שבוע 6 ללא דופק

שבוע 6 ללא דופק

היי בנות חייבת עזרה לפני החלטה
אני אמורה להיות בשבוע 8 לפי בטא ב14/3 שהייתה 30
אני מדממת מה8/4 וכבר אין לי כוח
, לפני 5 ימים נצפה עובר בגודל 3 ממ תואם ל5+6 ללא דופק היום נצפה עובר בגודל 5.2 ממ ללא דופק תואם לשבוע 6+2 אני מדממת לא מעט צוואר רחם סגור
אין לי מושג מה לעשות הרופאה ממליצה על הפלה אני לא יודעת אם להמתין? כבר מאז שהתחלתי לדמם הרגשתי שזה לא תקין חשוב לציין שב28/1 היה לי הריון כימי ולאחר מכן לא הגיעה ווסת מיד נקלטתי להריון הנוכחי . אודה לעצה ותמיכה

שירהד1

Member
מנהל
רגע, תסבירי שוב- לא הבנתי-

האם את בשבוע 6? שבוע 8? האם בוודאות ההריון לא תקין?
בין מה למה את מתלבטת?- גרידה? ציטוטק? להמתין להפלה טבעית?להמתין באופן כללי?....

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

אמורה לפי בטא להיות בשבוע 8

אני מתלבטת אם להמתין עוד שבוע לדופק ומה הסיכוי שיהיה בכלל דופק? התפתחות ההריון מלכתחילה היא מאד איטית
אני לא מבינה בכלל איך העובר ממשיך לגדול ? זה הגיוני? האם להמתין שאולי יהיה דופק בכל זאת?
לחכות שייפול לבד או ללכת להפלה יזומה? תודה על התגובה,

הטכנאית אמרה שלא תמיד ההריון נופל לבד ,הבנתי שכשיש עובר בגודל כזה עושים גרידה או ציטוטק , מרגישה אבודה ...

שירהד1

Member
מנהל
בשבוע 8-

אמורים לראות עובר ברור, עם דופק.
לי לא ברור איך כאילו העובר גדל, כאשר לא היה דופק בכלל.
אני שוב מנסה להבין- היית אצל טכנאית או אצל הרופאה שלך?

בוודאי שההריון לא תמיד נופל לבד. לרוב הוא לא נופל לבד, אלא צריך עזרה רפואית כלשהי. אבל שוב- אני מנסה להבין מה נאמר לך באופן מפורש מבחינה רפואית. האם הרופאה נתנה לך מסמך כלשהו? מה כתוב בו?

שירה דוד
09-7749028

אני אמורה להיות ב8

כתבתי לפי אולטרסאונד העובר תואם לשבוע 6+2 ואין דופק , הוא בגודל 5 ממ הייתי אצל טכנאית היום שהייתי אצלה גם לפני 5 ימים והעובר תאם לשבוע 5+6
ההתפתחות של ההריון איטית וכן העובר ממשיך לגדול אבל לאט אבל אולי שווה עדיין להמתין לדופק?? אני מתייעצת מה לעשות
יש לי טיסה לחול בעוד יומיים ואני ממש בהתלבטות אולי לחכות שאשוב ויהיה דופק? אשוב ב2/5
אני מדממת מה8/4 ..

אם לא ייפול לבד קריטי שההליך הרפואי יתבצע בעוד 10 ימים ?

שירהד1

Member
מנהל
ממליצה בחום לגשת לרופא/ה שלך

לבדיקה נוספת, ולשאול את כל השאלות הטכניות.
אל תפתחי ציפיות. אכן נראה שההריון לא תקין, אבל אני מודה שעם כל הכבוד לטכנאיות, מעולם לא נבדקתי אצל מישהי זו. היתה לי רופאה, שזה תפקידה.
תקבעי תור להיום-מחר, או שתבקשי להיכנס בין התורים. תסבירי מראש מה הבעיה, ותסתייעי ברופא/ה שלך לצורך הבנה מלאה ושלמה של העניין.

