתי שבוע וחצי אחרי הלידה השקטה. בהתחלה זייפתי שגרה וחיוכים, אבל לאט לאט החיוכים הפכו לאמיתיים ולא מזוייפים.

אני מבינה את הקושי עם המחשבה שאת זו שסיימה את ההריון, אבל אני מזכירה לך שהסיבה לסיום ההריון היא מום לבבי חמור.
הבחירה שלך היא לא לדון את העובר שלך לחיים של סבל וכאב וככל הנראה גם תוחלת חיים קצרה.
3 פעמים עמדתי בנקודה הזו שבה צריך לבחור. ב-3 הפעמים בחרתי להפסיק את ההריון.
מליוני פעמים הזכרתי לעצמי שמי שלא מתכוונת להפסיק את ההריון, לא מבצעת בדיקות.

משתתפת בצערך על האובדן

ליאן311

New member
אני כל כך מצטערת לשמוע

נשמע שעברת דברים לא פשוטים בכלל:((((
תודה רבה לך על המענה והתמיכה

למעלה