מרגישה שנעצו בי עוד סכין

מרגישה שנעצו בי עוד סכין

עשיתי בדיקת פרופיל הורמונלי וקיבלתי תוצאה ממש גרועה (fsh 17.4 ביום השלישי למחזור).
כבר שנתיים ורבע מנסים להביא עוד ילד. 3 הפלות, 2 מתוכן עם עוברים תקינים לפי הצ'יפ הגנטי. כנראה שמשהו בי הורס את השיליות. לפחות עד עכשיו נכנסתי להריון בקלות והעובר היו תקינים, עכשיו גם הסיכוי לזה נמוך.
אני אבודה.

שירהד1

Member
מנהל
מה הרופא שלך אומר על זה?

ושימי לב למילים שאת בוחרת: "כנראה שמשהו בי הורס את השיליות":
1. מדובר בהאשמה עצמית לא הוגנת, כי שום דבר בך לא הורס. ייתכן שיש תהליכים כלשהם שלא מאפשרים לעוברים להתפתח. אני לא בקיאה בדברים עד כדי כך, אבל זה לא משהו "בך", אלא בביולוגיה שלך, וזה הבדל סמנטי חשוב.

2. זה שעוברים יוצאים בעלי צ'יפ גנטי תקין, זה עוד לא אומר בוודאות שהם תקינים. זה רק אומר שלא ידעו למצוא מה קרה, ושהצ'יפ תקין. זה עדיין לא אומר שהעוברים היו בוודאות תקינים מכל הבחינות. יש עדיין המון תסמונות והמון פגמים שלא יודעים לגלות...זה לא מעודד, אבל זו המציאות.

האם הראית את התוצאות לרופא? מה הוא אמר? יש איזושהן תובנות?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

הרופא אומר..

הרופא אומר לעשות IVF ומהר. הוא לא מבין איך בכלל נכנסתי להריונות ספונטניים עד עכשיו עם הערך הזה (שכנראה היה נמוך יותר, אבל לא יודעת עד כמה).
ואת צודקת, זה לא משהו בי שהורס כנראה את השיליה, אלא איזה שהוא תהליך ביולוגי..
מתנצלת על התגובה המאוחרת כל כך. הייתי, ועדיין, בכזה דכאון שהיה לי קשה להגיב

אני זוכרת שסיפרת שלאחד ההריונות שלך לקח שנה להכנס ולאחרים פחות זמן. אפשר לשאול אם ההריון שחיכיתם לו שנה היה ההריון האחרון, שהסתיים בשמחה? האם בדקת לאורך הדרך את הFSH?
תודה על התשובה

שירהד1

Member
מנהל
היי קונטרפונקט-

ראשית, אל תתנצלי על כלום.
שנית, לגבי השאלה שלך- עשיתי פעם אחת פרופיל הורמונאלי (לאחר ההפלה הרביעית ברצף) וה- fsh היה 12, שזה אמנם לא משהו, אבל גם לא תוצאה כזו שיכלה להסביר את כמות ההפלות הגבוהה (זה לפי הרופא שלי).
לגבי זמן הכניסה להריון- היתה פעם אחת (לפני הבן השני), שלקח 7-8 חודשים עד שנקלטתי, ואז היתה הפלה, ואז לאחר 3 חודשים לערך- נקלטתי עם בני, כך שאולי לזה התכוונת- שמהנסיון הראשון עד ההריון עם בני עברה שנה.
לשאר ההריונות נכנסתי או בפעם הראשונה, או לאחר 3-4 חודשים מתחילת הניסיונות להרות.

מעבר לכך, אני גם אכתוב לך מסר, לגבי הפן הנפשי. אתפנה לכך או היום או מחר.
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

אמאלוסי

New member
חיבוק

הי, יקרה !
אני ממש מבינה את ההרגשה שלך. FSH זאת בדיקה חשובה, אבל זאת רק בדיקת מעבדה. את, המטופלת, הגיל שלך, התמונה הכללית - זה מה שחשוב.
FSH כביכול מהווה אומדן לאיכות הביציות. אבל בפועל, FSH תהיה שונה באותה אישה, במחזורים שונים. פשוט אף אחד לא יתן לך הפניה לבדיקה הזאת שלושה חודשים ברצף, נגיד.
אם את רוצה לדעת על רזרבה שחלתית שלך, עדיף לעשות AMH. זאת בדיקה פרטית, מבוצעת בהרצליה מדיקל סנטר ובשיבא ובטח בעוד מקומות. עולה כ 300-400 שקל.
אבל בפועל, את צריכה לא עוד בדיקה, אלא רופא טוב.
דר' איתי בר חווה נחשב למומחה לרזרבה שחלתית נמוכה (לא אמרתי שזה מה שיש לך,פשוט הולכת לקיצוניות). תורים אליו ארוכים, אבל הוא מקבל עם עוד רופאים במרפאה, ניתן קודם ללכת לרופא אחר, כי הבנתי שבר חווה עובר על הפרוטוקולים.
את לא ציינת גיל. כל מקרה, אני בטוחה שאת עדיין לא "אבודה" כמו שאת כותבת. אם את מעוניינת,תכתבי היסטוריה רפואית שלך ואיזה בדיקות עשית עד עכשיו ואנחנו נראה מה עוד אפשר לבדוק / לעשות.