שירה דוד
09-7749028

הייתי אצל רופאה תורנית

למזלי יצאה שזו הרופאה שלי במקרה לחלוטין! היא מבקשת גם כן שאלך לבטא מחר ולפי הבטא נדע איך להתנהג גם לטענתה סיכוי קלוש שזה תקין בשעתיים האחרונות אני מדממת הרבה משמעותית היא אומרת לי שזה ייפול ספונטני בכל אופן בעוד שבוע וחצי אמרה לי להגיע אליה לא״ס שנראה מה המצב ואם לא ייצא הכל אז במצב כזה יהיה צורך בהתערבות , ממש תודה לך אני לא יודעת למה לצפות מבחינת המראות איך להתכונן? זה ממש הרבה דימום וחתיכות או כמו מה זה נראה? חשוב לי לשאול אחרי כמה זמן ניתן לעבוד על הריון חדש בעה? תודה שוב

במצבך לא נראה לי הגיוני לטוס לחו"ל

הדימום הנוכחי יכול להתפתח להפלה ספונטנית.
הפלה ספונטנית יכולה להיות דימום ברמה של וסת וזהו, או שהיא יכולה להתפתח לתרחישים שמחייבים השגחה או התערבות רפואית.
גם עם ביטוח מתאים שאולי יאפשר כיסוי של מצב קיים שהחמיר בזמן השהייה בחו"ל, סביר להניח שבמקרה של הפלה ספונטנית שמסתבכת, תצטרכי לשלם על כל הטיפול הרפואי בחו"ל בעצמך ואז להיאבק כדי לקבל החזר כספי לאחר חזרתך לארץ.

לפי כל מה שכתבת בשרשור הזה: באמצע מרץ כבר היתה בטא, 5 שבועות אח"כ עדיין אין דופק, אני כותבת בצער שאני לא רואה שום סיכוי להתפתחות תקינה של ההריון הזה (אני לא רופאה, רק אישה שעברה יותר מדי הפלות).
לו אני במקומך הייתי נבדקת אצל הרופאה שלך או אצל רופא תורן במרכז בריאות האישה, ומתעקשת להבין האם יש טעם בהמתנה להתפתחות נוספת או שניתן כבר עכשיו להכריז על ההריון ככזה שלא מתפתח ולעבור להחלטה כיצד לעבור את ההפלה.
ברגע שרופא מכריז שניתן לבצע הפלה, עומדות בפנייך 3 אפשרויות: הפלה ספונטנית, ציטוטק או גרידה.

אני מקווה שאני לא מבלבלת עם מישהי אחרת, אבל אם אני לא טועה את כבר אמא.
במקרה כזה אני פחות ממליצה על הפלה ספונטנית ועל ציטוטק, מפני שאין שום שליטה על מועד, משך ועוצמת הדימום. בהפלת הציטוטק האחרונה שלי הגעתי לאשפוז בגלל הדימום הרב והיה מאוד קשה להסביר לבתי למה אמא חייבת לצאת בערב מהבית ועוד לוקחת תיק גדול עם ציוד ללילה.

הלינק הבא מוביל להודעה שבה פירטתי באריכות יחסית על היתרונות והחסרונות של הפלה ספונטנית, ציטוטק וגרידה.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/98/182883303/משפחה/אובדן_הריון_תמיכה

אשמח אם תעדכני אותנו בהמשך השבוע אם תוכלי.

תודה ומעדכנת

קודם כל תודה לכן על התגובות מזה שבועיים כבר הרגשתי שההריון לא תקין
הרופא התורן שבוע שעבר התעקש שאמתין כי יש התפתחות הסברתי לו שחשוב לי לסיים את הנושא כי אני טסה בכל אופן לא הסכים , הייתי אצל רופאה תורנית במקרה זו הייתה הרופאה שלי!! שעברתי אצלה 2 הריונות תקינים , הדימום הוא מאסיבי יותר כרגע ואמרה לי לעשות על הבוקר בטא ונראה מה המצב אם היא יורדת, לעלות לא מאמינה שהיא תעלה לפי הדימום שהתחיל לי לפני כשעתיים אפילו החזה שלי נהיה פחות רגיש נעשה נעשה אס בעוד שבוע וחצי לבדוק שהכל התנקה לבטל את הטיסה אינני יכולה זו טיסה לבן משפחה קרוב במצב רפואי קשה הרופאה אמרה שאני יכולה לטוס מקסימום זה ייפול שם וכשאשוב מגיעה אליה מיד היא אמרה לי שבשבוע הזה ההפלה אם היא ספונטנית היא לא כזו נוראית השבוע צעיר , איך זה נראה בשבוע כזה? אודה אפילו לתיאור ...למה לצפות

