מה עושים שכולם מסביב אומרים שאין להם תשובה בשבילי

בונה 365

New member
אשמח לשמוע לגבי הקשר בין הפלות לאיכות הזרע

איזה פרופ' מאוד רציני שהיינו אצלו טען שאין על זה שום הוכחות... אז לא עשינו בדיקת זרע אבל אשמח לשמוע את יש דעות אחרות.
ומה הפתרון למצבים כאלה? Ivf עם מיון זרע?

אמאלוסי

New member
pubmed

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29278468

אחרי חיפוש של דקה בפאבמד.
לגבי פתרון - אני לא רופאה. מאמינה שניגשים גם לאורולוג, המתמחה בפיריון הגבר ואולי יש מה לעשות בנידון. דר' שפי, למשל.
בגדול, כן, IVF, עם מיון.
לדעתי, חובה לעשות בדיקת זרע. לבדוק רק את האישה, זה ממש לא הגיוני. הרי יש שני בני זוג לנסיונות האלה..

אמאלוסי

New member
מוסיפה

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19540481

לינק הקודם היה על מחקר סיני, אז מצרפת מקור יותר נחשב - בעצם זה העיתון לפוריות - fertility and sterility
שימי לב ל-
This study strengthens the current literature associating sperm quality with recurrent pregnancy loss

lollipop06

New member
אצלי כמה רופאים ששאלתי (שאחד מהם הוא רופא הפוריות הפרטי שלי)

גם כן שללו את הקשר בין הזרע והמדדים הנמוכים להפלות... זה באמת מתסכל. בדיוק שוחחנו על כך לא מזמן גם בפורום פוריות... יכול להיות שזה גם נובע מכך שתחום הפוריות נשלט ע"י גברים בעיקר והמחקר על הזרע לא מספק...

אמאלוסי

New member
מרגיז מאוד

רופאים שוללים, אבל מחקרים קיימים. מאוד מרגיז. פעם הבאה אולי תצוטטי לרופא כמה מחקרים בפאבמד.
וכמובן, לא כולם שוללים. למשל, ברקוביץ (שאין ספק שהוא מביא קבלות=הריונות) פתח בעצמו מעבדה למיון זרע בסגנון ברטוב.

שירהד1

Member
מנהל
סליחה שאני חופרת לך, אמאלוסי, אבל זה באמת חשוב לי-

יש לי כמה שאלות. אשמח אם תוכלי לענות- פה או במערכת המסרים, כדי שאוכל להבין טוב יותר ולסייע בעתיד לבנות.
1. מה זאת אומרת הסיבה העיקרית לבעיה היתה איכות הזרע? במה זה בא לידי ביטוי? אילו מדדים היו לא תקינים? ומה הפתרון שהוצע? הזרעות? IVF ? וכיצד זה מסתדר עם העובדה שנקלטת להריונות טבעיים?
2. הבעיה של הפרולקטין הגבוה- כיצד גילו (פרופיל הורמונאלי?) ומה היה הטיפול?
3. כלמידיה- כיצד מטופל?

שירה דוד

ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה לנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

אמאלוסי

New member
עונה

1. מורפולוגיה - 0. ז"א כל התאי זרע היו לא תקינים. מצד שני - מהירות מצויינת.
בגלל מהירות תקינה, לא הייתה בעיה עם הריונות טבעיים - זרע הגיע בשלום.
כשעשינו בדיקת זרע בשיטת ברטוב, שאני מאוד מחזיקה מהשיטה הזאת (ורופאים לא מחזיקים ממנה, כי ברטוב ביולוג עם PhD ולא רופא), אז הם ממש פירטו לנו כל הפגמים בזרע - בעיות ראש, זנב, וקואולות (במיוחד קשור להפלות). אצלנו היה זרע קפוא, לכן פתרון היה IVF. אני מאמינה, שאחרת היינו צריכים להתייעץ עם אורולוג מומחה לפוריות הגבר (יש 2-3 כאלה בארץ).
2. פרופיל הורמונלי פשוט. יש טיפול תרופתי. למרות שהוא קצת בעייתי. כי תרופה שקיימת כרגע בארץ - צריך להפסיק אותה חודש לפני כניסה להריון (כשהתחלתי עם הילודה לפני יותר מעשור הייתה תרופה אחרת, שניתן היה לקחת אותה עד לבטא חיובית). כאן צריך גינקולוג, שיש לו גם מומחיות באנדוקרינולוגיה. כי רב אנדוקרינולוגים לא מבינים בגינקולוגיה ורב גינקולוגים לא מבינים באנדו. ובנות פשוט נופלות בין הכיסאות.
3. טיפול לכלמידיה הוא גם לבעל וגם לאישה. לוקחים אנטיביוטיקה. אותה אחת שלוקחים אחרי גרידות, פשוט מינון שונה. אחרי טיפול - חוזרים על הבדיקה.

שירהד1

Member
מנהל
תודה רבה על הפירוט והמידע

למעלה