המון תודה!

בת 39. עד עכשיו:
1. הריון ראשון הסתיים בידיים מלאות. לא ברור אם התחילה הפרדות שילייה בלידה.
2. הריון שני - נצפה שק הריון של אמצע שבוע 5, נפל בשבוע 6.
3. הריון שלישי - IUGR חמור מאד ומוקדם מאד (סוף שליש ראשון) כנראה בגלל שילייה ממש לא מתפקדת. צ'יפ גנטי תקין. בנוסף נדבקתי בCMV, לא ידוע אם העובר נדבק, אבל זה לא הגורם לחוסר הגדילה שלו, אלא "בונוס". בעקבות כל זאת הפסקת הריון יזומה בשבוע 18.
4. הריון רביעי (בקיץ האחרון) - לקחתי קלקסן 60 מ"ג + אספירין. בשבוע 11 אבד הדופק, העובר התאים לגילו. צ'יפ גנטי תקין.
&nbsp
לכל ההריונות נכנסתי ספונטנית ומהר. עכשיו לא מצליחה להכנס להריון. במחזור הבא אתחיל הורמונים בשביל סבב IVF ראשון.
קבעתי תור לבר חווה - לנובמבר! בימים הטובים שלי עוד הייתי מספיקה הריון והפלה עד אז. בינתיים קבעתי לפרופ' אחר.

אמאלוסי

New member
הי

לגבי IUGR - אני זוכרת במעורפל שכתבת שאת מתכוונת ללכת לקופרמינץ.
נראה לי שהוא הכתובת במקרה כזה.הלכת אליו ? קלקסן זה בהמלצתו ?
שולחת לך חיבוק ומאחלת המון בהצלחה ב IVF. מקווה שתצליחו בפעם ראשונה ותוכלי לבטל טור לבר חווה.
אנחנו גם עשינו IVF אחרי הפלות. מה שבטוח, זה היה הרבה יותר בריא ליחסים בינינו. כי יחסים אינטימיים נותקו מאתגרי ילודה...

הי

הקלקסן בהריון האחרון זה בהמלצת רופא אחר.
זה נשמע ממש טוב לנתק את הקשר הזה בין יחסים אינימיים לענייני ילודה. נתת שביב של נקודת אור בעניין הIVF.
אני מתנצלת על התגובה המאוחרת כל כך. אני ממש בדכאון, בוכה המון כבר חודש, חשבתי על התגובות, אבל לא הצלחתי למצוא את הכוחות להגיב

אמאלוסי

New member
אנחנו פה בשבילך ...

אני אתן לך עוד יתרון של IVF (כמו שאת רואה אני ממש מעריצה של זה) :
את כותבת שאת בדכאון. גם אני הייתי בדכאון ומה שלי עוזר במקרים כאלה זה doing - לעשות דברים. אבל לא דברים תלושים, כמו נקיון או אפייה או לרכב על אופניים, אלא דברים שקשורים לילודה. ביחסי מין טבעיים יש מעט doing . בIVF יש המון וזה ממש עשה לי טוב - מעקבים, זריקות, בדיקות דם. הייתי כל כך עסוקה. גם ניסיתי להבין מה קורה ולקרוא על זה .
אז מקווה שלך זה יעשה גם טוב והעיקר שתהיה תוצאה מתוקה.

גם אני עברתי בשנתיים האחרונות 3 אובדנים. 2 הפסקות דופק של עוברים תקינים ועוד הריון צעיר שלא התפתח. בהריון הראשון ראשון שלי, שהסתיים בידיים מלאות, היתה היפרדות שלייה שממש סיכנה אותי ואת בני (שהיום בן 9). למרות שלא יודעים מה הסיבה להפסקות הדופק של ההריונות האחרונים גם לי יש תפיסה על עצמי שמשהו בי הורס את השילייה. בגלל שזו ספקולציה שלי, ואין בכלל כזה מונח רפואי "הריסת שליות", אני מסכימה עם שירה שזו האשמה עצמית מיותרת וחבל כי גם ככה קשה לנשום
מחבקת אותך. משתתפת איתך בכאב. לא יודעת עוד מה לומר. הלוואי שיהיה קל יותר.
בעניינים הורמונלים שמעתי על שיטת אביבה, לא מכירה מקרוב אבל שווה בדיקה

חשבתי על ההודעה שלך בשבועות האחרונים, ולא מצאתי את הכוחות להגיב כאן בכלל. בעיקר בכיתי כל החודש הזה

אשמח לכתוב לך הודעה בפרטי ברגע שתהיה לי יותר מדקה אחת פנויה.

למעלה