לאיזה מצב רפואי חלילה זה יכול להתפתח

נלחצתי קצת , אודה לך אם תסבירי לקחתי מהיום חופשת מחלה על מנת לנוח ואולי הגוף יתנקה
כמה ימים לוקחת הפלה? אני יכולה לפנות למיון נשים ושם ייתנו לי כדורים במקום? איך זה עובד ..תודה

מנסה לפרט

הפלה ספונטנית וגם הפלת ציטוטק יכולות להיות קצרות או ארוכות, שלמות או עם שאריות, דימום קל או דימום כבד מאוד.
הבעיה היא שממש לא ניתן לצפות מה יהיה אצלך.
גרידה היא האופציה היחידה שיש בה מימד כלשהו של שליטה ואחריה אמור להיות דימום אבל מופחת מאוד ביחס להפלה ספונטנית והפלת ציטוטק.

בתחתית ההודעה הזו יש לינק להודעה שכתבתי יום וחצי אחרי הפלת הציטוטק האחרונה שלי. ההודעה מכילה תיאורים מפורטים של הדימום והשפעתו עליי.
שבוע אחרי כתיבת ההודעה עברתי גרידה, משום שלמרות הדימום הכבד, נותרה שארית ואני הייתי ממש חלשה עקב כמות הדם שאיבדתי.
הפלה ספונטנית מתנהלת כמו הפלת ציטוטק, היא פשוט מותנעת על ידי הגוף ולא באמצעות הציטוטק.
הדימום יכול לגרום לחולשה ואף עילפון וכתוצאה מכך ייתכן ויהיה צורך באשפוז וטיפול רפואי.
לא מסוגלת לחשוב על לעבור את הדימום הכבד הזה בתורים בשדה התעופה, במהלך הטיסה, בהמתנה לביקורת הדרכונים בארץ היעד שלך ובמהלך השהות בחו"ל.
אני הגעתי למצב שהדימום עבר את התחבושת, התחתונים והמכנסיים והכתים כל דבר שישבתי עליו.
מבחינת הכאב, הוא עשוי להגיע לרמת הכאב של צירים.

[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/98/181570248/[/URL]

מצטרפת לאזהרה של מרעישה

חברתי שעברה הפלה בציטוטק בזמן האחרון, סבלה במנה הראשונה מצמרמורות, בחילות והקאות ולא יכלה ללכת במשך כמה שעות. המנה השניה הובילה לדימום מסיבי עד כדי הכתמת כל הבית (מבעד לתחבושות עבות מאד), הרס של 2 זוגות מכנסיים, הפניה למיון, קבלה מיידית ואז גרידה. לא ברור איך לא התעלפה לאור הדימום הכבד. לו אני את הייתי מנסה לעבור גרידה כבר מחר, ואת הביקורת הייתי עושה עם החזרה מחו"ל.

לא קיבלתי הפניה להפלה זו הבעיה

רציתי כבר לסיים את כל המצב הזה אבל הרופאים רוצים להמתין , הרופאה שלי אתמול הביאה לי בדיקת בטא , שערכה יצא הבוקר 30510
ביום חמישי בבוקר יש לי עוד בטא , הדימום פסק מאתמול בערב ..אני עם בחילות וכרגע די אבודה .מרגישה חרא סליחה על ההתבטאות לקחה מאתמול ימי מחלה ועד לעוד שבוע וחצי אני רוצה לנוח לפני הטיסה ואחרי גם בגלל הדימומים שהיו לי עד אתמול בערב וגם ההפלה שכנראה אצטרך לעבור בימים הקרובים ..
כמה ימי מנוחה מומלצים או נותנים לאישה במצב כזה? שתבינו כל השבועיים האלה שדיממתי עבדתי וגם לא הרגשתי טוב אתמול הייתי על סף התמוטטות כבר גם נפשית היום נחתי וכך אמשיך לנוח מגיע לי!

