הפלה טבעית-שאלות

mevugeret1975

New member
הפלה טבעית-שאלות

אני עוברת כנראה הפלה טבעית מאתמול, אחרי סבב הורמונים בלבד, שבוע 6+2. לי זה בינתיים מרגיש כמו מחזור, אבל יותר מאסיבי. ידעתי שזה יקרה כי לפי הבטא נמוכה ולא מכפילה היה ברור שההריון לא תקין. בשל בטא נמוכה(אחרון היה 526 לפני 3 ימים) לא נעשה עדיין אולטרסאונד.
שאלות:
1) יש לי תור לרופא שלי מחר ב 8 בבוקר. יש צורך להגיע למיון היום או שזה יכול לחקות ופשוט מחר כבר להגיע לרופא המטפל שלי בבוקר?
2) מה הבדיקות שאני צריכה לעשות ומתי? רק בטא או עוד משהו?
3) כמה זמן נמשך הדימום?
4) האם אפשר מחר ללכת לעבודה? אני מרגישה כמו במחזור רגיל, ובמחזור אני לא כזה סובלת ובטח שעובדת.
5) איך לעזור לגוף לשקם את עצמו כמה שיותר מהר? שמעתי משהו על לימונים, אבל אולי אני מתבלבלת..
6) יש לי תור למרפאה פרטית ששם אני רוצה להתחיל ivf. התור בעוד 16 יום. כדאי להעביר כדי להגיע כבר אחרי מחזור הראשון?
תודה רבה

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

אנסה לענות על חלק מהשאלות-
1. אם אין לך כאבים עזים או חום, אני לא רואה שום סיבה להגיע היום למיון.
2. מבחינת בדיקות- הכי טוב שתשאלי את הרופא, אבל מנסיוני מספיקה בדיקת אולטרסאונד לאחר גמר הדימום, כדי לוודא שאכן הכל התנקה. יש רופאים/ות ששולחים/ות לבדיקות בטא. אצלי זה לא היה.
3. דימום של הפלה טבעית יכול להימשך זמן. לא יודעת לומר כמה זמן, כי אצל כל אחת זה אחרת.
4. לא יודעת לומר לגבי העבודה. על פניו, נראה לי הגיוני לא ללכת מחר לעבודה, ולראות איך ההפלה הטבעית מתקדמת.
5. לא הבנתי מה זה אומר לשקם את הגוף. מאיזו בחינה?
6. מציעה לך להתקשר למרפאה ולשאול מתי הכי טוב לקבוע, בהתחשב בחדשות הלא טובות אודות ההפלה.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

mevugeret1975

New member
תודה רבה

אולי אקח חופש מחלה, תלוי איך ארגיש מחר.
לגבי לשקם את הגוף-זכור לי שקראתי לגבי מיץ לימון שכדאי לשתות אותו עם עוברים הפלה, כאילו הוא מנקה את הרחם וכל השטויות בסיגנון :). האמת אני לא מאמינה בתרופות סבתא, אבל מצאתי לימון אחד בבית והכנתי ממנו מיץ עם דבש. להפתעתי עבר לי כאב ראש והרגשה השתפרה (הרגשתי חולשה לפני). כנראה אפקט פלצבו :).

היי לך

מצטערת על כך שההריון לא התפתח באופן תקין

ע"פ נסיוני, הדבר הדחוף היחיד כרגע הוא לקבל זריקת אנטי-D במידה ויש לך סוג דם שלילי ולאב של העובר יש סוג דם חיובי (ולכן לעובר עשוי להיות סוג דם חיובי).
כלומר אם את בעלת סוג דם A- או B- או O- או AB- והאב בעל סוג דם +
אני לא משוכנעת תוך כמה זמן מתחילת הדימום אמורים לקבל את החיסון הזה, נדמה לי שגם לקבל אותו מחר זה בסדר, אבל אני לא לוקחת סיכון והייתי עושה היום. עדיף לשאול רופא/אחות במוקד טלפוני של הקופה.

