הריון לאחר הפלה

הריון לאחר הפלה

היי בנות,
אז לאחר הפלה טבעית בשבוע 9 בדצמבר (העובר הפסיק להתפתח כנראה בשבוע 6 פלוס) בשעה טובה אני בהריון שוב, אממה... עשיתי אתמול בדיקות - שבוע 5 פלוס.. בטא- 8696, אסתרדיול- 1852 אבל הפרוגסטרון נמוך- 21.17. גם בהריון שנפל בשבוע 5 פלוס הפרוגסטרון היה נמוך (25).
בעברי 2 הריונות תקינים, אחרי Ivf ולכן הם היו עם תמיכה של פרוגסטרון. ההריון הנ״ל וגם הקודם שנפל הם הריונות טבעיים.
תוהה האם ההריון לא תקין ולכן הפרוגסטרון נמוך או שפשוט הגופיף הצהוב שלי לא נותן תמיכה מספקת.
האם יש סיכוי להריון תקין? האם יש צורך להתעקש על תמיכה? פעם קודמת הרופא טען שאין צורך בתמיכה...
יום ראשון יש לי תור לרופא וכמובן אתייעץ איתו, אבל בינתיים אני על קוצים...אשמח לתובנות

אמאלוסי

New member
מנסה

הי, יקרה !
יש פורום הריון אחרי אובדן -
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1111/משפחה/הריון_לאחר_אובדן_-תמיכה
ויש גם פורום הריון אחרי טיפולי פוריות.
אבל תכלס, שאלה הזאת היא לרופא.
מה שאני יודעת, שרמת פרוגסטרון בדם לאו דווקא משקפת את רמת פרוגסטרון ברחם. ז"א, שאין מה להספיד הריון על סמך בדיקת מעבדה.
כמובן, מאחלת לך הריון שלם ובייבי בריא !
אני אישית בעד תמיכה, לדעתי עוד קצתפרוג' לא הזיק לאף אחת (אבל, כמובן אני לא רופאה). אז תראי מה רופא שלך אומר. ואם את לא סומכת אליו - אז תחליפי אותו.
המון בהצלחה ! ותעדכני בפורום השכן.

תודה רבה

גם אני חושבת שתוספת פרוגסטרון בגדר לא יועיל לא יזיק...
ככה שכנעתי את הרופא בסוף לתת לי מרשם ונראה מה יגיד ביום ראשון...
אנסה גם בפורום השכן, אם כי מרגיש לי כרגע מוקדם מדי לשם..
כי ההרגשה לא לגמרי טובה, אין לי עדין שום תופעות לוואי של הריון (ואני מאלה שהקיאו עד לחדר הלידה) - רק בטן של חודש רביעי בשבוע 6...
מאחלת לכולן בקרוב הריון תקין, עגול ומשעמם עם ידיים מלאות בסופו :-*

למעלה