בהריון הראשון שלי

מרגע הופעת הדימום הייתי בחופשת מחלה.
הדופק פסק 5 ימים אחרי תחילת הדימום ואז קיבלתי ציטוטק - 2 מנות בהפרש של 48 שעות זו מזו
חזרתי לעבודה שבוע אחרי מנת הציטוטק הראשונה.

בהפלה השניה שבה היה לי דימום הייתי מובטלת, אז לא היתה חופשת מחלה אבל כן צמצמתי למינימום את האחריות ההורית שלי. גם במקרה זה הדופק פסק אחרי כשבוע.

ביררת האם הביטוח שעשית לטיסה מכסה את ההריון וחלילה הפלה בזמן השהות בחו"ל?
אם תזדקקי לטיפול רפואי בעודך בחו"ל, העלות עלולה להגיע לעשרות אלפי שקלים.
אל תטוסי בלי כיסוי ביטוחי מתאים.

איבוד דם יכול להוביל לחולשה והרגשה כללית רעה.
ממליצה לעשות בדיקת דם על מנת לבדוק את מצב ההמוגלובין ובמידת הצורך להתחיל לקחת תוסף ברזל.

משתתפת בצערך, עונה לשאלתך לגבי הכדורים

מרחיבה לגבי החוויה שלי מהכדורים בנטילה אוראלית ווגניאלית (בהתאם להנחיות כל רופא). מסייגת שאלה כמובן החוויות שלי, והיו כאן כאלה שהכדורים לא השפיעו עליהן כלל (ונדרשו למנה שניה), או כאלה שהכדורים השפיעו אבל ללא כאב משמעותי. עלי הם השפיעו באופן אלים, אבל את לא יכולה לדעת מראש כיצד תושפעי (וייתכן שיש הבדל גם באותה אישה בין נטילה לנטילה).
בשתי הפלות הציטוטק שעברתי התהליך עצמו ארך מספר שעות (בסביבות 4-6 נדמה לי) של צירים קשים מנשוא גם בהשוואה לצירי הלידות הטבעיות שעברתי לפני ואחרי. גם אחרי יציאת שק ההריון נמשך הדימום (ללא צירים) במשך מספר ימים ולווה חולשה. בשום פנים ואופן לא הייתי מסוגלת לדמיין לטוס לחו"ל, בקושי הצלחתי להיסחב בתחב"צ בנסיעה כעבור כמה ימים בענייני עבודה.
כיוון שאת מטופלת בשני ילדים - לו הייתי בוחרת בכדורים במקומך הייתי דואגת למי שיטפל בהם עד הערב באותו יום, ואפילו שולחת לישון אצל הסבים אם אפשרי. בשום פנים ואופן לא עוברת את השעות הראשונות כשהם בסביבה, אלא לבד תחת השגחת בן הזוג או חברה, ליד מקלחת ובחלונות מוגפים שיאפשרו לך לצעוק את הכאב.
בכל מקרה - ממליצה לך לשמור בתיק תחבושות עבות כגון Vania למקרה שיתחיל דימום מאסיבי, רק כדי שהבגדים לא יוכתמו עד שתגיעי למקום מבטחים.
מאחלת לך שהפלה תתחיל כשיהיה לך נוח, תעבור בשלום ותסתיים מהר ובמלואה ללא סאגות המשך. כמובן - החלמה מהירה בגוף ובנפש.

וואי תודה ,��לבינתיים

הדימום פסק מאתמול בערב
והיום הבוקר ביצעתי בטא שתוצאתה היא 30510 יום חמישי בבוקר לפני הטיסה יש לי עוד בטא נראה מה יהיה יום שני יש לי תור לרופאה שלי ביום שאני חוזרת מהטיסה מקווה שלא אחווה שם הפלה ספונטנית כי זה לא יהיה נעים כרגע אני בלי דימום ובלי כאבים

למעלה