את צריכה לעשות בדיקת אולטראסאונד לוודא שהכל יצא. עקרונית אמורים לעשות את זה אחרי המחזור הרגיל הראשון שמגיע אחרי ההפלה, ורק אז לנסות להכנס שוב להריון. שווה להתייעץ עם רופא אם נמצאים בלחץ זמן וההפלה היא מוקדמת כזאת אם אפשר גם לנסות להכנס להריון לפני שמגיע מחזור טבעי ראשון.

מהפלה דומה שהייתה לי, הדימום היה קצת יותר חזק ממחזור רגיל, אבל לא משמעותית יותר. לא זכור לי שהיה ארוך במיוחד. לא רואה סיבה להעדר מהעבודה אם לא כואב לך יותר ממחזור רגיל. רק קחי איתך יותר תחבושות למקרה שהדימום יתחזק. שימי לב להשתמש רק בתחבושות ולא בטמפונים.

mevugeret1975

New member
המון תודה :)

סוג דם שלי +, ז״א לא צריך חיסון.
מקווה שיצא הכל ולא אצתרך פעולות נוספות.

ראיתי עכשיו את השרשור בפורום השני...

לגבי חשד לחוץ רחמי - אין לי מושג, קטונתי. אולי הן צודקות וכדאי לגשת למיון...
בהצלחה!

mevugeret1975

New member
זה לא בדיוק

זה היה חשש להריון לא תקין כי בטא היתה נמוכה ולא הכפילה. במקרים כאלו זה או הריון תוך רחמי לא תקין, הריון חוץ רחמי או סיכוי ממש קטן להריון תקין. בגלל שבטא אחרונה הייתה בסביבות 500 , לא היה דרך לוודא את מיקום ההריון. הרופא רצה שאבוא לאולטרסאונד מחר, אבל ההריון כנראה היה תוך רחמי ונפל בעצמו

mevugeret1975

New member
הייתי אתמול בערב אצל הרופא

כי בבוקר החלטתי ללכת לעבודה (גם היום). הרופא עשה us שנראה לי מקיף ואמר שלא רואה שום דבר בשום מקום. היום עשיתי בטא, התשובה בערב.
הדימום המסיבי היה סך הכל יום וחצי, מאתמול בצהריים הדימום החליש, והיום הוא לא חזק ממש. זה נורמאלי בהפלה שכך מהר זה מחליש? למרות שיצא גוש ביום של דימום מסיבי (סליחה על הפרט).
תודה :)

שירהד1

Member
מנהל
הכל יכול להיות-

בהפלה שהיתה לי בשבוע הזה אני דיממתי קרוב ל-3 חודשים עד שהכל יצא (כולל כדורי ציטוטק...), ומישהי אחרת- אצלה הכל יתנקה בימים אחדים. גם פה צריך מזל, אם אפשר לקרוא לזה ככה.
את צריכה להסתמך על הבדיקות של הרופא. לבטא לוקח לפעמים זמן לרדת.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

mevugeret1975

New member
אני נורא מפחדת מחוץ רחמי

ואני עדיין מרגישה בחילות, זה משגע אותי. לא יודעת איך אשרוד את השעות שעות עד תוצאת בטא :(.

שירהד1

Member
מנהל
אבל איך זה יכול להיות חוץ רחמי אם היו דימומים מאסיביים?

שירהד1

Member
מנהל
מקורן של הבחילות הוא הורמונלי ולכן יכולות להמשיך עוד תקופה.

mevugeret1975

New member
כבר לא יודעת מה לחשוב

הבנות מפורום פוריות הפחידו אותי עד מוות.
תודה לך על תשובות מרגיעות

שירהד1

Member
מנהל
מה שמרגיע הוא מה שהרופא אמר היום בבדיקה. חבל על ההיסטריה.

mevugeret1975

New member
נכון חלקית

בטא אחרון ביום רביעי היה 526, בבטא פחות מ 1000 קשה לראות משהוא גם בתוך וגם מחוץ לרחם. אראה לפי הבטא בערב.

למעלה