פינת הממים

שירהד1

Member
מנהל
קונטרפונקט- את ממש סלחנית...

מודה שאני הרבה פחות, בהקשר זה. שאנשים יפסיקו להסתכל על הבטן, יפסיקו לשאול, יפסיקו להיכנס לרחם. בחיים שלי לא שאלתי אף אחת אם היא בהריון. עוד הרבה לפני כל העניינים שלי של ההפלות.
יש דברים שהם בגדר דברים מאוד פרטיים, שאני מאמינה שאם מישהי תרצה לספר לי משהו- אז היא תספר לי.

אגב, היו מקרים ששכנות נחמדות, אך חטטניות, שאלו אותי: "יש משהו בדרך?" או משהו בסגנון, וכבר אמרתי להן את האמת: "לא, אין משהו בדרך. היו לי כך וכך הפלות...".

אז יפה שאת מסוגלת להתייחס לזה בהבנה ואפילו קצת בהומור.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה לנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

את צודקת לגמרי שהשאלה מרגיזה

אני מניחה שרמת הכעס שלי בעיקר תלויה בדעתי הכללית על האדם והסיבות שבגינן שאל (רצה לשמוח עבורי או סתם חיטט).
בכל מקרה זה נע בין חוסר טקט לחוצפה.
אני תוהה איזו תשובה טובה יש, שתעמיד את השואל במקום ושיהיה לי האומץ לענות, בלי לשתף בהפלות (כי לרוב לא בא לי לשתף את השואל).
אולי להראות את המם הזה?

&nbsp
&nbsp

צחקתי בקול רם!

אני לא חושבת שיש תשובה נכונה אחת וזה מאוד תלוי מי המתעניין ומי מסביב ובעוד המון גורמים קטנים.
אני חושבת שרק פעם אחת מישהי שאלה אותי בצורה ישירה אם אני בהריון, אמא של חברה מהגן והיא ידעה די בפירוט מה אני עוברת.
בזמן שהיא שאלה היתה לי בטן ממש גדולה, למרות הייתי בסך הכל בשבוע 9. ולשאלה שלה עניתי "כרגע כן".

במקרים אחרים שבהם אנשים שואלים אותי מה עם עוד אחד או שאלות דומות בסגנון, לפעמים אני עונה את התשובה העמומה "זה מורכב". התשובה הזו מצויינת מבחינתי כשאני לא רוצה לפרט את כל קורותיי, ולמרות שזה כאילו פתח לדיון, לרוב זה עוצר את השאלות.
הבעיה העיקרית שלי היא עם אנשים ששואלים שאלות כאלה בזמן שהבת שלי איתי, אותם אני רוצה לשלוח לפינה או להגלות לאי בודד.

בחיי שזה שאלות שאני לא שואלת גם את הקרובות לי ביותר

לא יודעת אם יש תשובה לחטטנים.
אני גם עונה תמיד.... כרגע כן, למי ששואל על ההריון כשאני בהריון, אפילו לפני האובדן, אנשים חושבים שאני הזוייה.... ואני חושבת שהם הזויים ששאלו.

מעניין אם אפשר פשוט לא לענות בכלל...

"זה מורכב" זה באמת רעיון טוב..
לשאול מול הילדה זה באמת מקומם! במיוחד שהבת שלך כבר גדולה ומבינה.

למעלה